Forum

Forum

Notifications
Clear all

Lidl zigbee

127 Posts
19 Users
1 Likes
16.7 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jo, to je pravda jen na wifi, je to podobný jako Sonoff.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

jj, bohuzel. oni jinak vypadaji pekne, ale wifi veci doma nechci. To zigbee je proste fakt lepsi na toto (sireni sveho signalu, sprava, zabezpeceni).


   
ReplyQuote
(@jenda_t)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18
 

zasuvka zigbee od Lidlu (hlasi se mi jako Heimann) mi naskočila napoprve - Phoscon - deCONZ - Home assistant.

Mohu pujčit.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@jenda_t super, az neco budem objednavat, tak to tam prihodim ;-).

 

Jeste mrkni, jestli buduje dal sit. ale to predpokladam jo.


   
ReplyQuote
(@jenda_t)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18
 

@l víš jak ja  na tom jsem 😀 jsem rad že to zapnu 🙂 zatim to mam jen na hulvata.


   
ReplyQuote
(@jenda_t)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18
 

ale jestli to že m u sebe napsaný "router" to je ono tak jo 😀

Lidl

 


   
ReplyQuote
(@test_moderator)
Active Member Admin
Joined: 7 years ago
Posts: 9
 

@jenda_t ja ten deconz prave neznam, ale jestli pise router, tak to vypada, ze jo.

zkusis to tak, ze vemes treba nejake tlacitko a das ho k te zasuvce. on by mel preskocit na ten uzel te zasuvky. a pak v tom gui by si mel videt, ze to tlacitko je na tu zasuvku zapojeno.

ale takhle to funguje v zigbee2mqtt, ale predpokladam, ze i ten deconz ma neco takoveho.


   
ReplyQuote
(@jenda_t)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18
 

@l Tak je. už jsem to trochu pochopil, například ty xiaomcký čidla a tlačítka vůbec nejsou. Logikou mi vychazí že routerovat můžou jen ty prvky které jsou zapojene na 220V - tzn u mne zatim jen zasuvky. Supr vědět. Mas u mne panaka. Hned se mi bude lepe skladat síť.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Koukam ze sem tam mel spatny login ;-). 

 

presne jak pises, to co je na baterku tak je ve sporivem rezimu a pripojuje se to vzdy na nejblizsi router, aby mel co nejlepsi signal.

A vsechno co je 230V dela automaticky sit a spojuje se mezi sebou (muze byt pripojen i na vice dalsich routeru), takze tvori takovou pavucinu.

Treba i zarovky, ktere jsou vlastne porad pod proudem a nesviti, tak delaji sit. Takze pokud budes mit nekde horsi signal, staci dat do cesty zarovky, zasuvky a dalsi (dela se treba i vypinac, co das normalne do zdi a do nej 230v a on pak pres zigbee posila spinani. A zaroven dela taky router).


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 308
 

Sonoff  dělá taky už ZIGBEE věci...

Ad LIDL :  objednal sem tu zásuvku  a  trojzásuvku (psa) s USB

obojí šlape  ale u trojzásuvky všechny 3 najednou (ne separe)

 

 

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Pro rozšíření zigbee signálu jde použít i třeba zigbee router z ikei za 150,-.

Mám doma a funguje ok.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@radek o tom zigbee routeru z ikea byla ted rec v jinem zigbee topicu a pry ne se vsim funguje.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

To som vravel ja a myslim si ze bude skor problem v tych xiaomi teplomeroch. Aj na zigbee2mqtt.io je niekde upozornenie, ze vacsina cidiel od xiaomi sa nevie dynamicky preroutovat. Coz je pekne na chuja, pretoze mne na koordinator vacsina z nich co planujem nedovidi. Ale je pravda ze som moc casu tomu nevenoval, cakam na novy stick, potom sa do toho pustim.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@dusanmsk a nestaci jim pak vyndat baterku a zase zandat, ze by se pripojili k nejblizsimu routeru?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Neviem, neskusal som, mam to odpojene a vypnute na stole. Cakam na dongle, aj tak na to teraz nemam cas.


   
ReplyQuote
Page 2 / 9
Share: