Forum

Forum

Notifications
Clear all

Lidl zigbee

127 Posts
19 Users
1 Likes
16.7 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059

   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Hodně se to podobá Zigbee hubům na Ali...

Že bychom nakonec skončili na Lídl řešení? 😀 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

🙂

No rekneme si to uprimne, ty zarizeni maji dost hnusne ;-). To cidlo na okno bych do baraku nedal, ale do boudy o nem premejslim ;-). 

A pak mne zaujala ta zasuvka, kterou maji jen za 250kc zatimco xiaomi je za 450. Xiaomi umi i mereni spotreby, je otazka jak je na tom tahle. ale na spinani lampicky u prcka by to stacilo.


   
ReplyQuote
(@jenda_t)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18
 

ta zásuvka je pro mne docela taky zajímavá, už i jen proto, že splňuje 16A, má tlačítko a hlavně není schuho. S tím bojuj třeba u zástrček ke strojům, kde nemám Schuko. semtam si potřebuju pomoct s vypnutím pily nebo odsávání a na to by to bylo luxusní.

akorát průser je ten, že žena včera odeslala objednávku v lídlu 😀


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@jenda_t ;-). Tam zavolej, at ti to tam jeste pridaj. aspon bychom to meli vyzkousene.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Tak vypada, ze uz se testuje..


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Tak to vypada, ze neco jede a neco ne. Ale to myslim doladej.

Co mne tam zaujalo, ze je tam nekdo nadseny z gateway, protoze ma ethernet, coz je normalni ne?.

Nenasel nekdo vic info o te gateway, jestli to ma i nejake Api, nebo neco?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Kdyby se někdo obětoval na testování rád mu na gateway přispěju.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

"The gw seems to be rebranded Tuya Zigbee gateway."


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Já objednal zásuvku a okenní kontakt na vyzkoušení a doufám, že to funguje s  zigbee2mqtt, protože jsem si to takhle představoval dostat do Loxone.

Zatím se nemůžu pustit do testování, protože stále nemám CC2652rb stick a gateway jsem z Lidlu nebral


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Ak niekto mate tu zasuvku a merac spotreby, odmerate kolko berie naprazdno? Caka ma elektrifikacia zahradaku. Povodne som tam chcel stavat maly rozvadzac s mojimi rele modulmi, ale mozno sa na to vykvaknem a dam tam len zasuvkovu listu a do nej nastrkam tieto zigbee zasuvky na spinanie veci okolo zahradaku. Akurat este musim vymysliet ako tam dostat zigbee signal.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Lidl zasuvky sparovane za par sekund, ani som nic nerobil, len povolil parovanie a strcil zasuvku meter od koordinatora do steny. Za 3s bola sparovana. Momentalne som po dome rozhadzal 2 zasuvky a cakam ci sa medzi sebou spoja. Pohybove cidlo sa mi zatial nepodarilo sparovat, ale nijak som to detailne neskumal.


   
ReplyQuote
(@revol)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 2
 

Zdravím Vás. Rád bych si pořídil Zigbee řešení domů a zahlédl jsem nabídku z Lidl. Mátě už někdo nějaké zkušenosti? Rád bych pořídil jejich jednotku, nějaká světla a zásuvky, ale i bych k tomu rád dokoupil termostatickou hlavici (například Tuya). Bude fungovat? Nějaké zkušenosti, či forum, kde bych zjistil více. Moc diskuzí na Zigbee 3.0 jsem nenašel + si nejsem jistý zda bude fungovat s Xiaomi Zigbee? Moc děkuji za každý postřeh.

 

Posted by: @dusanmsk

Pohybove cidlo sa mi zatial nepodarilo sparovat, ale nijak som to detailne neskumal.

Povedlo se nakonec spárovat?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Docela povedené výrobky má i Shelly  - https://shop.shelly.cloud/ (jen ty zásuvky mají asi jen schucko 🙁 )

Alwe jinak jsou plně otevřené např. přes MQTT 

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@radek ale to je vse wifi ne? to neni zigbee


   
ReplyQuote
Page 1 / 9
Share: