Forum

Forum

Notifications
Clear all

Lidl zigbee

127 Posts
19 Users
1 Likes
16.7 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

tak sem chtel z lidlu objednat par chytrych zasuvek na vanocni blikatka a oni ji potvory zdrazily. uz stoji 299,- namisto 249,-


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 308
 

Jj mas pravdu..nebyla to predtim akce??

Jinak bral sem v prvni varce 2 ty zasuvky a toho 3 psa

Tyky na vanocni svetilky

Ty jednozasuvky jedna nevraci stav po stisku tlacitka..ale jinak jedou ok

Ten trojpes jde ovladat jen jednu zasuvku 🙁


   
ReplyQuote
(@vavricka)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 1
 

Ahoj,

dotaz dá se tento Lidl zigbee hub přidat do aplikace Tuya? Zkoušel to už někdo ?


   
ReplyQuote
 zip
(@zip)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
 

Ahoj, tak jsem se přes vánoce taky pustil do integrace zigbee přes ten stick z tindie. Zatím jediné stále napájené mám z lidlu tohle světlo:

https://www.lidl-shop.cz/LIVARNOLUX-Zigbee-3-0-Smart-Home-Stropni-LED-svitidlo/p100306625

Teď v akci za tu cenu je to myslím skoro zadarmo, je k tomu i ovladač se 4 tlačítky (2 podporují dlouhý stisk). Každá bodovka je samostatně říditelná, řízení sítě funguje, napojují se na ně další věci (Xiaomi Aqara Teploměr, IKEA pětitlačítko)

Takže za mě Lidl super 🙂

Jenom musím pořídít ješte další trvale napájené zařízení, signál mi z těch světel nedosáhne šikmo do spodního patra.


   
ReplyQuote
 Echo
(@echo)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 23
 

Ahoj, povedlo se někomu spárovat ten Lidl pohybový senzor? Napoprvé se mi v noderedu objevil ale teď už ani ťuk., Furt bliká jak šílenej zeleně, červeno-žlutě a pořád dokola 😀 

 

Edit: nemůže to být tím, že Lidl zigbee produkty jsou standardně na ZigBee 3 a CC2531 co mám to nepodporuje?


   
ReplyQuote
(@revol)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 2
 
Posted by: @vavricka

Ahoj,

dotaz dá se tento Lidl zigbee hub přidat do aplikace Tuya? Zkoušel to už někdo ?

Včera vyzkoušeno. Mám Lidl Hub, aplikace Tuya a vše jede jak má. Našlo mi to i teploměr od Tuya, takže teď jdu dokoupit Tuay věci


   
L reacted
ReplyQuote
 Bubo
(@bubo)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 1
 

Asi jsem ztracený...
Jak funguje komunikace mezi Lidl Hub a Tuya příslušenstvím? Předpokládám, že i k Tuya čidlům apod. potřebuju nějaký další (Tuya) hub, a ty dva se pak nějak propojí?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Tipujem ze normalne po zigbee, ale nemam lidl hub.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Mozno niekoho zaujme, vyskusane nemam. Vyrobca Saswell.

5

 

This post was modified 3 years ago by smotek7

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Mozno este napisat, ze je to zigbee ventil, ja som to musel googlit.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj, trochu se v tom motám. Jak je možné připojit TUYA zařízení do  Loxone? Mám k loxone loxberry, a spolu s tím zigbee věci. Četl sem že je možné propojit home assistant (který běží na Dockeru v loxberry - bohužel muj synology nas nepodporuje docker) s  Tuya. Tady někdo píše že pro tuya zařízení použil lidl hub...

 

Na alině je spousta super zařízení co běží na Tuya ale netuším jak je integrovat.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Pokial je to zigbee tuya, tak akakolvek homeassistantom podporovana gateway. Na strankach maju zoznam. Alebo cez zigbee2mqtt. Bez dockeru je to ale pita. Ak ten NAS podporuje nejaku virtualizaciu, tak do nej linux a v nom docker, alebo este lepsie do nej rovno haas os. Ak nie, najjednoduchsie je rpi4 + usb3ssd a narvat to do neho.

Kazdopadne neviem ci haas je spravna volba. Uz ho sledujem 2 roky, par mesiacov ho mam doma na pokusy a doteraz som neprisiel na to, k comu to je dobre. Tvari sa to, ze je to klikatelne, ale vo vysledku vsetci "programuju" yamly (neviem co si mam pod tymto vyrazom predstavit) - a to uz si to mozem programovat sam v nejakom vyssom jazyku.

Takze ja to vlastne mam len kvoli appke v mobile a jej schopnosti posielat pushky.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

zigbee2mqtt používám, ale seznam podporovaných zařízení je omezený, hodně věcí z aliexpress tam nefunguje

zkusil sem tedy koupit wifi relé které se spáruje s tuya (přepokládám že to asi komunikuje s nějakým čínským serverem), chtěl sem zkusit nějak odchytit komunikaci případně sem doufal že by přijímal příkazy přes url...


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

tady sem našel že HA podporuje všechyn tuya zařízení:

https://www.home-assistant.io/integrations/tuya/

Jak funguje pak tak komunikaci mezi zařízením a HA? jede pouze po LAN nebo přes nějaký externí server?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Zrovna od Tuya mám jen vánoční řetěz, který mi v HA funguje v pohodě (integrace přes Tuya).

Ostatní zigbee věci (Ikea tlačítko, zásuvka, Aquara T+RH) jsem do HA znásilnil přes upravenou LIDL zigbee bránu, ve které je nějaký modifikovaný Tuya fw. Do HA zaintegrováno přes modul Zigbee home automation.

Lidl gateway mám zapojenou do sítě (kabelem) a vše funguje vpohodě.

 


   
ReplyQuote
Page 3 / 9
Share: