Forum

Forum

Notifications
Clear all

Robotický vysavač

24 Posts
13 Users
0 Likes
2,403 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  

Prosim, kdo mate praktické zkušenosti s robotickým vysavačem, jaký by jste doporučili?

Podlahová krytina je lino (marmoleum) 

Diky


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

iRobot Roomba 980


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Za me taky Roomba, i kdyz teda z 980 mam rozporuplne pocity. Mame 980 a starsi 7xx a ta je imho lepsi. Ta uz se ale asi neprodava.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  

Hlavne aby neposkrabal podlahu a neomlatil steny a zarizeni (jak chranite treba sloupove reprosoustavy?) Podlaha zda se byt velmi choulostivá a hliněné omítky taky nejsou moc tvrde


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Mame marmoleum a roomba je to posledni, co ji skodi. Nevim jestli tam uz bydlite, ale ta podlaha bude mit spoustu sramu od vas po par mesicich. S tim je potreba se smirit. Kuchyn ve  vysokem lesku diky roombe taky nijak netrpi. Omitky nevim.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Xiaomi Mi Robot Vacuum, velká spokojenost 🙂 počeštil jsem ho, ale je pravda, že je to náš první robo vysavač, tak nemám porovnání.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Mame Xiaomi (Roborock) S5 a nemuzeme si stezovat. Cena oproti Roombe tretinova, vydrz baterie, inteligence vysavani, moznost cisteni a udrzby ... vse na 1.

Zkoukni nejaka anglicka videa na youtube s porovnanim.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Cena tretinova? Google ukazuje ceny kolem 9 - 10 tis. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Máme Xiaomi Roborock S5 MAX a spokojenost. V příbuzenstvu pak Robzone s vytíráním a taky spokojenost. Jen prý občas udělá loužičku.

 

Jinak kdysi jsme koupili Roombu (to už je hodně dávno, v začátcích robotických vysavačů) a naprostá spokojenost. Po čase jsem vyměnil jen baterku a pořád super, pak se ale už odporoučel. Volba byla jasná, opět Roomba, nějaký nástupce. A té přidali na inteligenci až z toho zblbla, takže jsme na čas na podobné vychytávky na čas zanevřeli.


   
ReplyQuote
(@jenda_t)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18
 

my začínáme uvažovat nad Lenovo T1 pro, má dokovací stanici s odsáváním. ale kvalita zatím moc nevím, zaujal mne cenou a tou dokovací stanicí. Videí pár na youtube je, ale teďka jsou důležitější věci než nákup vysavače.


   
ReplyQuote
 ToGe
(@toge)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18
 

Tak to už raději Robo TR800, ten se umí "vysypat" přímo do centrálního vysavače.

Ale cena je dost mimo...

 

This post was modified 3 years ago by ToGe

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak boli casy ked zakladne roboty stali 20k. Ale predstava ze mi v noci robot pusti central a zobudi cely barak, aby sa odsal, ma nenaplna zrovna blazenym pocitom.

My mame starsi xiaomi mi robot a spokojnost. Nic neobtlka, nic neskriabe. Omietke nemoze ublizit, pretoze mame listy, ale aj keby nie, tak prve co spravi je ze si opatrne oblezie steny a az potom ide do priestoru a stien sa uz nedotyka.

Boli casy ked dal 200m2 jednym tahom, dnes uz to kvoli baterke neda (ale zaroven sa nam zmenil styl zivota, takze vysava barak na 3 casti v roznych casoch a pohoda).

Skusenost s inymi robotmi nemam, ale pokial mozem za seba subjektivne povedat, tak mi vyhovuje ze vysava systematicky (obkresli si kus miestnosti popri stene a potom cely ten priestor prejde) a nie chaoticky, ako som videl niektore roomby. Takze napr. ked sme vonku na prechadzke, tak na mape jasne vidim kolko toho uz ma a ci sa uz mozeme zacat vracat dom.


   
ReplyQuote
(@jenda_t)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18
 

Xiaomi je taky alternativa, žena chtěla etu, ale tam se hraje na značku. Je otázka, jestli to odsávání do doku, (nebo i do centrálu - centrál nemám, nechtěl jsem ho) není kontraproduktivní. Myšleno tak, že když už vysypáváš zásobník ve vysavači, tak ho otočíš, očistíš...

myslím, že právě to lenovo taky jezdí systematicky.


   
ReplyQuote
(@michajs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

Mam Xiaomi Mi Robot Vacuum (tusim 4 roky) aj Roborock S5 Max (pol roka) - obidva stroje mozem doporucit - nic ine by som nekupil, ani nemenil.

Zatial bez poruchy - iba spotrebak (kartace, filtre) - pouzivane kazdy den i viac krat, podla potreby.

Co sa tyka vyhod, funkcionality - je toho plny YT i s porovnanim s inymi strojmi, staci si vybrat podla vkusu 🙂


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  

dekuji za odkazy. 

Kdyz mam napriklad mista, kam by nemel zajizdet (kabely k reprosoustavam, kolem reprosoustav, a nevim ted kam jeste, tak 980 ma jen infra paprsek jako definici kam muze a kam ne. Ale co kdyz bych potreboval nejaky roh definovat, nebo dva obdelniky v obyvaku? Ktery by to svedl prosim?

Diky


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: