X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
85.4 K Views
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@smotek7 Kde si prosím sehnal 24V pásek 24W/m, který je 5mm široký?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Kupoval som 2X, jeden bol tento predajca:
https://www.aliexpress.com/store/820257
Nemal ho standartne na ali, ale ked som mu napisal vytvoril link kde sa dal objednat.

Druhy uz neviem dohladat.

 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 
Posted by: ager

Momentalne mam objednane toto na test:

  http://www.meanwell.co/napajacie-zdroje/zdroje-pre-led/lcm/lcm-25/show/new-product-472

Ten by mal mat vo vypnutom stave 0.5W spotrebu.

Jak si dopadl s testem toho MW zdroje? Přemýšlím o tom, protože mi zbyde asi spousta analog. výstupů.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 
Posted by: cybermole
Posted by: ager

Momentalne mam objednane toto na test:

  http://www.meanwell.co/napajacie-zdroje/zdroje-pre-led/lcm/lcm-25/show/new-product-472

Ten by mal mat vo vypnutom stave 0.5W spotrebu.

Jak si dopadl s testem toho MW zdroje? Přemýšlím o tom, protože mi zbyde asi spousta analog. výstupů.

Funguje OK ale kedze takmer vsetky zdroje meanwell s riadenim 0-10V startuju pri 0,6V a navyse je krivka linearna nie exponencialna (zavislost vystupneho prudu od riadiaceho vstupneho napatia 0-10V) tak ten panel sa da stmavit minimalne tak asi okolo 20%-21%...kedze panel uz nizsie berie velmi maly prud ale to ten zdroj uz nevie spravit...funkcne je to dobre riesenie (dokonca ja este aj cez rele odpajam napajanie zdroja a tento zdroj tak isto ako aj zdroje rady NPF startuje do 500mS) ale je to o tom ci ti to staci alebo to chces stmievat uplne po 0% ako idu napriklad klasicke led pasy na PWM dimer. Moja skusenost je, ze som si myslel ze to je v pohode ale 20% je stale dost velka svietivost napriklad ked pozeras TV a preto by som uz touto cestou nesiel....


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Myslíš, že je to hodně i na noční osvětlení? Když se vzbudíš a tohle rozsvítíš na minimum, tak je to stále moc?


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

podla mna ano...ale mozno pre teba nie no...


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Budu objednávat v blízké době ten 24W/m LED pásek s šířkou 5mm (skutečný odběr 20W/m). Chcete se někdo přidat? Udělal jsem přestavbu těch zápustných LED panelů - pro verzi čtverec 240x240mm je to naprosto ok. Svítí to dokonce podle mě více než ten původní. Aktuálně pásek vychází na 36USD/5m - z toho se dá přestavět

5x 300x300 nebo 6x 240x240

Reálný příkon 300x300 je 19,2W u 240x240 je to 14W

Po hodině provozu na 100% teplota na světle cca 40°C


   
ReplyQuote
(@lukask)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

@cybermole už jsi objednával? Přidám se. Máš fotky kompletu? 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Pásky už jsem objednal, ale jde to běžnou poštou kvůli ceně za dopravu, takže tak měsíc. Svítí pěkně - pokud je to na 100% výkonu v tom led panelu 300x300 nevidím rozdíl oproti originálu. Pásek jde vyměnit bez úpravy panelu. Budu mít volných 20 metrů teplé a 20m neutrální bílé.  Předpokládaná cena je 150,- za metr.


   
ReplyQuote
(@lukask)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

Můžeš dát aktivní linky na panely a pásky? Hodily by se mi vzorky před objednáním, jestli máš nadbytek rád tě toho zbavím.  😉 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Nejsou, je to domluvené s tím výrobcem. Kousek pásku mám v Žatci. Když budeš mít cestu .. ) Pásek sám o sobě svítí krásně a jako prase. Problém té velikosti světla, co jsem předělával je v tom, že nevychází dělitelnost pásku a po obvodě mi pak cca 2cm pásku chybí. Což při +70%... není problém, pokud stmíváš dolu, tak je už ta chybějící část vidět. Možná to dát do rohu a bude to vidět méně. Řeším ještě jinou cestu se světlama, oslovil jsem několik výrobců s možností dodání 24V panelů na PWM řízení. To chvilku potrvá.


   
ReplyQuote
(@lukask)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

Bohuzel mi unikla objednávka v jiném vlakne, řešil @dandytom. Co ty jeho světla, nedáme dohromady 200ks?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Podle toho, co jsem viděl to má v sobě všechno rgbcct pásky pro CC zdroj. Resp. nikdo se mi nevyjádřil jinak.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@kobra23 @skindr @l.adamek

vyjádřete se prosím k těm světlům, které jste kupovali v té velké hromadě

jak je regulujete, jak svítí atd.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

svítí perfektně. Je to rgbcct pásek CV 24VDC. Reguluju DMX dimmerem.


   
ReplyQuote
Page 10 / 25
Share: