X
Forum

Forum

Jake SW media cente...
 
Notifications
Clear all

Jake SW media center?

9 Posts
6 Users
1 Likes
886 Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
Topic starter  

Jaky pouzivate softwarovy media center pro spravu audio a video?

Tedy neco co bezi schovane na serveru a k cemu se mohou pripojit koncovi klienti (v mem pripade nejspise kodi na telefonech, televizi atp.).

 

Z tech free chci vyzkouset Emby, Plex, Media package primo na Synology, ale at zbytecne neztracim moc casu, pokud uz je neco overene.

 

Diky


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

U nas momentálně frci Kodi+webshare pres cinema plugin. 

Od te doby není potreba nic na serveru. 


   
David reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
Topic starter  

Takze v kazdem kodi (klientovi) rucne pridavas zdroje (zvlast hudbu, filmy, youtube) a rucne instalujes pluginy? Nebo to jde nejak zjednodusit/unifikovat?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

existuje backup/restore plugin ,co to umi prenest. ale minimalne tenhle plugin musis nainstalovat vsude rucne.

Kodi to ma dost pitome, nejde prenest nejaky .ini soubor, ktery by se jen rozkopiroval (a to ani v ramci vice PC).

 


   
ReplyQuote
Jan Indra
(@janindra)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
 

Zdravím,

já používám už několik let PLEX, ale aktuálně jak píše L, hodně frčí u lidí Kodi s websharem. Aktuálně bych šel asi spíše do Kodi. U Kodi je pak jen otázka na čem to chce člověk přehrávat, například Samsung Smart TV Kodi aplikaci nepodporuje, takže je potřeba připojit například jailbreaklou Apple TV nebo Raspberry Pi přes HDMI. RPI 4 umí i 4K, ale na Kodi toho moc 4k není, takže stačí RPI3. Následně to pak jde ovládat přes HDMI ovladačem k TV, což je příjemné plus, že není třeba dalšího ovladače.

Pokud avšak trváte na tom si to streamovat lokálně tak PLEX doporučuji, jen pozor, pokud nevím jaký Synology máte, ale ty co mají ARM procesory tak neumí encodovat obraz. Tedy pokud máte film ve 4k a chcete si ho streamovat třeba někde na hotelu z vašeho domu, a nebudete mí dostatečný datový tok připojení tak to prostě nepojede, ARM procesory to nedokážou přepočítat do nižší kvality např. 720p a poslat v nižší kvalitě. Já osobně na PLEX používám PC s AMD Vishera FX-8320 8 jader frekvencí 3.5GHZ a 12GB DDR3 pamětí, SSD na OS a PLEX a dalšími HDD na ukládání dat. NAS jsem měl předtím taky, a jakmile se začalo streamovat na více zařízení byl problém. Další co je asi důležité k PLEX říci, že nelze streamovat do mobilní PLEX aplikace pokud nemáte zakoupený PLEX PASS, to platí pouze pro tablety a telefon android i ios, ostatní zařízení fungují i bez toho. Nicméně i bez PLEX PASS lze z mobilní aplikace castovat například do chromecastu. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

My máme taky Kodi + webshare a od té doby nic z lokálu nepřehráváme 🙂

Kodi mi běží na Shield TV a proti předchozímu řešení na RPi3 je to znatelně rychlejší řešení.

Ovladač mi funguje díky HDMI-CEC ten od TV.

Jediné propojení s NASem mám to, že na NAS mám uloženy fotky a v Kodi mám jako tuto služku namapovanou a používám ji jako screensaver.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Ten webshare, to je neco jako uloz.to?

Ja mam libreelec na odroid c2 a funguje mi to uz spoustu let. HDMI CEC funguje. Obsah beru hlavne z hbo go, obcas youtube a ivysilani. 


   
ReplyQuote
Jan Indra
(@janindra)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
 

@blaf

Přesně tak něco jako ulož.to. Funguje to přes cinemastream, tam se pak člověk přihlásí přes svůj webshare účet a streamuje od tam obsah. Samozřejmě si člověk musí zaplatit premium účet na tom websharu, ale to stojí pár kaček.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Vse na NAS Synology a video jde pres DS Video.

Na muziku https://mysqueezebox.com/index/Home protoze mam Squeezebox Touch na prehravani.

 


   
ReplyQuote
Share: