X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
163.9 K Views
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@dalibor nevidím tam omezovače přepětí? Ještě nechápu, proč jsou ty silné červené a modré kabely přišroubované na tu lištu? Na nich je nějaké napětí? To je propojené za tou lištou? Díky


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@petrp to bude sablona montaznej firmy


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@keany to jestli ti distributor povolí přetoky je otázka jednoho formuláře a odeslání. nic to nestojíProvozují FVE v režimu PPP a zatím jsem žádná omezení ze strany ditributora neměl.Pokud si uděláš ostrov a budeš mít schválené přetoky, ničemu to nebrání.Co se týče projektu, tak ten bych si nechal udělat v obou případech, dále určitě budeš potřebovat revizi a k té bude chtít revizák projekt. Bastlení je hezká levná varianta, ale tady investuješ statisíce.až budeš mít pak nějaký problém, požár, blesk, cokoliv, pojišťovna nebude plnit. 


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@smotek7 tak to jo, já na to čumím v malém tabletu


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Posted by: @richard

@dusanmsk co Ti doma tak moc zere elektrinu?

Tak napr. nedela - 10 kWh kurenie, 5 kWh TUV, 7 kWh ostatna spotreba. To TUV by slo eliminovat a nahriat z FVE, teoreticky aj do podlahy dat dopredu povedzme 4 kWh, zostava 6 na kurenie v noci a 7 ostatna spotreba (a tam bude vacsina zase cez den). Realna sanca podla mna vykryt noc s nejakou 15+ kWh baterkou s prstom v nose. Preto vravim, ze nejakemu prediktivnemu riadeniu sa asi nevyhnem. Momentalne je spotreba neriadena, kludne sa mi prepne TC na bojler uprostred noci.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @dalibor
D175D0BA 635A 47BB AABA E7829BF0F769

@richard tohle je z dnešní ještě nedokončené montáže Victron … najdi si fotku Solax a identifikuj aspoň 5 rozdílů 🙂

Toto ma Richard za hodinku max hotovo 😀


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

pánové psal jsem "nedokončené"  ( sic!) deska je tam proto, aby to bylo pěkně rozměrově nachystané. Další dva měniče přijdou osadit a celé zprovoznit v pátek .

Jinak to co je na fotce viditelné je  "8Richardohodin" na původně holé zdi.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@killeriq jsem psal ze jsem se nepochopili!

Psal jsi o pripojeni FVE mezi systemy, ne cely system jako takovy.

 

A jeste dodam, ze jsem si FVE se Studerem delal komplet sam, Kobra prijel jen ozivit. Neco malo o tom vim 🙂 A Ty?

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Co obnáší to oživení? Je to kontrola zapojení a spuštění nebo i další věci? Se chystám přes zimu na fve, tak ať vím na co shánět lidi. 🙂 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@richard neries to, zapojenie medzi systemami si si asi doplnil sam v tvojej hlave:)

hlavne je si precitat , pochopit a potom reagovat.

Problem ze dnes ludia necitaju a reaguju

Pogoogli jak vyzera Solax,GoodWe, Growatt a ine AllinOne systemy a potom premysli co obnasa zapojenie allinone vs 3f Victron, Studer system. @dalibor ma urcite jasno 😉

image

uz neragujem na toto, lebo nema to zmysel, len som to chcel uviest na pravu mieru 😛


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@killeriq ale vy taky nectete 🙂 Pisu o 4 din mistech a zapojeni do puvodni elektroinstalace a koncim take debatu 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@dalibor to si v TM nasiel miesto na dalsiu FVE?


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 
Posted by: @killeriq

baterka na doma od Pylontech cca 450e/1kwh v tesle je 80kwh ~ 36k euro za baterky, teda zvysok kupujeme za 10-15k

Jediný "drobný" problém je, že ta energie je jednoúčelově vázaná jen pro auto. Jo až udělají "obousměrné wallboxy" (jako že by to neměl být takový problém) a budu moct nabité auto využívat i jako zásobárnu EE pro noc (např. o víkendu nebo když mám homeoffice, čili když vím, že nikam nepojedu a přes den to zas dobiju) tak to bude paráda. Nevím, jestli mi něco neuniká, možná už to existuje...? Připomíná mi to analogii s nabíječkama a sjednocením konektoru (snad jediná rozumná věc, co vypadla z EU). Máme doma x typů "baterek" ale v každé je energie jen pro specifický účel, namísto aby se dala distribuovat dle potřeby.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@kubrt_cz 

Už to existuje. Systémy FVE na to jsou, jen je problém s výrobci aut, kteří to mají SW zakázáno. 

Ale dá se už u některých výrobců aut vydupat, že to v rozmezí 60-100% SoC v autě lze využít. Jedná se, ale o dražší modely. 

Jelikož se chystáš na Victron, tak u něj je to konkrétně měnič Quattro.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@blaf 

Každý systém to má jinak. Když si to dělá člověk sám, tak to je jednoduché, protože ví co a jak dělal. 

Když přijdeš k hotové instalaci, musí se vše projít, seznámit se s ní a pak to oživit. 

No a pak jsou instalace, kde se to dá oživit, ani ji člověk nenavšťíví = na dálku. 

 


   
ReplyQuote
Page 88 / 106
Share: