Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
160.9 K Views
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@petrp kup si nejaky rig, miner a "pretoky" predaj sam sebe do crypta 😉 dostanes viac ako od CEZ


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@killeriq

já v současné době ze staré FVE na zelený bonus ani přetoky neprodávám, tenkrát se to neřešilo, teče to tam zdarma. Přetoky lehce zužitkovávám přes Loxone, spíná mi to spirály podle impulzů elektroměru na výstupu z baráku. Z 50% přetoků to kleslo na 12%. S novou FVE tam bude wattrouter. 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@killeriq a mas vodni chlazeni a vytapis tim?

co kdyz je teplo?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @richard

@killeriq a mas vodni chlazeni a vytapis tim?

co kdyz je teplo?

Ano kuri to, ohrieva 200l bojler a 200l akumulacku z toho potom podlahovka / radiator...ale teraz ked je uz 0, tak 3x za den treba pustit plyn kotol cca na 30-60min aby to pomohlo tym kartam. Na vode je ich asi 1700w. Ked je vonku tak okolo 5-7c nemusim nic ine pouzivat na kurenie. teploty okolo 21-22c to drzi v dome.

V podstate celu jar a jesen zvladnu karty, pod tych 5c uz musis doplnat inym zdrojom tepla. Moze ist aj viac kariet ale je problem zohnat rovnaky model a na to bloky potom. Nechces mat 5 druhov kariet a rozne bloky.

ked je teplo musim teplo "stracat" takze suteren, podlahovka, radiatory striedam cez loxone podla podmienok teploty atd. Ked ma niekto bazen tak to moze poslat aj tam

Tie karty daju vodu tak 35-40C potom ma karta cca 70-80C. Idu v podstate nonstop 3 roky+ takze zda sa ze teplo im na zivotnosti nic neubralo ako ma vacsina minerov mylny nazor ktory vsade prezentuju. V lete to ide rychlejsie takze sa skor cykluju tie okruhy, kam to teplo ide. 

Dali by aj viac ale musim vymenit po tych 3r termalpady , prepastovat vycistit tie vodne bloky, len stale je nieco ine dolezitejsie 😀 Potom sa viem dostat na povedzme 45-50c voda a teplota 70C karta.

Dokoncenim FVE sa spravi system ktory vlastne karty bude ponahnat, tie ti robia teplo do vody ktore vyuzijes a este ti za to budu chodit platby 😉

Dalsi krok je elektroauto vlastne baterka na kolesach kde to ulozis.

Na vsetko su naklady velke ale potom je na nejaky cas pokoj s mesacnymi/rocnymi platbami za rozne komodity ktore rastu ale plat asi nikomu z nas tak rychlo nerastie.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @petrp

@kobra23

Jinak asi nedokáži posoudit opotřebení u mé staré FVE se SMA měničem, která běží 9 let na max. výkon z panelů bez jakéhokoliv zásahu, servisu.

 

Tak SMA je ongrid, což neklade na tento střídač tak velké nároky jako je potřeba u hybridu, což je střídač, měnič a usměrňovač  v jednom. 

Jinak SMA je pro ongrid použití jedna z nejlepších značek. 


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 
Posted by: @killeriq

@petrp

 

Mam baterky a spotrebu 30MW za rok, platba za istic su v porovnani co platim za MW drobne.

Istic 3x25a je tusim okolo 300-400kc, proste platis si backup 😉

Tymto oddelis https://ebc.elima.cz/produkty/skupinovy-prepinac-i-0-ii-4p-40a-vystupni-kontakt-horem-A100000303C7

Existuje aj automaticky prepinac @kobra23 mi ukazoval typ neviem, ale ked toto cele zapojim asi skusim tiez.

Nie sme taky bohaty aby sme si kupovali lacne veci, takze Cina menic nekupim a z dlhodobeho hladiska usetrim. Ak odide Studer , da sa lepsie opravit ako Cina, pripadne kupim dalsi Studer 2nd hand.

tu spotřebu máš jen v rodinném domě, nebo to je i nějaká provozovna? Tím že píšeš, že máš ještě na dotápění plyn je ta spotřeba šílená.

 


   
ReplyQuote
(@standa1)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

Ahoj, mám Solax X3 a zkouším napojit Pylontech us3000c. Dají se prosím Tě tyto baterky napojit. Nějak se mi nedaří. Dík za odpověď.

Standa


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Pokud se nic nezměnilo, tak na Solax je nepřipojíš. Solax umožňuje jen své baterie.


   
ReplyQuote
(@standa1)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

Děkuji za odpověď. To si mě moc nepotěšil. A není vůbec žádná šance ?

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@petrp mining teda jak keby si mal pustenu rychlovarnu konvicu nonstop 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @standa1

Děkuji za odpověď. To si mě moc nepotěšil. A není vůbec žádná šance ?

 

Solax X3-Hybrid 10.0T umí pracovat s Pylontech H48050


   
ReplyQuote
(@standa1)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

@kobra23

Dík chlapi za odpověď. Koupil jsem omylem us3000c, zřejmě jsem přehlédl kompaktibilitu. Co se dá dělat🙄


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

Až se jí budeš zbavovat napiš


   
ReplyQuote
(@standa1)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

@eiffel

Dám vědět.


   
ReplyQuote
(@standa1)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

@eiffelAhoj, tak už ji mám zbalenou, když tak se mi ozvi na mail [email protected] a domluvíme se.


   
ReplyQuote
Page 42 / 106
Share: