Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
160.8 K Views
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@kobra23 mohl bys prosim v kratkosti popsat tvoje zapojeni greenbona, jestli Ti to komunikuje s Loxonem, nebo to jede svoji cestou? Rozmyslim zda dat wattrouter, nebo greenbono. V podstate budu ovladat pouze jedno ssr rele na ohrev bojleru a s tim spoustet i obehove cerpadlo (nemam moznost topne spiraly do bojleru, tak to vytahnu bokem cirkulaci). 

díky!


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@jimyjims

Nemám Greenbono ani Wattrouter. Vše řídí Loxone přes blok Energetický manager.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@kobra23 moc jsem ten blok nezkoumal, ale jakym principem nahrivas vodu v bojleru? Pres ssr rele?


   
ReplyQuote
(@mafraf)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 43
 

Kdyby se chtěl někdo inspirovat... Greenbono a 1F FVE.


   
vita_k reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @jimyjims

@kobra23 moc jsem ten blok nezkoumal, ale jakym principem nahrivas vodu v bojleru? Pres ssr rele?

Kaskáda SSR relé a stykačů.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@kobra23 takže na bojler používáš ssr relé ovládané 0-10 V a přes analogový výstup loxonu to ovládáš?

Podle příkonu patrony přednastavíš rozsahy napětí na výstup a funkční blok configu podle přebytků z FVE nastavuje napětí na výstupu? Chápu to správně?

Děkuju!


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@jimyjims

Ano


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím všechny,

chtěl jsem se zeptat, jestli někdo má zkušenosti se střídačem pro FVE GoodWE GW10K-ET. Kamarád mě oslovil, že si nechal nacenit FVE s tímto střídačem a zda bych to uměl napojit na LOXONE. Četl jsem že je k tomu potřeba LAN komunikační modul pro MODBUS server a následně propojit. Kvůli tomu tu hlavně píšu zda již někdo propojení nemáte vyřešené, protože já jsem MODBUS komunikací zatím nepolíbenej a vůbec zatím nevím jak vyčítat data. Zatím nemám nic fyzicky, proto se ptám ať se na to můžu dopředu připravit.

 

Díky všem předem za pomoc.


   
ReplyQuote
(@mafraf)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 43
 

Viděl jsem dokumentaci k Modbusu od GoodWe. Nejsem si jistý, jestli od loňska vytvořili něco aktuálnějšího, ale tehdy to vypadalo jako suchý výpis adres a názvů registrů, bez dalších vysvětlivek. Pokud by se nějaká integrace měla vytvářet od nuly, podle takové dokumentace to prostě dělat nechceš. Raději se podívat, jestli něco takového už neexistuje.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@mafraf to jsem se právě koukal ale nic jsem nenašel 🙁 a trochu se toho bojim, abych nad tim pak nestravil tyden a dalsi mesic ladenim chyb


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Už jsem něco našel. Tady je popis rozhraní MODBUS adres (strana 5-13).

 Ještě přikládám šablonu pro MODBUS, nevím jestli bude funkční to vyzkouším po sléze, je napsaná podle dokumentace registrů ve výše přiloženém PDF.

Soubory jsou v ZIPu 2. Jeden v EN a druhý v CZ.

Podmínkou pro komunikaci je LAN komunikační modul (např. tady: https://argos.cz/produkty/detail/1000276963-lan-modul-k-menicum-goodwe)

This post was modified 2 years ago 2 times by pavelf

   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@kobra23

Ahoj, jak prosím monitoruješ přetoky, aby si rychle Loxonem reagoval na spínanou zátěž? Používáš pulzy - modbus mi připadá pomalý? U SSR se musí použít PWM? tam to přeci nereaguje na rozsah napětí 0-10V? děkuji


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Nejsem připojen do sítě = neřeším přetoky = žádné nemám = co výrobím, to si spotřebuji.

Měřit přetoky bych uměl, neboť mám elektroměr, který měří spotřebu i výrobu a posílá to do Loxone přes Modbus, ale v Loxone je problém s tím intervalem 5 sekund u Modbusu. A s tím se nedá moc efektivně pracovat.

Pokud je člověk chce mít ošetřené, tak to chce krabičku nezávislou na Loxone, což je např. Greenbono nebo Wattrouter. 

SSR se ovládá 0-10V z analogového výstupu na Miniserveru nebo Extension nebo AO Extension.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@kobra23 - ty ten Southfork ides v cistom ostrove ?!?!?!?! 😲 😵 🤪 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ano, od 28.2. zatím čistý ostrov. 


   
ReplyQuote
Page 38 / 106
Share: