X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
163.9 K Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Tak QCells 350 Wp vyjdou lehce pres 4 tis. Jeste se zeptam, proc ty QCells proti treba JA Solar 340, ktere jsem daval vyse? Ty JA maji PERC, QCElls o tom v datasheetu nemaji ani slovo.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Pokud jdeš na dotaci, tak je součtový výkon panelů omezený ne?


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Je omezeny zdola. Shora to neni zasadni. Dnes jsem mluvil se svym projektovym manazerem z sfzp a rikal, ze smerem nahoru je to ok. Jen se to upravi v krycim listu. Jdu teda na dotaci B.2. Ne na dotaci na fve.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já neznám ty dotační programy. Chtěl bych ale dosáhnout na dotaci 100.000,- Kč na FVE. Bylo mi řešeno od dodavatelem, že nemá smysl kupovat dražší panely s vyšším výkonem, protože je ten výkon omezený a nesmím ho přesáhnout.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

blaf:

Qcells mali pred 3r ked som to prvy krat riesil naj pomer cena/watt myslim 315-20w to boli. Tak som si ich nejako zapamatal, vtedy tu bolo tak do 10 znaciek a vsetky firmy ponukali nieco okolo 280-300w za rovnaku cenu. Teraz su stale na trhu mimo inych znaciek...

ale tazko toto vyberat tie realizacne firmy vacsinou maju 2 znacky robia, zle sa to vybera co je a neni dobre, stale mlada technologia. vela znaciek / modelov spajas a co je top kombinacia za dobru cenu, neviem

 

kolda: jj tusim ze je aj problem keby si to chcel neskor rozsirit o dalsie panely.

Sice z SVP mi to tam pisu ako moznost ale predpokladam ze ked kupim a po par rokoch budem chcet rozsirit , tak sa budu robit ze nic 😀

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Souhlasím, je těžké vybrat. Skoro to vidím tak, že bude nejlepší sáhnout po ceně.

Poptal jsem ten solarpartner a QCells 350 Wp stojí 3350 bez DPH Kč. Poptávám 15 panelů. 

Ještě se mi ozval pán z nanosun.cz:

Pokud byste požadoval panely o výkonu 355 - 365Wp, doporučil bych Vám typ CS3L -  MS Half Cut Cell od značky Canadian Solar za 0,289€/Wp. Pokud ale uvažujete o vyšším výkonu, dovoluji si navrhnout bezkonkurenční panely značky LG. Například LG400N2T-J5 o výkonu 400Wp za cenu 0,55€/Wp. 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Jeste z toho nanosunu nabizi stridac Huawei SUN2000-8KTL za 890 euro bez DPH. Cena vyborna, ale nema backup vystup. Tj. DS nejede, nemam el. i kdyz slunce sviti. Je teda otazka, jestli ten goodwe stoji zato. Cena je vice nez dvojnasobna. Ten huawei se kamaradi s LG lion baterkama. Nevim jak jsou na tom s Pylontechy.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: @blaf

Vybral jsem GW8K-ET. Goodwe fungují s Pylontech baterkama.

Podle tohoto verze ET neumí všechny Pylontechy?

Snímek obrazovky 2020 03 18 v 22.15.38

   
ReplyQuote
(@vladiczek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
 

@pa-v-el

Ten střídač je na high voltage baterky, tak asi proto...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

CS3L -  MS Half Cut Cell od značky Canadian Solar za 0,289€/Wp

to vychadza cca 105e za 365w panel, co je super cena a Canadian Solar je uz tiez na trhu dlho.

Ja som pozeral menice hlavne podla monitoringu a este zaruka. Proste chcem aby ten menic mal uz poriadne statistiky, apku na mobil, pristup z netu a nejaku podporu ze to neskonci za 2r a prejdu na ine monitoring riesenie. Nechcem zapinat cez kabel do menica , aby som videl co sa robi a jak...

Co som sa bavil s " https://www.ostrovni-elektrarny.cz/ " tak mi hovoril ze kvalitou suciastok je Victron na tom lepsie ako InfiniSolar. Predpokladam ze tie komponenty cievky atd dostavaju zabrat takze ked nieco lahne po 3r neviem ako je to so servisom.

Tie cinske menice mozes priamo objednat aj z ciny cez Alibaba a bude to menej ako to davaju tu...poslat to neni taky problem ako ked by si bral panel. Len treba mat jasno aky model chces

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 
Posted by: @pa-v-el
Posted by: @blaf

Vybral jsem GW8K-ET. Goodwe fungují s Pylontech baterkama.

Podle tohoto verze ET neumí všechny Pylontechy?

Snímek obrazovky 2020 03 18 v 22.15.38

Jj, stridac je na high voltage baterky. Je to horsi reseni? Doporucil bys neco jineho?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

https://sauerlaender-solarmarkt.de/Speicher/Goodwe/ET/ pripadne objednat z DE, bude tam toho viac 😉


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Do toho nejdu. Nevim jak by se na to tvarili na sfzp. Asi by mi to musel preprodat nekdo z Cech. Navic ta cena nevychazi vyrazne lepe, beztak neni v cene smart meter. Zkusim najit v Cechach dodavatele, ktery to umi za lepsi cenu.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

sfzp? co to je


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Státní fond životního prostředí = plátce dotací 


   
ReplyQuote
Page 13 / 106
Share: