Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,576 Posts
74 Users
134 Likes
160.4 K Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Napsal jsem jim. Uvidím co mi napíšou. Díky


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1501
 

Nestihl jsem to domu za světla, tak snad vyfotím zítra.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Tak plastova vana stoji cca 1700 vcetne dph. Ale rozmerove je to na mensi panely. Sice mi napsali, ze kdyz se prida zatez, tak na to pujde dat i vetsi panely, ale tohle reseni se mi moc nelibi. Panely budou presahovat tu vanu a zase to bude podfukovat a zvedat panely.


   
ReplyQuote
 ToGe
(@toge)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Znáte někdo HT-SAAE? Měli jsme předvybrané Suntechy 370 Wp, ale teď přišel kamarád s https://www.elektrocentraly.cz/monokrystal/solarni-panel-ht-saae-390wp-mono-stribrny-ram/ Co si o tom myslíte?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

maju tam kopec panelov na vyber...skus im napisat 

neviem co to je za firmu ale maju dobre ceny oproti inym solar predajcom, taktiez menice


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Ano, ceny jsou dobre. Co presne bych jim mel podle tebe napsat? Jake maji zkusenosti s timto vyrobcem? Nazor prodejce nebude uplne relevantni.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

asi nieco v zmysle ze hladas panel 370w + a co je naj pomer cena/vykon

Napisu ti nejake tipy a potom k nim otazky...

 

Ale myslim ze moc toho asi nepovedia, cize zaruka jak je aj v pripade ze eshop uz nebude

zaruky myslim davaju 20r, tak kde si to budes riesit.

 

Ale logickou uvahou ked aj ten "lacny" 390w nebude mat taku dobru ucinnost ako 370W znamejsiej znacky, tak budes cca na rovnakom vykone.

Pripadne sa spytat nejakej realizacnej firmy ale u vacsiny je to tak ze poznaju 2-3 znacky a tym to konci. Budu ti v dnesnej dobe ponukat 280-300w panely 🙂

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Tak elektrocentraly.cz vypadají, že nefungujou. Support nic, reakce na zkušební objednávku nic. Na mypower foru stejná zkušenost. Takže sháním dál.

Nemáte někdo přístup k panelům za slušné ceny? Zajímají mne panely 370 Wp a výš. K tomu půjde střídač Goodwe, ten bych taky poptával. Jestli je tu někdo, kdo se tím zabývá, tak se mi ozvěte do zpráv.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

elektrocentraly.cz - mi napisali ze odpisu neskor kvoli korona 😀

shop.solarpartner.cz - Maju aj GoodWe co mi z inej firmy odporucili a robia aj Qcells panely , ale tie su max 350w myslim

 

prikladam aj ponuku co mi poslali z svpsolar, povodne som chcel Victron aj kvoli monitoringu ,ale vyzera ze aj ten GoodWe to ma fajn zvladnute, len som este nenasiel nejake demo co by som si mohol preklikat. Hlavne ze vie ist aj bez bateriek, co Victron nevie...

Preco ty volis GoodWe?

"

posílám nabídku na fotovoltaickou elektrárnu s bateriemi a s dotací. Obsluhuje všechny 3 fáze a to asymetricky podle jejich zatížení.

Na rozdíl od systému s komponenty Victron, které jsou vyvýjeny především pro ostrovní FVE (objekty bez elektrické přípojky), posílá nabízená FVE elektřinu do spotřebičů přímo z panelů, případně z baterií – tedy z uskladněných přebytků, případně z veřejné sítě. To si automaticky řídí elektronika.                                                                                                           Na rozdíl od systému Victron tedy může střídač GoodWe pracovat i bez baterií. Pokud je příkon právě zapnutých spotřebičů vyšší než výroba panelů, dobere si domovní síť elektřinu z baterií nebo z veřejné sítě. V případě výpadku sítě systém přepne do režimu napájení předem zvolených důležitých nezbytných spotřebičů, méně důležité spotřebiče se odpojí. K tomu musí být patřičně uspořádán hlavní domovní rozvaděč.                                                                                                                                                                                                    V nabídce je výkonnější měnič, než je výkon panelů, což Vám také umožní případně v budoucnu přidat panely.

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Abych pravdu řekl, tak jsem výběr zase tolik neřešil. Původně jsem chtěl Fronius, ale tam 3f nedává smysl, protože je symetrický. Když jsem se domlouval s projektantem, tak mi říkal, že má dobré zkušenosti s goodwe, že splňuje požadavky ČEZu, takže není třeba to řešit nějak vedle. Tak jsem projel GoodWe portfolio (hledal jsem hybridní, asymetrický, 3f) a našel co by splnilo požadavky. Vybral jsem GW8K-ET. Goodwe fungují s Pylontech baterkama. Ty sice teď neplánuju, ale až půjde cena dolu, tak bych je rád pořídil. Jako bonus beru backup výstup. Jelikož nemám čas se tím extra zabývat, tak jsem dal na doporučení odborníka. Další věc je, že na mypower jsou střídače GoodWe celkem populární (i když tam většina jede 1f). 

 

EDIT: Koukám na tu nabídku a máš tam za pěknou cenu ten střídač. Mně ho iftech napočítam na 72 tis. (včetně smart meteru). Ty panely vypadají dobře. Proti 370/375 Wp od Suntechu jsou rozměrově menší, což je asi lepší. Ze kdy je to nabídka?

 

EDIT2: To jsou ceny bez DPH :/ Tak to ten střídač není za lepší cenu. A koukám, že ty panely stojí dost :/


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

GoodWe je cina, jak InfiniSolar , ale plus je ten monitoring a pozeram ze davaju 5r zaruku ako ma aj Victron. Tiez plus ze vie ist aj bez baterky, Victron to nevie.

Ponuka je zo vcera, nieco bude asi prestrelene lebo je to s dotaciou a vacsinou tie firmy pridavaju vacsiu marzu.

Pisal som este do solarpartner, ci su celkom fajn a dozumne jednanie....maju tie 350w Qcells za 130e bez dane (cena z min mesiaca)


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Ano, je to Čína. Stejně jako spousta výrobců panelů. To asi nemusí být problém.

Docela uvažuju o těch menších panelech. Sice teď půjdu dolů s výkonem a cenově je to asi o 10 tis. na 5 kWp výš, ale zase to zabere na střeše méně místa, takže by se to dalo později rozšířit a dostat se výkonově výš než s těmi velkými panely, kdy už na střechu nepřidám ani panel. Co třeba toto https://shop.iftech.cz/solarni-panely/2133-solarni-panel-ja-solar-340wp-mono-cerny-ram.html ? Ty QCells jsou už zase o kus dražší. :/


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tie Qcells kupis cca za rovnaku cenu, ked mi odpisu s ponukou, tak to postnem.

Neviem ci si to budes montovat sam alebo firma, oproti inym polozkam tych par stoviek na panel ti moc rozdiel nespravi.

Pozri tu SVP ponuku kolko administrativnych <>ovin tam naratali...

k tomu este Elektoprace, zvlast rozvadzac AC a DC

skrinka max 1000, par isticov a kable viac ako 5 nebude stat 😀

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Budu si to montovat sám s pomocí kamaráda elektrikáře. Právě protože ty jejich ceny jsou šílené. 


   
ReplyQuote
Page 12 / 106
Share: