Forum

Forum

Elektrický polohova...
 
Notifications
Clear all

Elektrický polohovatelný stůl

38 Posts
12 Users
6 Likes
5,109 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

PS: To by chtelo nejaky mensi pas na koleckach, co by se dal vzdy dat i pryc. ale stejne by me zajimalo, jak moc pak clovek udela 😉


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@l Hele tyhle modely z alzy jsou skladaci napůl a maj i kolečka abys je při přesunu nemusel zvedat. Už jsem natolik nalomenej, že si to stejně dřív nebo později vyzkouším. Kromě toho, já mám svůj zvedací stůl taky na kolečkách, takže mám i možnost cuknout stolem o metr dozadu a tam mít třeba židli na sezení.

Pokud tahle mobilita stolu někoho zaujala, tak ty nohy z alzy měly zespoda původně patky pro dorovnání se šroubem M10. Zneužil jsem tedy existující závit v nohách a koupil pořádný kola a ty jsem tam přišrouboval. Case s kompem mám uloženej v plechovým pouzdru, který je přišroubovaný na spodní stranu desky stolu na vnější straně pravý nohy, takže všechny kabely mají fixní délku a při zvedání a přesunech stolu se žádnej z nich nehejbe. Bárák máme bezbariérovej a celej ten kolos (mám 6ks monitorů 24" na poctivým držáku) můžu vozit kdekoliv po baráku, do garáže a dokonce i na terasu. Když jsem se teda už takhle rozepsal, tak pridavam fotky. Ještě uvažuju o několika dalších vychytávkách, jako třeba retractable naviják na síťovej kabel, abych napájecí kábl při přesunech netahal po zemi.

Zatim to bohužel nemám hotový :-/ ale v létě bych chtěl pod pergolou vyzkoušet "garden office" v plavkách.

stul3
stul1
stul2

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@stingray Mazec! ;-).

Kam se hrabou moje 3 monitory, toto je jeste dalsi level. A ty kolecka, to je hodne dobry napad. 

Ja bych teda se svym stolem moc daleko nedojel, protoze mam ten rohovy a schvalne co nejvetsi, aby se mi sem veslo hodne prace(bordelu) ;-).

Zajimalo by me, k cemu tu sestavu mas, nejaky trading? Predpokladam, ze spis stocks, nez crypto, ze? A pravdepodobne spis skalping nez long-term?


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 
Posted by: @l

Zajimalo by me, k cemu tu sestavu mas, nejaky trading?

Upřímná odpověď ... nedělám nic speciálního, takže na h@!no  🙂 Mám jen velký ego, jsem línej klikat a preferuju robustní řešení. Deset let jsem dělal na 3 x 24" ale i ty se snadno zaplní. V práci i mimo ty všechny monitory bez problému využiju (stejně jako BMW M3 je možná zbytečně silný, ale každej chlap ví co s ním). Horní monitory: outlook, kalendr, slack, totalcmd, notepad++, excel, teams call, feedy z live kamer, Ferdi. Spodní monitory: vprostřed to, co dělám nebo sdílím v callu, po stranách to, z čeho opisuju. Dřív jsem dělal muziku, stříhal video, teď se učím kreslit v CADu. U toho potřebuju googlovat, koukat na weby/PDF/tutoriály, přitom vidět co mi kdo zrovna píše a to všecko jsou mraky oken. 

FYI, nestojí to majlant: nohy 11k, desku jsem nasel na pude, kolečka 600kč, držák 7k a monitory jsem koupil po osmi stovkách (slušný, repasovaný). Mám 15 let starej komp na Core i5 s GeForce GTX 660 = 4 výstupy, k tomu dokina z práce a je to.       


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@stingray hehe, tak to si me dostal. Ten setup monitoru hodne dobrej, a prave ze traderi ho maji vetsinou takto udelany.

Ja zatim o te druhe rade nahore uplne nepremyslel, prislo mi, ze me z toho bude bolet akorat za krkem ;-).

Ja jsem zatim na 2x32'' a jedna starsi 24'', kterou taky zvazuju prehodit na 32, takze pak 3x32 vedle sebe na sirku.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, tak jsem to samozřejmě nevydržel a musel jsem si vyzkoušet ten chodící pás. Mám ho tady už tři tejdny a ušel jsem na něm cca 120-150km (appka nefunguje správně takže přesné číslo neznám). Dovolte mi teda shrnout zkušenosti. Na pracovních callech jsem to všem řek hned první den, protože na kameře je to stejně vidět. Všichni byli v pohodě, hodně lidí se zajímalo o detaily, po tejdnu už to všem přišlo normální. Chodím pouze rychlostí 2km/h která mi vyhovuje (spotřeba je cca 200W).

Pozitiva. Práce je naprosto v pohodě, hlučnost taky v pohodě, jsem fresh, všecho ok. Důležité je, že můj headset odfiltruje veškerý background noise, takže pás nikdo kromě mě neslyší. Stůl ukotvenej do zdi nemám, sice se trochu hejbe, ale není to nic hroznýho a neruší mě to. Taky jsem možná lehce zhubnul. Možná kdybych potřeboval dělat nějakou echt přesnou práci s myší, tak si buď snížím rychlost nebo si s tím sednu, ale běžněj office work je naprosto v pohodě. Píšu teda všema deseti, jak by to bylo s datlováním nemůžu odhadnout, ale chaty a mejly často píšu na horních monitorech, takže koukat se přitom na prsty by asi bylo blbý.

Negativa. Cena pásu 17tis, jsem zvědavej na životnost. Světe div se, bolej mě nohy. První dva dny jsem šel okolo 6-7h, třetí den jsem si dal komplet pauzu, čt a pá jsem šel napůl. A takhle už tři tejdny. Chůze na pásu není stejná jako reálná chůze, takže bych řek že některý svaly zabírají méně, jiné více. Bolí mě hlavně kyčle a zadek z boku, zbytek je v poho. Když se nešetříte, dá se to přehnat a pak večer v posteli ty nohy fakt bolej. Taky po šichtě kdy jsem ušel 15km a manželka šup šup že honem někam jedem a ode mně čeká velkou bojeschopnost, tak já bych si radši na pul hodiny sednul 🙂 Prostě je potřeba počítat s určitou únavou a pokud chcete po práci ještě házet do míchačky, tak to s walkingem spíš nepřehánějte.

Doslargie. Podstatný je, že záda nebolej, což se ani o sedu, ani o statickým stání nedá úplně říct. Ty svaly v bederní oblasti prostě musej bejt zatnutý a makaj. Když si za chůze prohmatávám svaly břicha i okolo páteře, tak cejtím jak při každým kroku zatnou.

Zvykání: první večer jsem asi hodinu dělal při rychlosti 5km/h, vzal jsem si brejle na ktery nejsem zvyklej. Při tý rychlý chůzi se dá v pohodě pracovat, jen je delší krok, takže trochu skáčete nahoru a dolů. Takže vy jako jdete, přitom jste na místě a obraz na kterej čumíte přes brejle hopsá nahoru dolů. Když jsem zastavil tak jsem se chvíli kácel dozadu. Ačkoliv jsem pilot, tak po hodině jsem měl slušný vertigo, něco mezi kinetózou a raušem, drželo mě to asi třičtvrtě hodiny. Pak už se to nikdy neopakovalo.

Screen layout: levej horní kalendr+outlook, pravej horní pracovní chaty a soukromý chaty+gmail, prostřední horní mívám teams call; střední dolní to co dělám a to co v callech sharuju, dole vpravo svoje poznámky v excelu, notepad++ a total commander, vlevo dole nějaký míň důležitý věci (spotify, slovníky, browser ve kterým si serfuju když se v callech nudím).

Závěr: walkingpad je drahej, ale nechám si ho. Nečekal jsem tu únavu a bolest nohou, ale i tak to je dobrý. Je potřeba to dávkovat s mírou.  Ještě by stálo za to vyzkoušet střídat se stepperem a rotopedem 😉

treadmilltable

   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

@stingray Toto vyzera ako velin v Temeline 😜 

Co ma skor zaujima, pri sedeni/stati nemas diskomfort?

Ja mam 2x28" vedla seba a druhy pouzivam mozno na 5% v specifickych pripadoch, lebo mi nie je komfortne tolko vykrucat hlavu/cele telo z jednej strany na druhu. Aj ta 28" je max, ze mi este hlava nebeha ako na spagate. Uz vobec si neviem predstavit mat dalsie nad tym... 😲 

 


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

v temeline prej fakt pouzivaj ten stejnej stojan na monitoy co mam já. hele diskomfort není, je to ok. horní hranu spodního monitoru mám lehce pod úrovní očí a je to cajk 


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: