X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

domácí server

157 Posts
28 Users
4 Likes
23.7 K Views
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

@richard budu tam davat ESXI a nejaky linux, asi 2x windows a jeste linux pro NAS. Potom uvidim co dal


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Já bych dal raději Hyper-V Win Core, můžeš nainstalovat Veeam community edition a zálohovat 10 strojů na úrovni VMs v plný palbě, máš easy podporu UPSek a hromadu dalších zařízení krz běžně dostupné drivery bez omezení. Managovat se dá Windows Admin Center. VMWare platíš jak mourovatej, aby to umělo alespoň nějakej základ. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Windows na server? Preboha ...


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@dusanmsk - bohužel, pokud to potřebuju používat a ne se v tom týdny hrabat, tak jedině 🙂 A VMware 6.5+ je shit.  


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

lol


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 
Posted by: @gisbern

@kully

Serveru je jedno, jestli bude lezet, nebo stat....

Serveru to jedno bude, ale asi jediny zpusob upevneni serveru je pres liziny a ty na vertikalni umisteni nejsou uplne vhodne. Asi mi nezbyde nic jineho, nez server dat vodorovne. Mate s vertikalnim umistenim nekdo zkusenost ?


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@kully pro upevnění na strop plánuješ používat ližiny? K čemu je chceš šroubovat a kam budeš server vysouvat? V případě racku dává vysouvání smysl, ale u stropu nebo u stěny? Mám asi malou představivost, ale věřím, že nějaký důvod máš. Jinak jednu DL380 provozujeme na boku, nemá s tím problém a zatím ani nikoho nenapadlo, že by mohl nějaký být.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

A nechceš si na ten server udělat jen nějaký suchý držák? Potřebuješ s ním vyjíždět? 


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Server nepotrebuju vysouvat, ty liziny chci pouzit k uchyceni serveru do racku. Ikdyz nemam rack, ale takovy vertikalni drzak

Ty drzaky jsem koupil dva, protoze se liziny uchycuji vpredu i vzadu. 


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Tak jsem zkoumal ty liziny a vertikalni umisteni serveru na zed a moc se mi to nelibi. Liziny nejsou na tento zpusob uchyceni konstruovane a server by vlastne visel jen na usich.

Nerikam, ze by to nevydrzelo, ale spis bych si predstavoval uchyceni i za bocni trny, at se zatez rozlozi. Na to bych potreboval nejaky drzak, jenze se asi nic takoveho neprodava ☹️ 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@kully hele a co držák na telku? Unese to 50kg, přikurtuješ server k těm dvěma nosníkům, a pak to tam jen pověsíš a zespod utáhneš šrouby, easy peasy za půl darma.

natec tv wall mount bracket 40 65 tilt up to 50kg vesa max 600x400 black ies1051029

 

Případně si můžeš nechat udělat heavy duty jako tady týpek https://stripeyfish.wordpress.com/2014/03/03/home-lab-update-wall-mounted/


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Použití ližin pro připevnění na zeď nebo strop se mi pořád zdá divné. Proč neudělat klasickou polici případně server připevnit pomocí kovových profilů nebo třeba postavit na dřevěný hranol. Nějaká ta pojistka, aby nemohl spadnout už není problém.  A pokud to bude na zdi a uchycení dobře vymyslíš, tak se bude dobře i otvírat bez sundavání.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@kull

Tady jim servery na tech tvejch packách normalne drzej, ja furt nechapu, na co tam chces cpat pro takovouhle instalaci liziny. Kdybych to chtel mit hezky a drahy, koupil bych tohle a jinak bych v kovomatu koupil 2 silny poctivy L-ka kazdy z jedne strany serveru a bud bych tam prichytil cely case, nebo ty protikusy k lizinam a job done...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

Jakou spotřebu energie maji vase domaci servery?

Celkem wifi, router, switch, Synology a HP berou cca 105w. 

SmartSelect 20210219 113706 Loxone

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

4diskovy HP mini server, Unify sitarina včetně 2 accesspointu, raspberry dohromady denně 2.5 kWh.


   
ReplyQuote
Page 9 / 11
Share: