X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

domácí server

157 Posts
28 Users
4 Likes
23.6 K Views
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Procesor: 2 x 8-core Intel Xeon E5-2690 2.9 / 3.8GHz

 

 ti bude zrat cca za rok kolem 15 000 za elektrinu. Vybral sis servery tak pro 100 zamestnancu. Je to zbytecne moc ale pokud.  Na obcasne nekodovani videa tak si radis orid HBO a vyjde ti to levneji 🙂


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 
Posted by: @sundevil

bude zrat cca za rok kolem 15 000 za elektrinu

To je trochu dost přestřelené. Tak 3x? Nevím jak Dell, ale zmíněné HP s jedním procesorem žere kolem 100W, u dvou se dostane na cca 150W. Předpokládám, že nepojede pořád na plný výkon.


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@_petr_ ano procesor . Nezapomen ze tam bude 2X 750W zdroj 2 procesory a hdd. Si to zmer.

Microserver gen8 xeon 1265L 4 hdd WD 4 TB 5400+ 1 ssd  mam tam ESXI 4 VM tak zere 80W a to mam proceoir L. Zrodj mam 200W


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

100 W v idle není zase tak málo. 

Taky je potřeba počítat s hlučností. Takový server bude z technické slyšet až do obýváku.


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@blaf

 

hluk to msi byt vazne skvely pro 2x 750 W a dual E5-2690.

 

 


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

No ale zdroje jsou redundantni, takze by mely jet oba dva maximalne na 50%, aby v pripade vypadku jednoho z nich to cele utahl ten druhy, ne ?

Hlucnejsi ten stroj urcite bude, ale nepocitam s umistenim v obytne casti.

Mam zkusenost s HPE ProLiant DL360 Gen9, 1x E5 2620 v4 a neprijde mi hlucny.

Oproti tomu ML350peG8 E5-2620v2 mi prisel hlucny


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@pavka28

 

poslal jsem ti PM.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Prilepim sa s otazkou pokial je tu odbornik na Delly. Kupil som nejaky repas Power Edge, 8 sachiet na 3.5" disky, hotswap. Osadil som 3xSATA. Bohuzial som narazil na to, ze ten zasraty PERC co tam je nevie disky bypassnut do OS, vie len robit raid. Coz je vec, ktoru zo zasadny nikdy nenechavam na hw radicoch (dve skusenosti a stacilo bohate) a riesim si to az v linuxe. No, sral som sa s tym 2 dni, potom som to vzdal. Spravil som 3x degradovane RAID0 a tie poslal do OS a nad tym si robim btrfs-raid1. No a klepem sa strachom, ked sa tam nieco posere.

 

Nechcem to v tomto stave nechat a rad by som s tym nieco urobil. Udajne existuje moznost ten radic vymenit za nejaky iny, ktory tie disky normalne posiela do OS ako SATA/SCSI. Je tu nejaky odbornik na Delly co by mi poradil? (ked tak mimo thread, kludne PM).

 

Diky


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@sundevil To, co jsem psal vychází z praktických zkušeností s DL380Gen8. Rozdíly samožejmě být mohou, ale server s jedním procesorem, 8mi disky a dvěmi zdroji žere něco nad 100W. Běží na něm několik virtuálů. 750W zdroje podle mě budou zbytečně výkonné, ale neznamená to, že sei vezmou 750W. S hlukem to taky není tak špatné, ale sedět u něj bych nechtěl a v baráku taky žádná sláva, pokud  nebude někde zavřený.

 

Jinak souhlasím, že 100W 24/7 není zrovna málo, navíc by to chtělo někam zálohovat mimo server. iSCSI nebo NAS takže ještě spotřeba navíc.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@dusanmsk

Starsi PERCy HBA mode neumely, ted ty novejsi to umeji prepnout v BIOSU. Tak jak si to udelal, je to jedina mozna varianta. Nebo si nekde sezen starsi H310ku, pripadne LSI 9207, ktere by to mely umet.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A co reflash na LSI firmware? https://fohdeesha.com/docs/H710-B0/

Dlho o tom citam a premyslam, ale nemam odvahu. Znamenalo by to pre mna ist cez vianoce po ten server, zobrat domov, odzalohovat vsetko, preflashovat radic, nainstalovat a obnovit zalohy.

Na druhu stranu budem mat klud na dusi ze mi funguje SMART (snad) a budem moct doverovat tomu co robim ked budem robit nieco s diskami.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@dusanmsk

Zdar, no slysel jsem vo tom... Provazej tě síla  ...
(Jinak az to vykur...is tak ty radice stojej 30-40 babek) 

 

Jinak obecne, co se serveru domu tyka bych to taky poslouchat nechtel. Pokud to bude ve sklepe, OK. Ale kdekoliv v byte to bude slyset. Ale ty ceny, za ktere jdou sehnat 2 CPU pouzite masinky jsou pekne, to je pravda. Ale opravdu potrebuju ten vykon na domu ?

Kdybych to domu chtel resit, sel bych cestou nejake domaci stavbicky, pohrat si s tim, vybrat hezky komponenty, vodni chlazenicko... Vypiplat si to trochu.. treba toudle cestou..

https://forums.unraid.net/topic/89113-my-silent-low-power-server-build-update-140520/

 


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Nakonec jsrm objednal to HP a cekam az dorazi. Jeste premyslim nad umistenim serveru a mam jen dve moznosti:

Bud na zed vertikalne a nebo na strop vodorovne. Je nejaky problem, kdyby byl server umisteny vertikalne ?

Rozmery jsem zjistoval, ale uvidim az v realu kam se mi to vleze, ale do racku urcite ne, protoze ho nemam tak hluboky


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: @kully

Nakonec jsrm objednal to HP a cekam az dorazi. Jeste premyslim nad umistenim serveru a mam jen dve moznosti:

Bud na zed vertikalne a nebo na strop vodorovne. Je nejaky problem, kdyby byl server umisteny vertikalne ?

Rozmery jsem zjistoval, ale uvidim az v realu kam se mi to vleze, ale do racku urcite ne, protoze ho nemam tak hluboky

jaky system budes instalovat?


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@kully

Serveru je jedno, jestli bude lezet, nebo stat....


   
ReplyQuote
Page 8 / 11
Share: