Forum

Forum

Notifications
Clear all

domácí server

157 Posts
28 Users
4 Likes
23.2 K Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@pavka28

Pokud budes mit cas, ja bych navod ocenil. A je to idealni adept do wiki 😉


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 308
 

@richard

🙁 jížní čechy


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 308
 

@l-adamek

zkusím na tom zapracovat...

situace v práci -  je že se vyčkavá

kluka ze školky vyhnali když je manželka doma na rodičovské


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Asi nema smysl zakladat nove vlakno, ma otazka smeruje na domaci server.

Nasel jsem tento Supermicro: https://pc.bazos.cz/inzerat/122618076/server-supermicro.php

Dal by se rozumne upgradovat pro domaci pouziti (nekolik virtualu - maximalne jednotky, Minecraft server apod.)? Pokud to nejde tak snadno odhadnout, tak se s tim samozrejme smirim 🙂

Stale tak nejak resim, ze bych to narval do sveho 9u racku, ktery samozrejme nevezme hluboky server. 2 disky by mi nevadily, raid 5 bych ozelel, 2x1Gbit mi uplne staci, RAM by sla dokoupit. Takze resim, ze bych dokoupil lepsi procesor a take kompatibilitu s nejakym rozsirenym software pro virtualizaci.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

U tohodle 1U bych se bál chlazení, v otázce silnějšího CPU by to nemusel dávat ten místní chladič a vůbec je otázkou, jak moc to je hlučné, obvykle tam bývají ventilátory s vysokými otáčkami a pokud to chceš zavřít do racku, tak to pojede na plné koule. E3 na virtuály nebude úplně boží, ověřil bych si jestli vůbec virtualizaci podporuje. Dva disky nejsou asi problém, pokud si nějaké úložiště připojíš přes iSCSI - na to bych tam asi nacvak aspoň nějakou 2x1GbE síťovku a poslal to přes MPIO nebo LACP proti nějakému dvouportovému NASu. 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Hmm, mozna chci fakt kravinu, s tim chlazenim bude asi opravdu problem. Ponecham tedy rack jen routeru, switchum a NVR. Diky za odpoved, mas pravdu, bylo by to prilis kompromisu za jedinou vyhodu, ze bych to schoval do skrine.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Vyber hezkou PC skříň a postav do ní něco a máš to 🙂 Pokud teda toužíš po "mít to hezké", pokud máš někde v technické místo, kde není 40°C, tak tam můžeš zakopnout cokoliv. Já mám server z mého starého herního PC, sice mi občas chybí remote management (dá se řešit Intel AMT, ale ještě jsem se k tomu nedostal), ale už mi dlouho nevytuhl a jakmile naskočí virtualizace, tak už se vzdáleně připojíš. Má to výkon, je to tiché (nebo může být výměnou za obří větrák za pár šupů) a díly do toho stojí prd. Můžeš jít cestou x86 NAS, třeba QNAP, který virtualizaci podporuje, ale to jsou ceny z jiných dimenzí 🙂 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@daver To dava smysl. Vyhoda mit to v racku je v podstate jen esteticka, pak uz jsou jen nevyhody. Proste si udelam vedle Loxone rozvadece police + stul, jen tam nemam zasuvku, ale privedu tam elektrinu od UPS. Diky za rady.


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Premyslim o porizeni serveru a rozhoduju se mezi repasovanym HP ProLiant DL380p Gen8 nebo Dell PowerEdge R720. Cena techto serveru je stejna a konfigurace podobna, zaruka 12 mesicu:

 

HP ProLiant DL380p Gen8:

Procesor: 2 x 8-core Intel Xeon E5-2690 2.9 / 3.8GHz
Pamet: 128GB DDR3 ECC Registered OEM
HDD: 3 x NOVY 600GB SAS 10K 2,5"
Kontroler: Kontroler SAS/SATA/SSD P420 1024MB FBWCB raid: 0,1,10,5,50,6,60
Karta sitova: 1 x LOM 4 x 10/100/1000
Sprava: ilo 4 advance - plna konzole
Zdroj: 2 x zdroj HOT-SWAP

Dell PowerEdge R720:

Procesor: 2 x Intel Xeon E5-2690 6-core 2,90 GHz, Turbo: 3,80 GHz
Pamet: 128GB DDR3 PC3 ECC 1333MHz
HDD: 4 x NOVY 600GB SAS 2,5" 10k
Kontroler: PERC H710 mini mono RAID-Controller + BBU, Raid level: 0,1,5,6,10,50,60
Sitova karta: integrovana 4 x 10/100/1000
Sprava: iDrac Enterprise - úplná vzdálená správa
Zdroj: 2 x redundantni zdroj HOT-SWAP 750W

Na prvni pohled vidim rozdil pouze v poctu osazenych pevnych disku 3 vs 4 ks. Ty by mely byt nove, nepouzite.
Mate s temito servery nejakou zkusenost ? Vydrzi repasovany server bez problemu fungovat nekolik dalsich let ? Podle par recenzi na webu vychazi o malinko lip ten DELL, ale nevim jak je to s kvalitou, spolehlivosti, vydrzi a pripadnou opravou nebo upgradem DELL vs HP

 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@kully Repasované servery budou fungovat dokud bude fungovat vesmír, ještě mi nikdy žádný nechcíp (prošlo mi rukama třeba 10-30, možná i víc, nvm už) ... pouze repasované disky nevydrží tolik, co nové. Ale jednu věc mi prozraď, co na tom chceš točit? Nějaký virtuální hosting nebo firmu o 50ti zaměstnancích? 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 308
 

Ja mam zkusenost se servery HP..

Krome obcasnych vymen...baterek inside a jednou zdroj.. bezi x let bez problemu

Rukama mi prosly DL360 a DL380 různých  gen.

Pises do topicu  domácí server...  co na tom chces provozovat...neni to na doma kanon na vrabce?

 

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

Jestli se dobře koukám, tak HP má 2x větší cache a pro její zálohování nepoužívá akumulátor ale kondenzátor, ten by měl mít delší životnost.

Jinak ale souhlasím, že DL380 se zdá být tím kanónem na vrabce, který si vezme odhadem 100W.


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

k cemu ti to bude?? 

 

mam tu jeden microserver gen8 ve skrini a lezi mi tady.

je tam xeon 1265l 16 gb ram. Je na 4 hdd muzes si tam dat jeste jeden ssd na kabel fdd. Zere malo. Kolem 60w Bohate staci na doma.

pouzival jsem ho na esxi Virtual.

Pokud chces ozvi se.

Je tam i ilo4.

Vic na domaci pouziti nepotrebujes.


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Tahle konfigurace mi vychazi jako nejlepsi pomer cena/vykon. Vypocetni vykon jsem chtel na transkodovani videa a taky mam v planu na nem provozovat par virtualu windows+linux
Zvolil jsem radeji trochu vic vykonu, aby i do budoucna byl dostatecny


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 308
 

@sundevil

 

Kolik za nej chceš?


   
ReplyQuote
Page 7 / 11
Share: