Forum

Forum

Dodatkové vybavené ...
 
Notifications
Clear all

Dodatkové vybavené elektroinstalace - UPS, proudové chrániče, přepěťové ochrany

42 Posts
12 Users
5 Likes
7,447 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

1 fáze. Je to krátkodobý odběr s příkonem pár wattů na žaluzii.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Silnější motory mají kolem 150W. 150 x 11 = 1650W . Jeden jistič 10A zvládne 2300W. Rozfázování opravdu není třeba řešit.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Takže to dát vše za jeden jistič je v pohodě? Celkem by se mi hodilo, to dát na jeden kombi jističochránič, každá ušetřená pozice se počítá 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele já mám 10 žaluzií na jednom 16A jističi a zatím s tím nikdy problém nebyl. A to používám společné vytažení / zatažení. Koukal sem, mám motory somfy (asi ty nejběžnější) s příkonem 95W. Což je v sumě 950W = 4A - to je uplná sranda...


   
blaf reacted
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Jen pozor na rozběhový proud při současném pohybu, cca 7 násobek jmenovitého. Proto bych použil charakteristku C. 

Sečti si příkony všech motorů žaluzií, vypočítej proud, vynásob 7 a pak se podívej na charakteristiku a budeš mít jasno hned.

@radek Jakým kabelem máš připojené žaluzie?

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mam 16A jistic (B) a z nej primo pres vystupy extensionu spinam jednotlive vyvody k zaluziim. A jistic mi zatim nikdy nevypadl. 


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Mám 12 pohonů GEIGER po 90W + na stejný jištění ještě dvě světla 25W + 15W, všechny chodí ráno a večer společně a B10A je udrží bez problémů. Spínám to Quidem od Papoucha.


   
blaf reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Čím jistíte motor posuvné vjezdové brány? 6A je asi dostatečné, ne?


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Já myslím že by to mělo úplně stačit, třeba Nice píše v manuálu 2,5A 515W, takže s rezervou. A rozběhový proudy tam velký nebudou, mají 24V motory.


   
blaf reacted
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Jističe slouži k ochrane el. instalace a ne koncového spotřebiče.

Takže záleží na průřezu kabelu a způsobu jeho uložení. 

Co připojíte je fuk, mělo by to být chráněno vlastni pojistkou. Pokud to výkonově přeženete a hrozilo by poškození vedení, zafunguje jistič.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Díky.

Ještě se zeptám na přepěťovku T3 před loxonem a rackem. Jakou máte? A jak ji máte připojenou? Tady  https://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,28233.0.html se píše o tom, že mezi T2 a T3 musí být min. 5 metrů. Jako řešíte, když je přepěťovka v rozvaděči? Asi tam nemáte namotáno 5 m kabelu, že? 🙂


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Pokud nemůžeš dát 5m kabelu měla by tam být rázová oddělovací tlumivka. Ale málo kdo si ji asi dá.


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: