X
Forum

Forum

Čidel není nikdy do...
 
Notifications
Clear all

Čidel není nikdy dost

11 Posts
3 Users
0 Likes
2,106 Views
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

Jen tak mi přišlo jako zajímavá myšlenka jak zpopularizovat pro partnerky kdyby se podařilo integrovat do Loxone. Oproti jiným podobným má výhodu : Wifi , cena , napájení .

https://www.kickstarter.com/projects/sshults/greensens-the-easy-way-to-take-care-of-your-houseplants-0


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Jojo, to by se u nas taky uzilo 😉

Skoda, ze to neni misto wifi zigbee, aby to zralo jeste min.

Beru zpet, to vypada, ze to bude zigbee dle te brany. To by mozna slo primo vynechat ten usb prvek a rvat to pres mqtt 😉


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

No právě že čidla komunikují s WiFi hub po BT na jednu WiFi krabičku s USB napájením max 10 čidel a napájení čidel řeší solárním panýlkem který stačí pro provoz při běžném osvětlení.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

Sorry jako za dvakrát stejný text. Za jedno čidlo méně jak dvě stovky je víc než dobrý. Jde jen o to, jestli se vybere dost, aby se projekt uskutečnil . Já si už deset čidel včetně USB krabičky objednal. Tak uvidím...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Mne to prijde jako supr napad (a BT by teoreticky taky mohlo fungovat, jen se trochu bojim dosahu, ten nevim jaky ma).

Spis se bojim toho kickstaretru. uz sem se par kampani zucastnil a vetsinou je to cerna dira na penize. Az s tim vylezou oficialne, rad si koupim. Ale dopredu uz penize nedavam.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mě to tedy přijde jako obšlehlý čidlo od Xiaomi MiFlora. Taky má BT spojení, taky měří teplotu/vlhkost půdy a taky stojí podobně (cca. $10). Jen nepotřebuje žádnou základnovou stanici. Doma mám ale s těmito BT čidly problém co se týká dosahu. V rámci patra OK, venku je už ale problém, stejně tak jako čidlo ve 2.NP...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

No tak to je presne to ceho sem se bal. BT proste neni na delsi vzdalenosti. Idealni by bylo zigbee.

 

Zajimave, ze xiaomi to ma na BT a ne zigbee


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Protože to má primárně navázaný na appku v mobilu. Proto BT.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

jo takze ty data sbira rovnou mobil, aha.

No mohli by udelat v2 a napojit to na tu jejich xiaomi gateway. pak uz to jde napojit naprimo na zigbee usb branu, obejit gateway a je to 😉


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

Tak na projekt se nasbíralo 640 důvěřivců včetně mne 🙂 až mi to přijde a uvedu do provozu dám vědět. Každopádně pokud u čidla za  7 $ jedno nebudu muset co čtyři měsíce doplňovat baterky a kytky díky Loxone integraci ( doufám ) porostou bude to pěkný ženský argument ( u nás )


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Super, sem rad ze se to nasbiralo. Urcite dej vedet, jestli to prijde a vjake kvalite. Pokud se to osvedci, rad to pak od nich vemu


   
ReplyQuote
Share: