X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Vodovodní baterie

20 Posts
7 Users
1 Likes
3,280 Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Ahoj,

potřeboval bych pomoct s výběrem podomítkové baterie. Rozhodnul sem se jít do značky Novaservis podle poměru výkon/cena a nabízejí několik variant. V podstatě to je s podomítkovým boxem a 40mm kartuší (box050, box052), podomítkovým boxem a 35mm  kartuší (box051) a pak bez boxu s 35mm kartuší...

Nevíte jaké jsou  mezi nimi rozdíly krom ceny? Má ten podomítkový box nějakou výhodu? je nějaký rozdíl mezi 35 a 40mm kartuší? 


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Jestli chceš něco dávat do stěny a chceš aby to mělo dlouhou životnost, tak se podívej směrem na západ, např Hansgrohe atd.


   
Aleq reacted
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Jednu jedinou baterii (velkou stojánkovou ze země) nemáme Grohe, ale Sanjet. Chtěl jsem ušetřit a byla to velká chyba. Je to za trest, přepínání sprcha-kohoutek nefunguje dobře (už jednou opravováno), po přepnutí to půl hodiny kape ze sprchy, konstrukce je nedomyšlená takže to často dělá louže na podlaze (voda z vypnuté sprchy stéká kudy nemá) atd. 10 tisíc, co bych nejraději koupil do koše a pokorně se vrátil k dražšímu Grohe nebo Hansgrohe. 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

To ale přece neznamená že všechny ostatní baterie krom grohe jsou šmejdy... Novaservis je česká firma a neslyšel sem na ni špatné slovo...


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Sprcháč i u vany podomítkové Kludi baterie. Perfektní funkce, pět let záruka na všechno a servisák byl na druhý den u nás. Děti ukroutily u vanové baterky hlavici regulace. Výměna bez řečí, seřídil i tu druhou, vybavení, znalosti i chování  servisáka na 1* ! Takhle si to představuji, když už koupím dražší produkt 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

My máme baterie Hansa, zatím 2 roky, vše je OK.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Já bral kdysi právě pro sebe a své zákazníky (15 let zpět) Novaservis a ty už jsou všechny ve šrotu. Pak jsem to začal nahrazovat Hansgrohe a ty šlapou stále ke spokojenosti. 

Co se týká Grohe, tak taky dobrý, ale u 3 ks v jednom objektu je po 10 letech znát již zatuhlý chod. Musí se to nastavovat větší silou, ale třeba přítelkyně to nějak nevnímá. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Jinak když jsem u toho Hansgrohe, nedá mi to nezmínit ruční sprchovou hlavici, kterou mám ve 3 exemplářích a dalších cca 15 ks mají lidi u nás v práci a známí. Je to úžasná věc a kdo jednou zkusí, už nechce jinak.

https://www.onlinekoupelny.cz/hansgrohe-raindance-select-e-rucni-sprcha-120-3jet-bila-chrom-26520400

Co mě i  u této hlavice dostalo, tak to jejich řešení proti zanášení trysek vodním kamenem. Opravdu to funguje.

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

a resite obycejne, nebo termostaticke baterie? 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Do sprchy bych nic jiného než termostatické nechtěl...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
Posted by: Richard

a resite obycejne, nebo termostaticke baterie? 

Termostatické. Na ně je ale potřeba mít ideálně krátký rozvod, nebo cirkulaci TUV.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

V dome v Rakovniku jsem mel terostaticke téměř vsude, krome kuchyne. Ale byla tam hodne tvrda voda. Navic se s regulaci teploty temer nehybalo, napriklad ve sprchaci byla nastavena konstantne. A po mozna sedmi letech uz neslo teplotu regulovat, bylo to cele zatuhle a nektere baterie pozdeji prestaly i teplotu regulovat.

Ale voda tam byla jako fakt hodne tvrda (varna konvice se musela cistit velmi casto)

Znacku si uz nepamatuju. 

Tak jestli resite ted i toto...


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 
Posted by: kobra23

Jestli chceš něco dávat do stěny a chceš aby to mělo dlouhou životnost, tak se podívej směrem na západ, např Hansgrohe atd.

Tohle stejny mi presne tvrdil znamej ktery dela instalatera 🙂

Poridili jsme tedy vsude (2x sprcha a 1x vana) termostaticky podomitkovy baterie od hanse vcetne iboxu no a ted ani ne po roce jedna baterie, ktera je ve vane zacala ted dost protekat kolem oteviraciho/prepinaciho ventilu. Reklamoval jsem to. Z obchodu to okamzite predali na cesky zastoupeni Hansgrohe a tam to ted cca 14dni lezi stim ze se pozadavek vyrizuje a zadny feedback... 

Druhou ve sprse jsem jeste nerozdelaval, ale asi taky lehce prokapava. Filtr na radu samozrejme mam.

Uvidim jak to dopadne az se zastavi reklamacni technik, ale zas takovej zazrak to rozhodne neni pokud vemu ze cela ta sestava je cca nekolikrat drazsi nez novaservis...

20191117 100518

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

A máš instalovanou úpravnu vody? Protože pokud ne, tak je problém na tvé straně. 


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Upravnu vody nemam, jelikoz tu nemame tvrdou vodu... Pokud si dobre pamatuju, tak Hans v podminkach upravnu nemel, pouze filtr mechanickych necistot...


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: