Forum

Forum

Bezpečné zasíťování...
 
Notifications
Clear all

Bezpečné zasíťování domu pomocí ubiquiti

120 Posts
20 Users
11 Likes
25.2 K Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Dnes jsem s hrůzou zjistil, že kabel k wifi AP je asi nějaký vadný :/ všechny kabely mám otestované levným utp testerem, ale jestli má ok propustnost jsem nezkoušel. Při testu wifi jsem naměřil nízké jednotky Mbps. Vadné AP a špatně přidělané koncovky jsem vyloučil. Chtěl bych změřit veškerou datovou kabeláž, jestli je ok (cat 6a). Meřák kupovat nebudu, to bych se nedoplatil.

 

Nevíte o nějaké půjčovně, kde by měřáky půjčovali? Potřebuju měřák na CAT6A. Ideálně Praha, ale kdyby to bylo odjinud, tak by s nima třeba šlo domluvit půjčení poštou.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Otestuj kabel připojením notebooku místo toho AP, spíš bude problém v konfiguraci wifi než v kabelu.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Zkusím, ale nemyslím si, že je to konfigurací wifi. Když jsem připojil AP přímo ke switchi nebo k jiné zásuvce a jen jsem přepojil patch kabel od switche k patch panelu, tak už to fungovalo v pohodě. Zdá se, že je to konkrétním kabelem.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Měřák např zde https://www.alternetivo.cz/zapujcka-certifikacniho-testeru-wirexpert-4500-certikacni-tester-pro-cat8-a-class-fa-merici-rozsah-2-5-ghz-cena-za-den_d41060.html  

Ale osobně bych raději ten notebook a nějaký nástroj na analýzu datového toku. Máš na koncích toho kabelu i Cat6A zásuvky a konektory? Nebos dával obyč? Teda za předpokladu, že je ten kabel stíněný


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Kabel je FTP - stíněný každý pár zvlášť. Nějaký souběh s silovinou tam je, ale tohle chování se projevuje při veškeré silovině vypnuté. 

Zkusím tedy ten ntb. Prosím o nějaký tip, co do toho ntb potřebuju.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Kde přesně máš ten dům? Ve středu jedu Prahu, můžu vzít měřák.


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

Jeden dotaz k optice v domě. Kdo dělal rozvody do jednotlivých místností, dávali jste už i optické kabely, jestli jo, tak do chráničky (jaké)? Nebo jen chráničky (jaké)? Nebo mikrotrubičky (jaké)?


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Já už jsem to nestihl, než mi upozornil kolega, že optika nic nestojí, tak bylo pozdě, měl jsem zaklopeno. Je asi otázkou, z čeho máš zdi, tedy do čeho budeš kabel dávat. Pokud zděný, tak asi bych to dal do chráničky nebo trubičky, je asi šumák jaké ... pokud si to chceš připravit i s kabelem dopředu, tak klidně do husáka, pokud bez, tak nějakou trubičku podle toho, kolik bys tam plánoval zafoukat kabelů. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Také jsem uvažoval nad rozvodem optiky, ale nakonec to zavrhnul. Myslím si, že v rámci domu bude vždy stačit kabel. Mám přípravu z ulice do rozvaděče-kopoflexu, kterou lze protáhnout mikrotrubičku. Jen můj názor - nikomu ho nenutím.

Dlouhé trasy optiky patří do mikrotrubičky (většinou outdoor), nebo jsou i kabely se kterými lze zacházet téměř jako s CYKY.

Po domě bych připravil kopoflexy, vyhnul bych se vroubkovaným husím krkům.

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Mam optiku do kazdej obytnej miestnosti, narval som to normalne do sedej tenkej elektro chranicky a ukoncil nastennou mikrovanou. Predpokladam, ze to nikdy nevyuzijem, kedze prichadza doba ked pojde na cat6/7 pustit 10G. A drobna pikoska - na trubicku do baraku som samozrejme kokot zabudol (a za 2 mesiace mi maju zafukavat vlakno, pricom mikrotrubicku som sa snazil dodatocne narvat do kopoflexky s elektrikou od antonicku - bez uspechu :D, narvem tam cat6 a konvertor dam na antonicek )


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

Ahoj vespolek,

tahám chráničky na optiku (pro strýčka Příhodu) a chci se zeptat, jestli jsou takovéto rádiusy v pohodě. Jestli mám poloměr zvětšit nebo si můžu dovolit to nacpat víc do rohu. Díky

P1330861
P1330865

 

 


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ahoj, co tam vidim, tak optika to vydrzi naprosto v pohode. Zvladla by i rozhodne mensi polomer. (taky zalezi na typu kabelu) 

Mensi polomery bych ale nedelal hlavne kvuli budoucimu protahovani... Takovej jeden mensi úhlíček někdy dokaze mooooc pozlobit pri protahovani pera... 


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

@gisbern Díky, tak už jen učesat a natahat ten zbytek.


   
ReplyQuote
(@zelvan)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
 

Podařilo se někomu na unifi rozjet IPv6? Mam O2, ZTY modem je v bridge a na USG vytáčím PPPoE, IP mám statickou. Postupoval jsem podle návodu pro unifi a bez úspěchu. Přikládám fotky, jak to mám nastavené. Děkuji za rady

248689242 4530468896999907 7102639028202934645 n
248596883 4530468906999906 7746864443628790057 n

 

 

This post was modified 2 years ago by zelvan

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Jestli si dobře pamatuju s IPv6 se řešila změna MTU aby fungovalo správně.

Jo a chybí ti tam VLAN ID 848.


   
ReplyQuote
Page 8 / 8
Share: