Forum

Forum

Bezpečné zasíťování...
 
Notifications
Clear all

Bezpečné zasíťování domu pomocí ubiquiti

120 Posts
20 Users
11 Likes
25.5 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Mikrotrubka slouží pouze jako ochrana. Kolik to budeš mít metrů od ulice do rozvaděče? Pokud to bude pár m, tak to se zafukovat ani nebude, většinou se to protáhne "našťoucháním" za případné pomoci vysavače.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Celková vzdálenost od ulice k rozvaděči je tak do 12 m, takže žádná závratná vzdálenost. Problém je, že tam mám několik zatáček. První zatáčka je prostupka deskou, potom se to musí z prostupu deskou zlomit na podlahu a potom ještě v rohu, viz obrázek. 

Nejlepší řešení mi přijde ukončit trubičku u podlahy, jak vyjde z desky a dál už táhnout kabel bez trubičky, jen v tom kabelovém kanálu.

kabelovykanal

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Určitě souhlas ukončit to u toho prostupu v podlaze a dál už jen v kabelovém kanálu. Ty úhly by se protahovaly fakt blbě..


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Mikrotrubička se dá spojovat. Takže bych to v klidu natáhl až do rozvaděče a když to bude náhodou potřeba, tak se dá přerušit. Nevím jaký máš průměr, jen doufám, že je tlustostěnná, protože tenkostěnná se to v tom ohybu snadno zlomí.

@blaf pokud máš trubičku s vnitřním průměrem 10mm a budeš do toho chtít dostat na větší vzdálenost (>50m) hodně tenký kabel <2mm, tak se bez vzduchu asi neobejdeš. Do 10mm trubky 4mm kabel uplně v pohodě, ideálně když bude mít tvrdou konstrukci. Jinak někdo tu řešil zapůjčení zafukovačky ... to je úplná blbost, stačí si postavit z vodovodní armatury Téčko a připojit kompresor. Když budete chtít někdo poradit s optikou, ak mi napište.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@cybermole ještě žádnou trubičku nemám. Právě teď laboruju, co koupit. Došel jsem k tomu, že HDPE trubka, kterou dával Pavel je asi zbytečná a že ideál bude připravit jednu nebo pro jistotu dvě mikrotrubičky, ale zatím nevím jaký průměr. Uvažuju o něčem takovém https://www.alternetivo.cz/mikrotrubicka-hdpe-zemni-tlustostenna-12-8mm-modra-pro-primou-pokladku-do-zeme-vnitrni-lubrikacni-vrstva-silicore_d21157.html, vnitřní průměr 8 mm. Nebo bys doporučil něco jiného? Tenčího? třeba toto https://www.alternetivo.cz/mikrotrubicka-hdpe-zemni-tlustostenna-07-3-5mm-modra-pro-primou-pokladku-do-zeme-vnitrni-lubrikacni-vrstva-silicore_d23739.html?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

12/8 už je docela velká na nějaké ohýbání, ale s ní rozhodně neuděláš chybu

7/3,5 už může být někdy tenká a jakékoliv poškození/skřípnutí může znamenat problém

za mě je ideál uprostřed  - 10/6

Pokud by si měl cestu okolo Žatce, tak není problém odmotat.


   
blaf reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Díky!


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

A jak ukončit nataženou mikrotrubičku na hranici pozemku u plotu jako rezervu pro budoucí možné napojení optiky?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Prodávají se gumové čepičky nebo vzduchotěsné záslepky - pro běžného člověka nesmysl. Stačí to pořádně zatáhnout vulkanizační páskou nebo izolačkou. Rozhodně nic nestrkat do trubičky nebo nedej bože tam stříkat pěnu.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Já jsem si včera psal s člověkem z alternativo.cz a ten mi psal, že záslepka stojí 50 Kč. Jelikož se bavíme o jedné, dvou trubičkách na dům, tak bych v tom neviděl velkou zátěž na peněženku 🙂


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

Spíš jsem měl na mysli, jestli do nějaké šachty pod zem, rozvaděče nad zem atd.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Já budu mít kabelovou šachtu 20x20x20 u branky. Tam to plánuju ukončit. Určitě nechci, aby mi něco trčelo x let ze země.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Byť to ČEZáky sere, tak nejlepší praxe pro všechny, je to strčit do nohy antoníčka s elektrikou (nikoliv s plynem!!!!). 

Když to nejde do antoníčku, tak je dostatečné to nechat schované v zemi za/před plotem, stejně když se bude budovat přípojka, tak se musí kopat. Pro ty, kdo chtějí šachtu, tak můžu doporučit tyto, pozor víko se kupuje extra. Hlavně si místo, kde to končí dobře označit. Fajnšmekři jako my, to řeší buď provázkovou metodou nebo sprostě tímto .


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

cemu to vadi u plynu ? ja to mam naopak u plynu (nemám ho dotazen do baraku, takze tam je plno mista)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Zřejmě v případě úniku plynu to jde i tam, kde to nikdo nečeká a pak se někteří diví.


   
ReplyQuote
Page 7 / 8
Share: