X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
35.5 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
Posted by: skindr

Čidla můžeš dát jakékoliv. Záplavové, CO, kouřové atd. Cokoliv má NC kontakt.

Takže to zaplavové může být třeba toto.

http://www.sezam.cz/zaplaveni/i67509-paradox-wld-38r-zaplavovy-detektor,-napaj-12v-ss,-vystup-volitelny-no/nc-proti-gnd


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
Posted by: koldavideo
Posted by: kobra23
Posted by: koldavideo

A co IR senzor Vrat a schodiště ? 🙂 🙂

Jak je myšleno to IR vrat? Jako IR závora v ostění vrat? To jsem myslel, že bude řešeno v rámci motoru vrat (že tam na to jsou kontakty).

Schodiště nemám.

Ano IR závoru mám nainstalovanou na konstrukci vrat v úrovni zadního nárazníku auta. Slouží hlavně k tomu, aby indikovala zda už auto projelo. PGM v klávesnici vypne pásek červených diod a tím je jistota, že se vrata zavřou bez překážky. Fyzicky je IR závora připojená do Paradoxu ale řízení zastavení vrat kontroluje Loxone.

Pro ženskou super. Aspoň nebude bourat do regálů na konci garáže.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 
Posted by: kobra23
Posted by: skindr

Čidla můžeš dát jakékoliv. Záplavové, CO, kouřové atd. Cokoliv má NC kontakt.

Takže to zaplavové může být třeba toto.

http://www.sezam.cz/zaplaveni/i67509-paradox-wld-38r-zaplavovy-detektor,-napaj-12v-ss,-vystup-volitelny-no/nc-proti-gnd

Múže být. Pokud chceš levnější, v Eurosatu najdeš LD-12 od Jablotronu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano LD-12 jsem také použil. Už jsem zapomněl jak jsem ho vlastně na NC zapojoval 🙁 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano, ano, už si vzpomínám. Akorát nevím, když bych chtěl dvě čidla v zapojení ATZ bez EOL, jak bych je měl zapojit? 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

1NC kontakt 1kΩ na 2NC kontakt 2k2Ω. To je vše.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jak prosté 🙂 Díky. Mám to záplavové čidlo v technologické šachtě bazénu a jestli si dobře vzpomínám, tak jsem chtěl k němu do ATZ zapojení připojit optické čidlo hladiny, kterým bych hlídal hladinu kyseliny PH-. Nakonec ale stejně jsem to hladinové připojil přímo do solinátoru. Paradox mi hodně pomohl, dokonce i zabezpečení sauny řeším přes něj. Nakonec udělám návod na saunu a hodím do wiki.  


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jeden tip mám - Dnes bych ještě přidal jeden NC kontakt na dvířka elektroměru abych věděl zda je někdo neotevřel 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

A kabely používáte jaké?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já mám všude CAT5e. Univerzální pro použití. V době stavby domu jsem ještě nevěděl kde všude čidla budou. Takže někde je používám pro data, spínání, DMX atd... Zatím vše OK.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

A to máš UTP nebo FTP? Drát nebo lanko?

U realizátorů alarmů se objevuje SYKFY 3x2x0,5


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

@skindr

To PIR čidlo NV5 když je odalarmováno vydává v noci nějaké světlo? Přítelkyně nespí, když v místnosti svítí jakákoli dioda, byť minimálním jasem. Když přijede její kamarádka, tak je to to samé (jsou divné :-)) Všude nalepene neprůhledné izolepy atd. Na dovolenou je táhneme taky a celý apartmán oblepuje 🙂

Takže musím eliminovat jakýkoli zdroj světla.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 
ATZ

Kabel - mrkni na VEZFI, aspoň na komunikační linku.

LED se dá vypnout, v čidle je na to jumper.

This post was modified 5 years ago by skindr

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Všude mám UTP drátové. Nějaká výjimka by se asi našla ale 99% mám pouze UTP. Dokonce někde, kde už není možné natáhnout nový kabel, sdílím jeden UTP pro několik účelů - např i pro tu saunu. Jsou to ale fakt výjimky, protože se už nadalo jinak. Zatím to vypadá, že vše funguje. Co mi ale nefunguje, jsou 1-wire čidla v podlaze, protože jsem ve spěchu rachle zapojoval a spoléhal na to, že Číňan zapojil všechny stejně --- a nezepojil. Takže jedno patro mi nefunguje. Jsou to ale stejně jen čidla pro zkoušení, takže mně to zase tak netrápí. 

Celý alarm jsem zapojil do jedné rackové 1U krabice a jako vývody pro napojení čidel jsem použil patch panel. Všechno pak vypadá inteligentněji 🙂

IMG 5829
IMG 5830
IMG 5831

 


   
ReplyQuote
Page 8 / 14
Share: