Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
35.1 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Koldo, ty jsi šílenec. To jsou hodiny a hodiny práce. Z tebe musejí mít doma radost.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ne ne, jen jsem se snažil si to zjednodušit. Takhle když chci zapojit další čidlo, jednoduše propojím kablíkem. Nad alarmem jsou patch panely všech utp kabelů v domě. Stačí když si pak uděláš nějaký standard a pak jej dodržuješ. Stačí pak píchnout jeden konec kabelu do zdířky k čidlu, se zdířkou v alarmu. Udělal jsem si k tomu samozřejmě kabelovou knihu, kde mám vše popsané. Dodržuji i takové věci, jako např. jakékoliv napájení stejně jako PoE (pro případ kdybych omylem zastrčil něco kam nemám).  .... No a pak už jen stačí u práce nechlastat a jde to hezky samo. Dnes raději nic nikam píchat ale nebudu :-):-) 🙂


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Jak spojite tech 16 dratu na COM svorku ? Pres klasickou svorkovnici to bude prostorove narocne a jine reseni neznam...

Napada me neco jako spojit treba 8 dratu do jedne 6mm2 dutiny a ty pak spojit wago svorkou, al eprijde mi to jako "prasarna" 😀

This post was modified 5 years ago by acter

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak to je v mem případě vyřešeno úplně ideálně. Patch panel je super.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: acter

Jak spojite tech 16 dratu na COM svorku ? Pres klasickou svorkovnici to bude prostorove narocne a jine reseni neznam...

Napada me neco jako spojit treba 8 dratu do jedne 6mm2 dutiny a ty pak spojit wago svorkou, al eprijde mi to jako "prasarna" 😀

Bych to nacvaknul na zemnící Krone svorku. Je tam 20 pozic.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Každý spoj navíc je potenciální problém. Vznikají přechodové odpory atd. Raději napřímo.

Na COM zapojuješ jen 8 drátů. A ještě navíc jsou na desce 3 COMky.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: skindr

Kabel - mrkni na VEZFI, aspoň na komunikační linku.

A kolik vodičů potřebuji na vše spojené s alarmem? 4 nebo 6? Drát je asi jasný, ten je vždy jen 0,5mm.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Kromě sirény ti stačí na vše 4 dráty + při větších vzdálenostech bych doporučil použít stínění a v rozvaděči uzemnit.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Stínění bude. Zemnění taky.

A co potřebuje jinak ta siréna?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Na alarm odporucaju aby napajacie zili mali vacsi priemer. Ak si pamatam tak aj paradox to odporuca. Ale nemyslim si ze to niekto pouziva.
napr. https://www.conrad.sk/alarmovy-kabel-liyy-elan-25041-4-x-0-22-mm-2-x-0-50-mm-biela-metrovy-tovar.k1491833


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Jako že 0,5 je málo?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Nie nieje.

Ma ten kabel v ponuke aj eurosat.
Inak myslim, ze na skoleni spominali, ze ked je FTP cko moc twistovane tak zbernica alarmu moze blbnut.  Ale, nechapem preco. Mozno je to nieco podobne ako loxone Cat 7.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Venkovní siréna převážně 6 drátů. Napájení, sepnutí zvuku, blikače, hlídání kontaktu sirény.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

No pri cene LiYY cca 25Kc/metr mi prijde lepsi to tahat klasickou CAT5e, kde jako napajeci se muzou pouzit dva vodice spolu a porad zbydou 4 na "data", co ?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@acter ja som to tiez natiahol cat 5E. Premna je otazka preco sa vlasne ten kabel vyraba, ktory ma 2 zili hrubsie.


   
ReplyQuote
Page 9 / 14
Share: