X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
35.3 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: kobra23
Posted by: acter

Mam vykomunikovano primo s Papouchem, ze jejich GNOME modul je delany primo na Paradox. Tim bys mohl usetrit za PRT3 modul + Loxone RS232 extension. Otazkou je, jestli je moznost napsat Ethernet rizeni do Loxone (ale pocitam po uspechu L. se Spinel protokolem, ze ano)

Gnome232 TTL

Paradox na Ethernetu

 

O těch komponentech od Papoucha vím, jen je problém ten software. A to co mám vybrané má už @koldavideo vyzkoušené a existují k tomu i návody na zprovoznění.

Vybral jsem klasické klávesnice, protože ty Touch jsem nikdy na živo neviděl a nevím, zda bych využil jejich potenciál. 

TM50 resp. TM70 = Zbytečně drahé. Mám ji jen jednu v hlavní místnosti - v jídelně. Jinak mám všechny "klasické" tuším řada 6xx. 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Jak jsi vytipoval pozice cidel v dome ? Mas napriklad nejaky dokument, ktery popisuje zasady, rady, doporuceni ?

Diky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Na webu je mraky informací.

Výšku určuje přímo typ čidla, obvykle od 2,0 do 2,7m. Ty mnou vybrané s Pet imunitou mají určenou výšku 2,1m.

No a pak ty zásady, že nesmí být proti oknu, u výdechu rekuperace, kdekoli kde dochází ke změnám teploty.

Co se týče množství, tak je asi nedám do místností, kde není co ukrást a jsou malé (WC, koupelna, technická místnost), ale při jejich opuštění směrem do domu už čidlo bude (pokud je toto úvaha špatně, ať mě někdo upozorní)


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Boxy Eurosat - mrkni na AWO se zdrojem.

EVOHD - zvládne na výstupu až 2A, EVO192 podporuje 700mA. Spočítej si, kolik toho budeš na ústřednu věšet.

Pokud máš 3 psíky, předpokládám gaučové, zapomeň na jakékoliv pir s imunitou. Odřežou jen podlahu, na posteli a pod. je chytí. A když se všichni 3 sejdou, taky je pirka zachytí.

Technickou, pokud tam máš okno, si určitě chraň. Krade se všechno, nejčastěji tepelná čerpadla.

Co se týče klávesnice K656, za mě raději TM50 nebo TM70. Vše přehledné a plnohodnotně vypsané co se děje.

Nedotykovou klávesnici rozhodně K641.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

AWO už jsem v noci objevil. Zajímavé, že všude jinde se to jmenuje VT-80 nebo tak nějak.

Vzít verzi HD asi není problém. Předpokládám, že budu mít 2 venkovní sirény, 3-4 klavesnice, 11-12 vnitřních pir čidel, minimálně 2 kouřové čidla.

Takže PIR dám obyčejné (jaké tedy doporučuješ) a když budou psi doma nebudeme moci alarmovat?

Technická má okno ve tvaru střílny s parapetem ve výšce 1,9 metrů nad zemí a výškou okna 50cm. Nepřipadá mi, že zrovna tímto oknem by se zloděj vydal 🙂 

Tu TM bych mohl teda vzít jednu, jak říkáš pro přehlednost a zbytek bych vzal ty obyč.

Ještě minto není s těmi kouřovými čidly. Ve stavebním povolení mám povinnost mít 2 ks. Je to dostačující? Není potřeba přidat? A jaké čidlo je vhodné k tomu Paradox Evo HD? Nechci nic na baterky, ideálně drátové.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Dotykovou nepotřebuješ vůbec. Je to spíš o ozdobě. K641+ má všechny informace taky.

Kabeláž natahej do hvězdy, ať máš právo výběru při kupování čidel. Používám NV5. Dá se nastavit jako klasické čidlo nebo jako PET imunity. Múžeš vyzkoušet, ale mám obavu, že budeš mít poplachy.

Kouřové čidla - 1 na 200m2. Máš asi docela velký baráček. Jinak platí čím víc, tím lépe. Jde o rychlost zjištění požáru. Já budu dávat do každé místnosti včetně technické. Podívej se na SD168-AR

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

OK, mám necelých 400 m2 co bude střeženo. Je v tom i zahradní domek a sklepy, které jsou mimo dům.

S taháním do hvězdy počítám od začátku.

NV5 se mi od začátku líbilo vzhledem, ale není uvedeno v tabulce kompatibility k ústředně HD co má Eurosat na webu.

Kouřové čidla bych dal právě rád všude. Zrovna před 3 týdny známý přišel kvůli absenci čidel o půl hotelu. Škoda 60 mil. Těch požárů v okolí je čím dál více.

A když už člověk platí 600,- za PCO každý měsíc, tak čidlo do každé místnosti za 800,- už je sranda, když to může spoustu peněz ochránit.

Když budou 3-4 klavesnice, 2 sirény, 12-13 PIR, časem 15-16, 14 kouřových čidel, vše do hvezdy zapojeno, potřebuji nějaký rozšiřovací modul od Paradox? 

Okenní a dveřní kontakty připojím do Loxone, budou mít i jiné funkce ve vazbě na rekuperaci, rolety, světla atd.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

U nás když jsou psi doma, tak kódujeme pouze okenní a dveří kontakty.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Co senzory zaplaveni ?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

A co IR senzor Vrat a schodiště ? 🙂 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: acter

Co senzory zaplaveni ?

Lze? Jaký? Budu rád, když budou. K pračce, myčce, do sklepa a do TM se to hodi.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: koldavideo

A co IR senzor Vrat a schodiště ? 🙂 🙂

Jak je myšleno to IR vrat? Jako IR závora v ostění vrat? To jsem myslel, že bude řešeno v rámci motoru vrat (že tam na to jsou kontakty).

Schodiště nemám.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

@kobra23 - Presne nevim, taky teprve mapuju nabidku, ale Jablotron urcite ma 12V, jak sbernicovy, tak i DI. Jak u Paradoxu, zatim nevim, ale podle me to pujde pouzit taky

This post was modified 5 years ago by acter

   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

S čidly, které jsi měl původně navržené, by jsi měl potíže. Byly na sběrnici, která je citlivá na odbočky.

Na ústřednu pověsíš 16 čidel, kup ještě ZX8 a rozšíříš systém o dalších 16 čidel.

Osobně si dám okna a dveře do Paradoxu, Loxone bude stavy vyčítat. Zabezpečení je primární, návaznosti nepotřebují reagovat v milisekundách.

Čidla můžeš dát jakékoliv. Záplavové, CO, kouřové atd. Cokoliv má NC kontakt.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: kobra23
Posted by: koldavideo

A co IR senzor Vrat a schodiště ? 🙂 🙂

Jak je myšleno to IR vrat? Jako IR závora v ostění vrat? To jsem myslel, že bude řešeno v rámci motoru vrat (že tam na to jsou kontakty).

Schodiště nemám.

Ano IR závoru mám nainstalovanou na konstrukci vrat v úrovni zadního nárazníku auta. Slouží hlavně k tomu, aby indikovala zda už auto projelo. PGM v klávesnici vypne pásek červených diod a tím je jistota, že se vrata zavřou bez překážky. Fyzicky je IR závora připojená do Paradoxu ale řízení zastavení vrat kontroluje Loxone.


   
ReplyQuote
Page 7 / 14
Share: