X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
35.3 K Views
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@Kid: Jablotron moc neznám, ale jestli by nepomohlo třeba toto:

JA-111H TRB

A pak na to připojit ten PIR detektor co má Kolda.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@Koldavideo: mohl bys dát odkaz na nějaká Tebou ověřená PIR čidla, které máš z číny ? Aby měly rozumnou vzdálenost detekce.. moc díky.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

tim ja 111H to pujde, ale stále musíš mít relé RB 524 + to zabere jeden digital vstup na loxonu.. + cidlo z číny. + vlastní čas.. secteno podtrzeno je to celé nesmysl. 

Kup si air nebo treckovej pohybák a jsi vyresenej.


   
ReplyQuote
(@poklutom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Během měsíce budu řešit nákup alarmu.

1. nějaké doporučení podle nejnovějších trendů (požadavek vyžešená komunikace s Loxonem) - před nějakou dobou jsem uvažoval o Paradoxu ale podle téhle diskuze se spíš kloním k Jablotronu

2. Vy co jste se rozhodli pro Jablotron 100, jak jste řešili nákup a zapojení - přes jejich partnery? Co jsem se díval, tak nelze si jej koupit jako koncový zákazník


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Ahoj, Jablotron 100, kabeláž natahána svépomocí, nákup přes kamaráda-Jablotron partnera, komunikace s Loxone pomocí JA-121T.


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Já pořídil Jablotron 100 přes autorizovaného dealera. Všechno funguje jak má (až na ty prodlevy PIR).
Paradox neznám, takže porovnání nemám.


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Ja s tým oneskorením nemám žiadny problém, funguje to prakticky okamžite. Je to možno pol sekundy, max sekunda. 


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

U nás je prodleva rozsvícení světla přes PIR na Jablotronu 100 taky max do 1 s.


   
ReplyQuote
(@ivob)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 9
 

Verze loxone pohybová čidla AIR + Air modul / loxone  drát pohybová na DI loxone/  čína PIR na DI .. A alarm udělat v loxone + zálohovat napájení? Je to uplně blbý nápad / proč?

Nákup loxone teprve řeším a nemám tušení co vše jde v loxone udělat. Pokud by ale nějak šlo v loxone vyhodnocovat alarm a pokud by mi to uměl nějak jednoduše dát vědět - například sms/v loxone aplikaci v mobilu a pokud je loxone spolehlivý , tak nenacházím důvod, proč integrovat alarm někoho jiného a snažit se složitě rozchodit komunikaci s loxone.

Pokud bych například nechtěl bateriově zálohovat celý loxone tak mě napadá koupit zdroj+miniserver+Air modul -miniserver+Air modul zapojit na tento zdroj a ten zálohovat na miniserver DI připojit všechny použité čidla pokud nebudou AIR. Na zbytek loxone extensionů koupit jiný zdroj. V případě výpadku napájení at už umyslneho nebo neumýslného zustane miniserver + air modul napájen a AIR loxone PIR budou na baterii fungovat. +samozřejmně zálohovat router aby mi loxone mohl dát o poplachu vědět.

Air čidla jsou sice pěkně drahá, ale když se podívám co bude stát komplet alarm jablotron + rozchození komunikace jablotron - loxone tak mi příjde, že to cenově vyjde dost podobně. 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

@baros @robo111

Jak to mátě propojené s Loxone? Protože standardně přes RS485 tam je 8s prodleva. Dál vím o přímým namapování PIR na PG, které o sobě pak přes RS485 informuje okamžitě. To sežere 1 z 32 PG ale. A nebo (nemám ověřeno) nějak z JA do Loxone na dig. vstup?

@ivob

Nevím, jestli je to úplně blbý nápad, ale hlas proti může být certifikace alarmu jako zabezpečovacího prvku pojišťovnami.


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Já používám, asi jako každý, to mapování na PG. Bez toho to je úplně nepoužitelný. U mě má PIR spoždění tak do 2 sekund. Což se nezdá být moc, ale za 2 sekundy třeba vyjdeš pár schodů. Taky přijít do koupelny a koukat 2 sekundy do černýho zrcadla neni taky nic moc. Já jsem se už naštval, koupil tu Xiaomi Smart Home Gateway propojil ji s Loxone a nakoupil pohybový čidla. Funguje to skvěle a mám po problémech.
Podle mě je u těch PIR z alarmu problém v tom, že si musí být sakra hodně jistý, že tam nějaký pohyb je. Proto mu to vyhodnocení trvá dýl. Kdyby ti třeba jednou za měsíc spustil zbytečně alarm, tak bys ho asi vytrhl ze zdi. Když by se ti ale jednou za měsíc zbytečně rozsvítilo na pár minut třeba v koupelně, tak to ani nepostřehneš. Tím netvrdím, že u nealarmových PIR dochází k špatným vyhodnocením tak často.


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Ja to mám tiež zavesené na pg. Zožerie to 1 pg na 1 pir, to ale nie je problém, je ich dosť. Oneskorenie je tam minimálne, asi pol sekundy ak vôbec. Spravím krok do chodby a svieti svetlo. 


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Tak teď nevím, jestli mám mít radost, že vám to funguje, jak mi slibovali nebo mám být naštvaný, že u mě to technici nebyli schopni nastavit.  ? 

Ale zcela evidentně jsem jediný komu to funguje se zpožděním.


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

A ako to máš zapojené/nastavené?


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Mám ústřednu Jablotron JA-106K. K němu mám dokoupené sběrnicové rozhraní JA-121T a to mám připojené k RS485 modulu Loxone. Všechny detektory Jablotronu mám "zavěšeny" na PG výstupy. Když aktivuji magnet (třeba otevřu vchodové dveře), tak Loxone o tom ví okamžitě. Když aktivuji PIR, tak je u mě zpoždění 1-2 sekundy. Je to krásně vidět třeba na zádveří. Když je tma a já jdu domu (aktivuji magnet), tak než otevřu dveře, tak už se mi v zádveří svítí. Když jdu do zádveří z domu (aktivuji PIR), tak se mi rozsvítí až za ty 1-2 sekundy.


   
ReplyQuote
Page 4 / 14
Share: