X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
35.3 K Views
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Máme namapovaný PIR a EMG na PG výstupy. Zabráno je celkem 12 PG výstupů.

Když vejdu do chodby, kde je PIR, tak vidím, že čidlo blikne na znamení předpoplachu a v dalším okamžiku už světlo svítí.

 

U čidla co máme se dají nastavit 2 stupně odolnosti k falešným poplachům. Nezpůsobuje nastavení vetší odolnosti delší čas detekce?

JA-110P Sběrnicový PIR detektor pohybu

Čočky pro hlídání dlouhých chodeb, pro zamezení spuštění poplachu pohybem domácího zvířete nebo hlídání vertikální záclonou

  • JS-7904 - chodbová
  • JS-7910 - zvířecí
  • JS-7902 - záclonová

Stupeň odolnosti k falešným poplachům je nastavitelný ve dvou úrovních.

Detektor je adresovatelný a obsazuje v zabezpečovacím systému jednu pozici.

Indikace inteligentní paměti SMART MEMORY (SMI) poskytuje vizuální ověření spuštěného detektoru přes LED kontrolku. Indikace SMI je vymazatelná prostřednictvím klávesnice.


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Podle faktury mám taky JA-110P. Jakou tam mám čočku nevím. Nicméně mě PIR blikne a nic se neděje. Někdy blikne i dvakrát než se mi rozsvítí světla.


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Ja mám síce Ja 120 PC, ale to by nemal byt problém. Ak ti to blikne a nezasvietia svetlá, tak to máš asi zle nastavené. 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Pokud se nemýlím, tak je to tak schválně - vybuzení do citlivého režimu (krátké probliknutí) a až následný pohyb spustí poplach. Nevím, jestli to jde překonfigurovat na okamžitý poplach. A jestli by to neznamenalo zvýšení výskytů falešných poplachů...


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Ahoj,

nastavuje sa tam úroveň imunity (ja mám štandardnú = default), nastavuje sa aj poplach (okamžitý, oneskrený atď.) ja mám nastavené následne oneskorené (poskytuje oneskoreni iba  v prípade, že k jeho aktivácii dôjde až po aktivácii detektora s oneskorenou aktiváciou, inak okažitý poplach. V PG to mám nastavené takto: reakcia na aktívny detektor, perifériou pir chodba. Funguje to dobre.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Má někdo udělaný alarm pomocí Loxone a jeho komponentů a připojený na PCO (pult centrální ochrany)?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: kobra23

Má někdo udělaný alarm pomocí Loxone a jeho komponentů a připojený na PCO (pult centrální ochrany)?

No tak nevím nevím. Je to zbytečně drahé a hlavně je nutné použít taková PIR čidla, která jsou spolehlivá, takže s dvojím vyhodnocením apod. Co Tě odrazuje např od Paradoxu? Ten je certifikovaný a vyjde to samozřejmě daleko levněji.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Nebo od Jablotronu...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano nebo Jablotron, al s tím nemám zatím žádné zkušenosti. Nevím jak je to s rychlostí předání informace z Jablotronu do Loxone (už se to nejen tady několikrát řešilo). Za Paradox bych dal ruku do ohně 🙂 Hlavně je to o hodně levnější řešení a skrývá mnoho funkcí, které se dají později elegantně využít i pro Loxone. Jde o to, že hodně věcí, co chybí, člověk zjistí až po nastěhování, takže pak řeší jak to udělat aniž by musel někde něco bourat a tahat nový kabel. U nás vznikl problém s tím, že jsme koupili delší auto (combi) a žena má problém s odhadem délky auta k tomu, aby se vrata bezpečně zavřela. Takže jsem využil UTP kabel k siréně v garáži, "půjčil" jsem pár volných vodičů pro IR senzor. Aby měla optickou signalizaci, využil jsem PGM výstup na klávesnici a nad ní nalepil proužek LED diod. Takže teď když zajíždí do garáže ví, že má jet tak dlouho dokud LED diody svítí (Opačná logika je z toho důvodu pokud by diody nefungovaly). Prostě pokud je v prostoru vrat překážka diody svítí 🙂 Takových a podobných vychytávek jsem řešil docela hodně. Nakonec jsem zjistil, že ten alarm je podobně "robustní" jako samotné Loxone. Hlavně je to autonomní systém, který poběží i když někdo před domem vypne hlavní jistič. Pokud to někdo chce na PCO tak obsahuje protokol, se kterým ta hlídací firma na 100% spolupracuje.  


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Prodlevy na čidlech předaných do Loxone u Jablotronu jsou, to musím potvrdit. 8s. Jde to obejít namapováním na PG (programovatelné vstupy/výstupy), je jich ale jen 32.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@koldavideo Asi koupím ten Paradox EVO a zkusím si s tím pohrát. Předpokládám, že ještě potřebuji převodník APR-PRT3, Loxone Extension RS232 a...?


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Nemate nekdo zkusenosti s timhle ?

1) Připojení ústředny Paradox k Ethernetu

2) IP-150, modul LAN/ Internet pro řady SP/ MG/ EVO Paradox

Bohuzel je vazne smutne, ze musime v 21.stoleni resit RS232

This post was modified 5 years ago by acter

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

IP modulem propojení do Loxone neuděláš. Vše to mají takto udělané kvůli bezpečnosti. IP modul slouží ke spojení ústředny a PC nebo App. V PC si nastavuješ veškeré funkcionality alarmu. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Takže pro konfiguraci v PC musím koupit i ten IP modul?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ne nemusíš. Konfigurace jde udělat i přímo z klávesnice. Je to ale zdlouhavé. Jinak postačí převodník na USB a spojit ústřednu pomocí USB kabelu. Ten IP modul Ti umožní nastavení vzdálené. Zřejmě by šel použít i ten převodník RS232/TCP, který jsem popsal ve Wikipedii a použil jsem jej pro komunikaci Loxone - MP3 player. 


   
ReplyQuote
Page 5 / 14
Share: