X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
35.6 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@skindr - jo tak to jsem nevěděl. Díky moc. Myslel jsem že musí být zvlášť.

Jestli ještě můžu jeden dotaz. Nyní už vše vypadá, že funguje jak má, akorát když probíhá automatické zastřežení, tak bych chtěl aby to proběhlo bez odpočtu - tedy ihned bez "pípání klávesnice". Teď to probíhá tak, že se spustí po 5min automatické zastřežení a systém odpočítává 60s. snažil jsem se to upravit zde ale stále odpočítává 60s.

Screenshot 2017 06 02 19.30.23

   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

@koldavideo - já mám nastavenou 1s, klávesnice jen pípne. Zbavit se pípnutí nejde, ale pro mne je to informace, že je vše OK.

Jinak doporučím odškrtnout ukončení času pro odchod. Zakóduješ dřív jen tím, že čidla jsou v klidu, ale pokud se vrátíš, musíš opět odkódovat a zakódovat.


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Ahoj/dobrý den,

chtěl bych se zeptat: taky zkouším vyčítat stavy čidel z Jablotronu, ale narazil jsem na problém, že já se sice ptám třeba každou sekundu, ale Jablotron mi vrací "neaktualizovanou" hodnotu. Třeba otevřu dveře a Jablotron mi stále vrací, že jsou dveře zavřené, dokud u něho nedojde po 8 sekundách "vnitřně" k přehodnocení. Pak mi vrátí novou hodnotu. To se ho ale nemusím ptát a můžu čekat až mi to pošle sám. Posílám mu příkaz "XXXX PRFSTATE\n" (kde XXXX je heslo). Doufám, že jsem se dobře vyjádřil.

Chová se to u vás stejně? Asi ne, protože takhle je to nepoužitelné. Můžete mi poradit co s tím?

Děkuji


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Ti kto mate jablotron, cim ste spajali kabelaz na zbernici? Osadzoval som v piatok s kamaratom jablotron 100. Prvotny napad bol vyniest vsetky draty od cidiel na krone pasky, ale kedze je to cele vlastne zbernica, prislo nam to zbytocne komplikovane. Chcelo by to nieco, do coho ide nacvakat kopec single zil z utp-cka, pretoze jablotronacka zbernica je 4 vodicova. Momentalne to mam docasne naprasene ako pubertak - drat oholit zubami a stocit prstami do seba. Preventivne som to este zaistil wago svorkou. Vcelku drsna prasarna, kolega z toho skoro hodil tycku. Ale ked musis, tak musis (uz bolo 22:00 a bolo potrebne barak konecne zaistit :D).

@L - tie Tvoje cervene krone pasky, tie su nejak implicitne poprepajane, alebo si robil hada cez kazdy kontakt? Keby boli vsetky piny prepojene, pouzil by som 4 krone pasky a do nich to vsetko nastrkal.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Kolik tam mas tech kabelu na Jablotron? my je spojujeme tou specialni svorkovnici od jabotronu primo v ustredne. Je ale pravda, ze vetsinou instalujeme bezdrat.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Ty červené Krone svorky mají "kontakty" všechny propojené, původní určení je jako zemnící. Co použít jako L tzv. master dutinku 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Dutinku moc nechcem. Mam tam len nejakych 15 utp-ciek, ale chcem pouzit volne zily na vlhkostne cidla v kupelniach. Pozeral som na zemniacu krone, ale na farnelli pisu discontinued. Skusim ju este zohnat, mne to tiez pride najlepsia volba.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

diky


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Chtěl bych se zeptat na ty, co používají Jablotron a načítají informace z PIR. Já je načítám z PG a zapínám přes ně světlo v koupelně a na schodech. Ale je tam zpoždění třeba i 3 sekundy. Což je docela tragédie, když přijdete do koupelny a čekáte 3 sekundy na světlo. Na schodech za tu dobu vyjdete do mezipatra. Máte stejné zkušenosti? Dá se to vyřešit nějakým nastavením v Jablotronu nebo v Loxone?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Obávám se že s tím nic neuděláš už se to tu probíralo. Alarmové čidlo není jen hloupá krabička s čidlem, ale chvilku vyhodnocuje zda se jedná opravdu o pohyb, aby nedocházelo k falešným poplachům a to vyhodnocení chvilku trvá, proto to zpoždění.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
 

Přes PG znamená dig. vstupy na Miniserveru nebo extensionu? Nebo RS485 a vyčítání PGSTATE? Tam by totiž prodleva mohla byt ještě mnohem horší, 8s + čidlo. S tím by se dalo něco dělat, ale pod nějakou 1s + rychlost čidla se nedostanem.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

kup si air pohybak a jsi vyresenej. Pouzivat pohybáky jablotronu je blbost


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Neznám Jablotron ale já to řeším následovně. Alarm řeším pomocí Paradoxu a i PIR čidla mám také od Paradoxu. PIR čidla mají dvojité vyhodnocování, takže než spustí alarm trvá to o něco déle. Tam kde potřebuji ovládat i světla, dávám "obyčejné" PIR čidla z číny. Tváří se sice jako od Paradoxu - ale jsou fake a ihned při detekci pohybu spínají. Tyto čidla nezařazuji do zóny pro zabezpečení. 


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Chlapi díky moc za odpovědi.

@Pavel: Tak nějak jsem bohužel tuto odpověď očekával 🙁

@Aleq: PG je v tomto případě výstup na Jablotronu. Je to nějaký programovatelný výstup. Takže se o změně stavu nějakého čidla dozvíš okamžitě. Neni tam právě ta 8s prodleva jako když si to zjišťuješ přes PRSTATE.

@Dáda: Asi to tak budu muset udělat. Ale myslel jsem si, že tímto ušetřím 🙂

@Koldavideo: Díky za tip. Ale nevím, jestli něco takového jde udělat i u Jablotronu.


   
ReplyQuote
Page 3 / 14
Share: