X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
35.3 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@Aleq: A to je presne to, proc Loxone nesnasim ;-). Ale jeste by to slo vyresit teoreticky pres ten jejich blok program, ale muselo by se napsat cele nacitani/ovladani. 

A nebo pak jak pise msk, idealne to prohnat pres NodeRED, tam si normalne napsat parsovaci logiku a do Loxonu to uz jen oznamovat pres virtualni vstupy. Blby je, ze pak je tam dalsi meziclen a zrovna ta zabezpecovacka neni uplne sekundarni/nekriticky system.


   
ReplyQuote
 dmnc
(@dmnc)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 
Posted by: koldavideo

Trošku OT. 

vím, že jsem tu celkem nový a nejsem si jistý, zda mi to přísluší, ale tenhle OT bych navrhoval strčit do samostatného vlákna, pač Paradox imho není úplně mrtvé řešení a mohlo by se to hodit (naopak kdo by ty propojovací věci hledal v obecném tématu pro výběr alarmu)


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

@msk - po dnešku bych klidně doporučil Paradox. Na skladech zůstalo v ochodech spoustu neprodaných IP150 a budou se prodávat paralelně s IP150 SWAN. Tak počítám, že minimálně rok to ještě vydrží.

@koldavideo - máš to správně. Jen klikni na 000 x 005 min a dej tam 1 .

Zakóduješ po 5 minutách. Pak už klasické násobky pěti.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 
Posted by: L

@Aleq: A to je presne to, proc Loxone nesnasim ;-). Ale jeste by to slo vyresit teoreticky pres ten jejich blok program, ale muselo by se napsat cele nacitani/ovladani. 

A nebo pak jak pise msk, idealne to prohnat pres NodeRED, tam si normalne napsat parsovaci logiku a do Loxonu to uz jen oznamovat pres virtualni vstupy. Blby je, ze pak je tam dalsi meziclen a zrovna ta zabezpecovacka neni uplne sekundarni/nekriticky system.

Zamozřejmě v PicoC to šlo napsat a rozhodně čitelněji. Ale sežralo by to (minimálně) jeden program. NodeRED a Mosquitto mám ve frontě k prostudování a vykoušení, ale za jiným účelem. Přesně jak píšeš - jsou to další mezikroky. Mým cílem bylo udělat (z pohledu běhu) co nejjednodušší řešení. Toho jsem nakonec dosáhl. Vlastně to nemá žádnou velkou závadu - je to jen v 1 prvku (teda až na to, že zpracovávám jen 1 byte), je to rychlý, funguje to i v simulaci a je to nezávislé na čemkoliv jiném. Nevýhoda - nečitelné pro člověka. Ale to je koneckonců jedno, jak to jednou funguje, už se na to nesahá (zásadní programátorská poučka) 🙂

Aleq

(fellow E90 owner ;-))

P.S.: Super blog!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Jojo, jakmile to clovek zmasti a jede to, tak je to v pohode ;-). Problem je, ze obcas loxone neco "vylepsi" a pak se tyhle tuningy rozpadnou. Mne takhle prestaj jet tuning na nataceni zaluzii o urcitej uhel. A uz sem na to znova nemel nervy, tak sem to zrusil.

PS: Diky. A E90 rulez 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: skindr

@msk - po dnešku bych klidně doporučil Paradox. Na skladem zůstalo v ochodech spoustu neprodaných IP150 a budou se prodávat paralelně s IP150 SWAN. Tak počítám, že minimálně rok to ještě vydrží.

@koldavideo - máš to správně. Jen klikni na 000 x 005 min a dej tam 1 .

Zakóduješ po 5 minutách. Pak už klasické násobky pěti.

Ano mezi tím jsem to už udělal, akorát jsem zjistil že to funguje trošku jinak než bych potřeboval. Skutečně se provede automatické zastřežení ale i když je bazén resp. zóna otevřená. Já jsem měl představu, že po radovánkách v bazénu zavřu zastřešení a po 5 minutách (co bude zóna zavřená) se zastřeží. 

Ještě to budu muset trošku prostudovat. Na závěr vytvořím kompletní návod na integraci bazénu v pdf a dám to do sekce DIY - hotové návody. 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 
Posted by: koldavideo
Posted by: skindr

@msk - po dnešku bych klidně doporučil Paradox. Na skladem zůstalo v ochodech spoustu neprodaných IP150 a budou se prodávat paralelně s IP150 SWAN. Tak počítám, že minimálně rok to ještě vydrží.

@koldavideo - máš to správně. Jen klikni na 000 x 005 min a dej tam 1 .

Zakóduješ po 5 minutách. Pak už klasické násobky pěti.

Ano mezi tím jsem to už udělal, akorát jsem zjistil že to funguje trošku jinak než bych potřeboval. Skutečně se provede automatické zastřežení ale i když je bazén resp. zóna otevřená. Já jsem měl představu, že po radovánkách v bazénu zavřu zastřešení a po 5 minutách (co bude zóna zavřená) se zastřeží. 

Ještě to budu muset trošku prostudovat. Na závěr vytvořím kompletní návod na integraci bazénu v pdf a dám to do sekce DIY - hotové návody. 

Zruš u čidla 39 položku Force. Tím nebude možné zastřežit, dokud nebude v klidu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jak snadné když člověk ví kam sáhnout 🙂

Díky moc za pomoc.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě se jednou vrátím k tomu Paradoxu. On ten IP modul v podstatě není potřeba. Vše se dá nastavit buď z klávesnice nebo spojením přes USB. Integrací do Loxone lze kompletně alarm z hlediska uživatele ovládat. Pro ty, jako jsme třeba my, co neustále něco nastavují je ale IP modul výhodnější. 

Už jsem to tady někde psal, na starém bytě máme Paradox asi 15 let a naprosto bez problémů. 

Trošku v tom ještě plavu, hlavně co se týče nastavení alarmu pro záplavové čidla a požární. Zatím zjišťuji jestli je vhodné vytvořit ssamostatné podsystémy nebo je zařadit podle polohy, kde se nacházejí. Ale to je spíše o zkušenostech.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Muze mi nekdo rict, jakou má výhodu vedet v loxonu vic, nez ze je odkodovano/zakodovano. Mít moznost loxonem zakodovat (odchodove tlacitko) a pro ty co vico delaji i odkodovat, i dkyz to nikomu nedoporucuji.

Presne takto to instalujeme za asi 1200 v hardwaru. Propojeni skrze 2x 485 je zytecne, zakaznikovi to nic neprinese, je to jen zdroj problemu


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Dáda - Nevím jestli mluvíš o Jablotronu nebo Paradoxu ale zřejmě jde o jablotron. Já používám 1xRS232. Mimo to co zmiňuješ využívám  informace o stavu PIR čidel pro orientační osvětlení nebo třeba i pro ten bazén. Ale je fakt že jde o specifickou oblast, která by se zákazníkovi hned tak často neinstalovala.

No a pak jsem třeba zjistil ž mi chybí jeden digitální vstup v zahradním domku, tak jsem využil vstup Paradoxu. Ale zase, kdybych to řešil u zákazníka, určitě bych zvolil další extension - třeba zrovna ten DI nebo tree.  


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Přesně tak - mám v loxone "zadarmo" (za cenu RS485) pohybová čidla a příznaky otevření oken a dveří (magnety). A protože jsme si domysleli 2 další spínané prvky, kam už nevedl Loxone kabel, vyšlo levněji dát na Jablotron PG (obecný výstup) jejich bezdrátové relé (levnější než kvůli tomu kupovat Air extension a 2 spínané zásuvky).


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Koldo asi tím 2x RS485 myslel 485/232 extension ze strany Loxone a Ja-121T nebo PRT3 ze strany Jablotronu/Paradoxu.

Hlavne delam paradox a nikdy jsem zatim nemel problem s tim prenosem pres RS232, tak nevim.

a fakt vycitani tech stavu pohybovych detektoru nebo magnetu se hodi pro dalsi praci v Loxone.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Mas recht :-)


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

@koldavideo - požární + záplavové čidla nechávám v jakémkoliv podsystému stím, že nastavíš stejně 24 hodinovou zónu.  Tím je jedno, jestli zakóduješ či ne.


   
ReplyQuote
Page 2 / 14
Share: