Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
34.7 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Nějaké nové zařízení, které by ti mohlo rušit RS485?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: @tpomp

@aleq

Díky moc.

Pomohlo. Teď mám jiný nepochopitelný problém. Zatímco komunikace z jablotronu do loxonu funguje bezchybně. Např - Při zakodování provede přepnutí loxonu do stavu "nikdo není přítomen" a tím spustí ostatní procesy spojené s tímto stavem.

 

Tak komunikace z loxonu směrem na jablotron už tak funkční není (přitom ze začátku byla bezchybná). Trojklik na odchodovém tlačítku pošle na 485 příkaz který by měl ve své syntaxi zajistit spuštění zastřežení, nicméně se tak neděje a jablotron vrací error nebo vůbec nic. 

Není to ale chybnou syntaxí. V jednom z deseti případů totiž příkaz odeslaný z loxonu do jablotronu zafunguje.

 

Díky

 

Tom

 

Nepřidá Loxone k tomu nějaké smetí? 


   
ReplyQuote
(@tpomp)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 4
 

@pa-v-el

Ahoj Pavle. Specifikuj nové zařízení. 😀 Je to novostavba protkana kilometry kabelu. V době kdy to fungovalo nebylo v domě nic extra. Dnes je plný spousty zařízení od rekuperace po varnou konvici ale co by mohlo to rušení způsobit? I k loxonu přibyly rgbw dimmery air ale nic co by jelo na 485. 

diky


   
ReplyQuote
(@tpomp)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 4
 

@kobra23

Ahoj. Nee ta syntaxe je správná nebo tak alespoň vypadá. 
tom


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

@tpomp

Stačí blbá mezera, kterou nevidíš a hodiny a hodiny ladění ubíhají. 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

@tpomp Doporučoval bych v Loxone Configu pustit RS485 monitor a provést tuto akci. Jakmile selže udělat screenshot a hodit ho sem. Začernit citlivé údaje (bezp. kód, apod). Nebo to v tom třeba rovnou uvidíš


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

zdravim všechny, řešil někdo, jak rozpoznat který uživatel ať už přes vizualizaci či jinak aktivoval/deaktivoval blok alarmu v LOXONE? Pročítal jsem dokumentaci k bloku alarm a nikde jsem nenašel žádné info, ani že by měl blok nějaký textový výstup s takovouto infromací.


   
ReplyQuote
storm8
(@storm8)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 24
 

mě na vyčítání PRFSTATE u JABLOTRON 100 přes 485 funguje tahle logika:

01

vzorec je vždy

(I1-48)-7*INT(I1/57)

a rozeznání příkazu u PRFSTATE__7 je \iPRFSTATE\i\s7\1

Pro PRFSTATE__8 to bude \iPRFSTATE\i\s8\1 atd...

ústředna pošle třeba "\r\n\r\nPRFSTATE 000000D0460100\r\n\r\n" - je tam 14 čísel, tedy potřebuji 14 PRFSTATE vstupů, loxone logika je pak převede přes binární kódování na výstupy Q1 - Q4 (Q5 a dál už ne)

 PRFSTATE se ale aktualizují jen jednou za 8s takže má smysl použít jen pro magnety apod, pro PIR to nejde, ty vyčítám přes PG stejně jako @cybermole

 

PG v jablotronu jdou i ovládat z loxone (u mě například vnitřní siréna připojená k PG16) a to takhle 

02

kde výstupy jsou aktory modulu RS485 s instrukcí při zapnutí "1234 PGON 16" a "1234 PGOFF 16" (bez uvozovek, 1234 je kód uživatele, který má oprávnění manipulovat s konkrétními PG) 

 

Pak ještě používám zajištění: příkaz "1234 SET 4" pro zajištění zóny 4 (případně odjištění s UNSET, ale to se mi zdá jako možné bezpečnostní riziko) 

a vyčtení stavu zajištění jednotlivých zón

03

s rozeznáním příkazu "STATE 5 ARMED\r\n" a "STATE 5 READY\r\n" (5 se opět váže k číslu zóny, kterou zjišťuju)


   
ReplyQuote
(@cliffi)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 2
 
Posted by: @lukas-petrzelka

zdarec,

neřešil už někdo napojení jiné číselné klávesnice než NFC Code Touch k Loxone? - 8tis není úplně málo, jde mi o zastřežení/odstřežení alarmu kódy, NFC přes klíčenky není nutně podmínkou

po pročtení místních diskuzí mi vychází vzít v úvahu ústřednu s klávesnicí Jablotron popř. Paradox a přes převodník RS485 do Loxone, pokud jsem nepřehléhl jednodužší řešení ??

ps: neřeším certifikaci EZS/EPS pro pojišťovku, PCO, případně napájení pro Loxone při výpadku sítě - napojení na baterky mám vyřešeno

 

díky

 

 

 

 

S použitím klávesnice a LOX zkušenost nemám. Ale u Jablotronu je nejejdnoduší požít tu co je v Klávesnici, popřípadě povolit 125kHz a tím i čip jiný než Jablo. U papardoxu se musí použít ACM12 a přes něj se dá připojit cokoliv co má wiegand (čip, karta, biometrika, otisk).

Pro přesnější odpověď by chtělo lépa specifikovat.

Pokud se jedná o kodování PZTS z loxone klávesnice tak je to jen o bloku, ktrý při zadání správného kódu pošle na komunikátor (RS232 paradox/ RS248 Jablotron) PZTS povel nebo výstup na KEYSwitch. To tu je rozebráno několikrát.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

dotaz - pro kolaudaci musim dat kourova cidla celkem 3x.

Kdyz uz cidla, tak co je zapojit na alarm a pripadne Loxone. Kdyz uz alarm, tak ho napojit na dvere s otiskem prstu. Ale jak toto vsechno napojit v budoucnu na elektricky posun brany, ktery je cca 70m daleko? Nejaky vzdaleny prijimac a draty svedeny do domu?

Resit kazde zvlast, nebo to resit nejak spolecne? 

Nemel by nekdo pripadne vyzkousene modelove schema na alarm s:

3x kourova cidla

9x pohybova

9x okenni kontakt

otisk prstu

ovladani brany

 

Narovinu priznam, ze uz nemam kapacitu neco vybirat a sahnu po funkcnim reseni. Diky

 

Edit: abych mel doma prijimac a dalovym mohl ze vzdalenosti cca 70m od brany, jeste v aute odemknout a otevrit, to by bylo idealni 🙂

This post was modified 3 years ago by Richard

   
ReplyQuote
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

@richard

To co píšeš mám přes paradox včetně propojení do loxone.

Jen mám více zón než ty potřebuješ

TZN paradox jednotka, ACM 12 - Wiegand - čtečka sysa20.

APR-PRT3 - loxone 232.

Vše zálohované baterií paradox má svojí a ACM taky svojí takže když teď při bouřkách nešel proud tak mě dveře stále fungovali cca 3 hodiny 🙂

 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

Ahoj, znovu bych se rad zeptal, jak prosim udela ovladani brany na dalkove ovladani, ktera je 70m daleko od domu? U brany bude intercom Akuvox R20A idealne spojeny s Loxone po kabelu. Diky  🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@richard ja smrtelne vazne na branu zvazuju napojit gsm, abych to mohl pohodlne vytocit z auta za jizdy a nemusel sem lovit loxone.

otazka, zda gsm pak napojit pres loxone nebo naprimo.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@l ja myslel nejaky dalkovy ovladac ktery by byl v aute, ktery by pripadne mohl i odalarmovat dum soucasne. Telefon a nebo ovladani pres Loxone jsem ani nezvazoval. Navic tam neni wifi u brany


   
ReplyQuote
storm8
(@storm8)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 24
 

@richard  ať si každý dělá co chce, ale odalarmovat dům dálkovým ovladačem mi připadá jako velmi nešťastný nápad 🙂


   
msk reacted
ReplyQuote
Page 12 / 14
Share: