X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
35.3 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Tak kedze z vyduchov v interieri ide zpravidla chladnejsi vzduch tak by s tym asi nemal byt ziaden problem, nie? Ja mam ale cidla voci privodom vzduchu zvacsa v naprotivnych stranach/rohoch, takze osobnou skusenostou neposluzim.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Odpoved z Eurosatu, docela k nicemu:

"To chce čidlo s mikrovlnou a vyzkoušet jak se to bude chovat, na to univerzalní rada není."


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Ja ale porad vnitrne verim, ze prave situace v zime, kdyz muze z rekuperace foukat teplejsi vzduch, nez je v mistnosti, nedojde do takoveho stadia, ze rozdil teplot bude tak veliky, ze to cidlo pobere. A navic mam v hlave scenar, ze kdyz bude zaalarmovano, neni potreba ventilovat na vic nez minimum...takze proud vzduchu bude minimalni


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Jak ti bude z reku fukat teplejsi vzduch? Inak ked si zoberem ako ma detekuju jabltronacke cidla tak myslim ze aj keby videli nejaky nepohybujuci sa stlp pod stropom co len meni vysku tak sa na to imho vykaslu.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Vnitrni teplota ochlazena pri nocnim bypassu pro priklad 21stC, vyleze Slunko a ve 12:00 bude nasavat zvenku rekneme 30stC, lehce ho ve vymeniku ochladi, rekneme na 25stC, takze na vydechu bude rozdil 4 stC. 

Znova - vnitrne verim, ze ty cidla jsou na lidskou teplotu a ten drobny proud vzduchu to nerozhodi...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Nikdy som taketo chovanie vzt za 2 roky nezaznamenal, resp. urcite som ten teplotny rozdiel do plusu nepocitil. Neriesil by som to, nepoznam nikoho to ma vzt a nejake problemy s falosnymi poplachmi.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Diky...ja jsem prave zatim jen v teoreticke rovine, tak spekuluju... Ale snad to klapne, kdyz ne, vymeni se cidla za dualni na techto dvou mistech, kde mam "kolizi".


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Kluci z Eurosatu měli pravdu. Mikrovlna odbourá starost se změnou teploty.

PIRku je jedno jestli uvidí větší nebo menší teplotu, reaguje na rychlou změnu teplot.

Mikrovlna v kombinaci s PIR ti vychytá většinu falešných poplachů.


   
ReplyQuote
(@tpomp)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 4
 

Ahoj, Vzorec jsem pochopil, sice jsem se s ním pral asi 2 dny ale rozklíčoval jsem to. Nicméně tento vzorec si vezme jen první dva byty PRFSTATE, chtěl jsem to naimplementovat i na další pár bytů ale hodnota na vstupu se nemění ani při změně stavu na třetí a čtvrté pozici PRFSTATE a při PRFSTATE \3(4)\4(3) je stále stejná 808517632.

 

Poradíte prosím?


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Ahoj, mam prosbu.

Připojení JA100 přes 485 mám zatím jen natažený propoj a ostatní v teoretické rovině. Chci požádat, můžete mi prosím někdo nafotit či poslat jak vyčítáte ty stavy magnetů a EZSky? Dá se jen vyčítat nebo i zapsat stav na Ja100?

Díky Honza


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@xbenkju tohle by tě mohlo alespoň kousek posunout


   
ReplyQuote
(@lukas-petrzelka)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 1
 

zdarec,

neřešil už někdo napojení jiné číselné klávesnice než NFC Code Touch k Loxone? - 8tis není úplně málo, jde mi o zastřežení/odstřežení alarmu kódy, NFC přes klíčenky není nutně podmínkou

po pročtení místních diskuzí mi vychází vzít v úvahu ústřednu s klávesnicí Jablotron popř. Paradox a přes převodník RS485 do Loxone, pokud jsem nepřehléhl jednodužší řešení ??

ps: neřeším certifikaci EZS/EPS pro pojišťovku, PCO, případně napájení pro Loxone při výpadku sítě - napojení na baterky mám vyřešeno

 

díky

 

 

 

 

This post was modified 4 years ago by Luigy

   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 
Posted by: @tpomp

Ahoj, Vzorec jsem pochopil, sice jsem se s ním pral asi 2 dny ale rozklíčoval jsem to. Nicméně tento vzorec si vezme jen první dva byty PRFSTATE, chtěl jsem to naimplementovat i na další pár bytů ale hodnota na vstupu se nemění ani při změně stavu na třetí a čtvrté pozici PRFSTATE a při PRFSTATE \3(4)\4(3) je stále stejná 808517632.

 

Poradíte prosím?

Screenshot 6

Formula:

((int(I1 / 256) - 55) * int(log((int(I1 / 256) - 48) * 0,9 + 1)) + (int(I1 / 256) - 48) * (1 - int(log((int(I1 / 256) - 48) * 0,9 + 1)))) * 16 + ((I1 - int(I1 / 256) * 256 - 55) * int(log((I1 - int(I1 / 256) * 256 - 48) * 0,9 + 1 )) + (I1 - int(I1 / 256) * 256 - 48) * (1 - int(log((I1 - int(I1 / 256) * 256 - 48) * 0,9 + 1 ))))

 

Hodne zdaru


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Kluci chci jen poděkovat za pomoc. Konečně byl čas tak sem rozchodil jak vyčítání stavu tak dodělal spínání přes PG. K tomu má Jablotron novou signalizační jednotku za cca 750 s 8 výstupy kopírujícími stav PG nebo zon. https://www.jablotron.com/cz/produkt/sbernicovy-signalni-modul-vystupu-pg-8-vystupu-1260/

Ještě jednou dík. Honza


   
ReplyQuote
(@tpomp)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 4
 

@aleq

Díky moc.

Pomohlo. Teď mám jiný nepochopitelný problém. Zatímco komunikace z jablotronu do loxonu funguje bezchybně. Např - Při zakodování provede přepnutí loxonu do stavu "nikdo není přítomen" a tím spustí ostatní procesy spojené s tímto stavem.

 

Tak komunikace z loxonu směrem na jablotron už tak funkční není (přitom ze začátku byla bezchybná). Trojklik na odchodovém tlačítku pošle na 485 příkaz který by měl ve své syntaxi zajistit spuštění zastřežení, nicméně se tak neděje a jablotron vrací error nebo vůbec nic. 

Není to ale chybnou syntaxí. V jednom z deseti případů totiž příkaz odeslaný z loxonu do jablotronu zafunguje.

 

Díky

 

Tom

 


   
ReplyQuote
Page 11 / 14
Share: