X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Alarm

198 Posts
28 Users
5 Likes
35.3 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

@richard jak pise storm8, to uz bych nedelal. Jedna vec je otevrit vjezdovou branu, ale druha pak odalarmovat cely dum.

Jako kdyz uz bys chtel odalarmovat, tak bych to asi zase resil pres tu gsm branu, kde mas presny filtr telefonich cisel a dokazes osetrit, aby ten dalkovy ovladac nekdo nezkopiroval a nepouzil sam.

 


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@richard ahoj já bych pro ovládání brány využil relé na AKUVOXu, které se dá ovládat přes HTTP API. A pro vstup lze použít vstupy inercomu DOOR A a DOOR B a ty bych spínal pomocí něčeho takového https://www.aliexpress.com/item/32843464677.html To používám i já třeba na garážová vrata, bránu, světla, atd. Prostě mám 4 DIGI vstupy které si už v configu nastavím co mají dělat. Určitě bych tím neovládal alarm. Dokonce mám blokovaná garažová vrata při zapnutém alarmu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@storm8 rozumim, na to muzu pouzit i otisk na dverich 🙂

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@pavelf diky, to budu muset vice nastudovat 🙂

 


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

@richard Aký máš alarm? Ja na bránu používam ovládač od jablotronu zabudovaný do auta a aj ovládač na kľúče, samotná brána je napojená na loxone. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@robo111 alarm prave nemam zatim zadny a proto ta otazk atady padla, jestli to nejde nejak sprahnout s alarmem a dalkovym ovladanim a pripadne Loxine a mit to "vymakane" 😀 Ja mam strach abych to pak neoteviral rucne 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Paradox a dálkový ovladač, kde máš zvlášť tlačítka pro alarm a zvlášť pro např. garážové vrata, vjezdovou bránu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@kobra23 idealni, ale bude ten dalkac fungovat na takovou vzdalenost, kdyz bude alarm v technicke mistnosti v racku? Nebo ma extra antenu a prijimac? 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Komunikuje s klávesnicí. A tu asi v racku mít nebudeš. Vzdálenost by neměla být problém, když máš barák z prkýnek, přes které se signál šíří pěkně.

This post was modified 3 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@kobra23 🙂 kez by to byla pravda... Wifi signal jsem cekal ze projde jako maslem a prd 🙂 Uz zvazuju jak posilim obyvak a jidelnu. Na terase uz signal neni. Jdu hledat info. 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Paradox je 868 MHz, WiFi je 2,4 nebo 5 GHz což je rozdíl.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@kobra23 pak Ti duveruju! To by pak bylo idealni. Monika se ted vyjadrila, ze pres telefon nic ovladat nechce.

 

Edit: neni to stejna frekvence jako klicky od auta? Uzasny novy krasny genialni GOLF  se chytne ve volnem prostoru tak na cca 40m (vis jak to tady mam, musim k nemu fakt popojit :-D)

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Zkusím ti dnes vyzkoušet zda to dá těch 70 metrů u nás v zástavbě.


   
Richard reacted
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

U jablotronu je rádiový modul zbernicový prvok, takže ho môžeš dať kam potrebuješ (vieš natiahnuť kábel). Ja ho mám v technickej miestnosti a otváram bránu ovládačom zabudovaným v aute asi 50m od domu úplne v pohode. Ovládač na kľúčoch som tak ďaleko neskúšal. V najhoršom môžeš ten rádiový modul dať aj von na fasádu do nejakej ip krabice. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

jak prosím nejideálněji propojit Loxone a Paradox? dekuji


   
ReplyQuote
Page 13 / 14
Share: