X
Forum

Forum

Zdroje a rušení
 
Notifications
Clear all

Zdroje a rušení

19 Posts
6 Users
0 Likes
2,455 Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak pokial ide o teplotne cidla, moznosti je viac. Ja som pred 3 rokmi siel do 1wire pod vypinacmi, ale zistil som, ze je to nahovno. Takze mam k tomu zigbee cidla. Bezdratu som sa branil primarne kvoli moznosti rusenia, kedze priemernou teplotou v dome (este zatial) riadim TC, ale v Tvojej situacii, ked je to 1wire uz zarusene, je to asi fuk (to by som skor cakal ze to zigbee bude stabilnejsie). Potom su moznosti rozne bastly s arduinom a esp-ckom, ci uz ethernet alebo wifi alebo 485.

Inak ze sa ten zdroj rozkmital, resp. zacal rusit, nie je az tak neocakavany stav. X amperova pulzna zataz sposobi pravdepodobne rozkmitanie aj toho zdroja, ktory bude neustale menit pulzy (sirku, frekvenciu) do cievky, coz moze sposobovat vyrazne vacsie rusenie nez keby ten zdroj zatazovalo nieco linearne (a s cim vyrobca pri certifikaciach/meraniach v komore pocital).


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

Ja bych rad pouzil ty senzory, ktere mam, uz kvuli mereni podlahy, protoze jsou kompaktni. Na audio mam loxberry dle navodu zde, tak to idealne pripmnou taky na to... Do toho moc nevidim, takze bud podle nejakeho navodu nebo az bude cas a chut, tak si neco malo pocist 🙂

Asi se to da cekat, ale spis jsem mel za to, ze kdyz kabely k senzorum odstinim, dle doporuceni, tak se tomu vyhnu... Bohuzel 🙂

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Preco si myslis ze to rusi ten zdroj? Sisi tym isty, nieje pricina PWM ka s dimmerov?
@dusanmsk mna sa to nezda, ze ked da svetla na 90% ze by sa hned rozkmital.
Neviam ako to mas fyzicky ale ak mas problem na 1Wire skusim by som vytiahnut zbernicu tienenim kablom mimo rozvadzac a tam popripajat vetvy. Teda ak to je fyzicky mozne.
Skus dat foto rozvadzaca ci nas nieco nenapadne.


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

Jiste si tim samozrejme nejsem, nejsem zadnej elektronickej guru 🙂 To jsem tak vycetl a vydedukoval. 1-wire modul mam v podstate hned pod zdroji, ale zkousel jsem ho hodit mimo rozvadec a bylo to stejny. Nejaky odstup pri tahani kabelu ftp vs. cyky jsem neresil, coz asi funkcnosti uplne nepomaha. Hodim foto az u toho budu. 

This post was modified 4 years ago by KaO

   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: