Forum

Forum

Zdroje a rušení
 
Notifications
Clear all

Zdroje a rušení

19 Posts
6 Users
0 Likes
2,402 Views
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

Zdravím, aktuálně řeším zdroje pro DMX dimmery, ktere ovladaji svetla tady z te hromadne objednavky. Mam 3x prumyslove trafo 24VDC 10A, ktere pri pri spusteni svetel pres dimmery (v eozvadeci) samozrejme rusi 1wire linku. Obcas vypadnou nejake senzory, ale myslim, ze to neni nic hrozneho ppri dotazovani kakazdych 30s. Z ruseni audia jsem mel vetsi strach a to se pri nastaveni 500Hz na dimmeru nedeje. Kazdopadne byl bych rad, kdybyste poslali typy zdroju, ktere mate a nemate s nimi problem, nerad bych kupoval neco, co mi problem nevyresi. Zdroje mam v jednom rozvadeci s loxone komponenty, papouchem a dimmery. Myslim, ze to dalsim take v budoucnu pomuze. Diky.


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500

   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

Koukam dost pouzivate ty TDK Lambdy... MeanWell nekdo zkusenost, konkretne nejaky typ 960W?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Tak ony ty Loxone zdroje jsou "obrendované" TDK Lambda, takže proč nepoužívat.

Jsou drahé, ale kvalitní. 

This post was modified 4 years ago 2 times by kobra23

   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

Tak napíšu mou zkušenost... Pořídil jsem tento Deltu - https://www.czech-delta.cz/DRP024V960W3BN-DELTA-24V-960W-40A-d44.htm

Rušil, navíc po cca. 14 dnech bouchnul kondenzátor na vstupu a druhej se nafouknul, vyhozený jističe, všude smrad... Takže teď čekám na reklamaci a lituju, že jsem nepořídil 3 x 20A, alespoň něco by svítilo 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Zase ušetříš za elektřinu 🙂 ale chce to mít zálohu, já mám ve skříni náhradní zdroj. Nouzově stačí za pár kč i slabší.

https://elektro.bazos.cz/inzerat/114288135/napajeci-zdroj-eao-24v-10a.php


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

@pa-v-el

Jj, tak ja tu mam tri prumyslovy trafa po 10A, ktery jsem tam mel puvodne a az na to ruseni a dalsi drobne zapory :-D, fungovala na jednicku... Zatim to nikoho netrapi, ze se v baraku moc nesviti, tak je tam davat nebudu. Deltou jsem ruseni neodstranil a jeste vic si nasral do bot... Taky jsem absolutne ztratil duveru v tyhle hovadsky spinany zdroje 😀

This post was modified 4 years ago by KaO

   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

Tak Delta vyreklamovaná a vrácené peníze. Pořidil jsem tedy 3 zdroje, abych eliminoval totální blackout. Zdroje jsou to MEAN WELL NDR-480-24. Musím říct, že na to, že jsem je měl až jako poslední možnost, fungujou dobře. Resp. ze všech zdrojů, co jsem zatím zkoušel nepískají! Rušení 1-wire sběrnice každopádně stále přetrvává.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Pokud ti klasický obrovský a těžký průmyslový trafa 24V/10A něco rušili tak věř že to fakt není těmi trafy, protože z lineárního stabilizátoru a trafa fakt žádný rušení neleze 🙂
1wire sběrnice je dost dementní, mám na ní asi 20 čidel a já osobně v ní mohu mít připojené jen obyč DS18B20 v pouzdře TO92. Jakmile připojím to zapouzdřené čidlo v kovové trubičce, tak se celá sběrnice zesere a čím víc tam těchhle čidel je, tím se sere častěji. Bral jsem čidla od více výrobců, všude stejný.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Mam podobnu skusenost s tymi trubickovymi. Umna MAX 2 ks. 


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

@bery

Tak ja mam v podlaze nektery zapouzdreny senzory a ve vypinacich klasicky. Bral jsem je z Ali, vsechny byly OK, fungujou stale dobre, ale jen do te doby, nez nez spustim nejake 24V PWM svetlo (zdroje i dimmery v rozvadeci), to jsou pak v loxconfigu nezvestny... Takze predpokladam, ze to zdrojem je, jak uz tady i nekdo psal.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Robi to aj ked mas tie svetla su na 100 % ?
Vtedy by nemala ist PWM ka len 24V.


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

@smotek7

Nene, pri 100% to bezi...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Prekvapuje ma ten odpaleny Delta zdroj, ked som vyberal zdroj pred 3 rokmi, Delta bola chvalena ako TOP s obrovskym MCBP ( 😀 ) voci ostatnym vyrobcom. Ale MeanWell je tiez ok.

Inak to rusenie sa prejavovalo pri zdroji naprazdno, alebo uz si svietil nejakym dmx? Pretoze imho to DMX tahane z rozvadzaca na 10-20m pri x amperoch musi byt e-bomb jak krava.


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
Topic starter  

@dusanmsk

No, ja jsem prave dle referenci objednal Deltu a pak se nestacil divit 🙂 MeanWell za me super (klepu na plech). 

Pokud jede zdroj na prazdno, nerusi. Pokud zapnu jakekoliv svetlo (ano delka kabelu 10 - 20 m) na mene nez 100%, rusi. Libilo se mi mit vse v jednom rozvadeci a nekdo tu i psal, ze mu to 1-wire nerusi, tak jsem doufal, ze to budu mit podobne bez problemu. Bohuzel. Takze to casem chci nejak prehodit na arduino ci ceco jineho, i kdyz v tom se moc nevyznam 🙂


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: