Forum

Forum

Loxone a Jablotron ...
 
Notifications
Clear all

Loxone a Jablotron senzory

12 Posts
7 Users
0 Likes
2,384 Views
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

Ahojte, máme naťahané káble pre senzory jablotron. Uvažujem, že dáme zapojiť Jablotron a prepojiť ho s Loxone, tak ,že sa z Jablotronových senzorov bude brať info o pohybe. Niekde som čítal, že je tam oneskorenie. Máte to niekto takto prepojené? Aké oneskorenie tam asi je?

 

Dávať pohybové snímače 2x do každej izby ,chodby, miestnosti len kvôli tomu aby mal svoje jablotron a svoje loxone mi nepríde velmi rozumné.

Ďakujem pekne


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Je to do 2 sekund. Na ovládání světel dost nepohodlné.

Alarmové PIR je jiné než pohybové PIR pro ovládání světel.

Takže býť se ti to zdá jako blbost, tak věř tomu, že to blbost není.

Existují pohybové čidla pro osvětlení, které pokud o tom nevíš, tak na stropě nenajdeš. Takže pak jsou vizuálně vidět jen ty alarmové a nevypadá to v místnostech  blbě.


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

Dajú sa normálne pripojiť aj iné pohybové senzory ako od loxone? Ako sa to pripája? Na loxone tree zbernicu? Alebo na analogovy / digitalny vstup?

Ak máš typ na nejaké spolahlivé môžeš poslať. Lebo tie ich za 100€/kus sa mi zdajú dosť predražené.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Ano, obvykle na 24V a připojíš je do DI. Jen se musíš rozmyslet, zda ti vadí cvakání (PIR má relé), nebo chceš necvakací (PIR je polovodičové). Hledej zde na fóru. Vše už zde bylo napsáno.


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Ja používam iba tie jablotron pir a nemám s tým žiadny problém, to oneskorenie je tak 0,5 sekundy.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Jo u jablotronu mi to taky příjde, že je to rychlejší než u paradoxu.

A jak máš nachystanou kabeláž?

Jablotron má nový stropní detektor, kde v odjištěném stavu se dá nastavit vyšší citlivost, ale osobně odzkoušené ještě nemám.


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

Kabeláž je nachystaná na jablotron senzory, do rohov miestností, chodieb...káble sú dovedené k el. skrini. Ale tak zase dalo by sa vyvrtať do stropu a dať na stred chodieb,....

Je to taký 4 žilový kábel hrúbky asi ako FTP.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Je dobré vědět kolik toho chceš z Jablotronu načítat. Převodník 485  JA121T vyjde cca 4.200,-  k tomu si přičti krabičku od Loxone za RS485 za 4.647,-  takže celkem za 9.000,- Kč. 

Pokud ti zbývají volné digi vstupy na Loxone tak PG  výstupní PG modul Jablotronu JA118N je za 1.100,- Kč. 

Pokud jsem to dobře pochopil tak na JA 100 je počet programovatelných výstupů omezen na 32 takže tě při kombinaci JA121T +RS485  jeden vyjde na 281. 

Pokud stačí např. 24 vstupů tak při JA118N jeden vyjde na 140,- Kč samozřejmě pokud máš  volné vstupy na Ext.

O variantě DI Ext. za 7.940,- Kč s 20-ti vstupy + x-krát JA118N nemá cenu ani mluvit. 

Odezva Jablotroních pir na rozsvícení světel je vskutku použitelná jen se sebezapřením nicméně do kolika místností to opravdu prakticky potřebuješ ? Povětšinou je to chodba, vstup, WC, koupelna prostě průchozí místnosti ( tedy pokud na WC nemáš touhu číst v klidu Vojna a mír :-).  Osobně mám na PG připojeny okna/dveře a některé stavy Jablotornu. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

No u nás jsou PIR a rozsvícení světel důležité pro psy. Zatím jsem je nenaučil mačkat tlačítko, aby si v noci rozsvítili. Takže to řeším ve všech místnostech. Ono když už to někde máš a pak jdeš do místnosti kde to není, stojíš ve dveřích a čekáš. A ono nic.


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

dalibor ďakujem za vysvetlenie.

Asi to spravíme teda tak ,že dáme zvlášť senzory do chodby, wc, kúpelne, prípadne do obývačky s kuchyňou a uvidíme.


   
ReplyQuote
(@r0b1nh0)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 11
 

Dobrý večer, nevím, zda to sem patří, ale mohl by mi někdo poradit, jak propojit rekuperaci Jablotron Futura s Loxone. Stáhl jsem si dokumentaci a šablonu, vše dosadil do mého projektu, ale nikde nemohu najít, jak dodat, aby to bralo hodnoty z komfortního senzoru tree, které mám v domě 2. 


   
ReplyQuote
 smal
(@smal)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

PIRy od Jablotronu mam pripojene do Loxone pres Home Assistanta, a zpozdeni je pod sekundu. Na rozsveceni svetel je to celkem moc, ale vyuzivam je jako dalsi zdroj hlidani pritomnosti ve vetsich mistnostech, v castech, kde treba Lx sensor pritomnosti uz tak dobre nevidi. Takze mi (rychle - ale to je taky jak kdy) rozsviti Loxone cidlo, a udrzovani informace o pritomnosti uz delaji obe. Hlavni vyuziti pritomnosti je pritom automaticke zhasinani po nejake dobe nepritomnosti.

V mistnostech, kde jsem cidla podcenil, si jeste pomaham udalostni pohybu z kamer - taky pres Home assistanta. Neni to zadna hitparada (na rozsveceni), ale na zhasinani super.


   
ReplyQuote
Share: