X
Forum

Forum

Zdražení Loxone
 
Notifications
Clear all

Zdražení Loxone

126 Posts
31 Users
15 Likes
23.3 K Views
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

vlastne ked nad tym rozmyslam tiez to mam tak vyriesene...

cez jeden port ide viac dat zo senzorov a potom sa odlisuju len cislami z coho pochadza ta hodnota.

To obmedzenie je teda 1x udp spojenie = 1x port?


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

Vypadá to opravdu na omezení UDP vstupů/portů, né UDP příkazů, viz.  https://goo.gl/QHHV6c


   
Yany reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ako je na tom moznost downgrade loxone po nechcenom nahodnom upgrade? Je to mozne? Nemam ako odskusat, miniserver mam 50km daleko a offline 😀


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Jaaaaaaj, kde su tie reci p.Randla a p.Krala, ze su otvoreny vyvoju externych zariadeni. Ked sa dosiahne silver partner uz sa nestrati a ine.

Biznis sa rozbehol a pravidla sa uz menia....

Si koleduju aby im hackli Loxbus a zacali klonovat extensiony.

Taky klon DI extensionu by potesil 😀


   
Stingray reacted
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

hlavne by potesil klon alt hack music serveru


   
Stingray reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3073
 

@smotek7 - ja mam pocit, ze LoxBus sbernice je nejaka standarizovana a vychazi z prumysloveho standardu. Ted si nemuzu vzpomenout jak se menuje, ale je to ten standard, ze ktereho puvodne pochazi i Loxone (kdyz se trhli a zalozili home automation).


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Nekde jsem kdysi vyhrabal, ze je to CAN bus

Tady se nekdo snazil to trosku rozebrat, ale neumim moc nemecky https://www.mikrocontroller.net/articles/Loxone_Link


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Skor by som to tipol na 485. Ale kto by sa im s tym sral, ked pridu na to, ze na zbernici niekto parazituje, vydaju upgrade ktory zmeni protokol a papa. To uz mi pripada jednoduchsie znasilnit nejake nodered, pripadne vyvinut nieco vlastne, co bude interpretovat ten loxone xml. Alebo sa na cele loxone zvysoka vysrat a postavit to na niecom inom.

Inak pokial chces mraky digital in, pockaj na hospodu, donesiem prototyp.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3073
 

tak tak, hackovat uzavreny protokol nema moc smysl, kdyz jsou nepratelsti jak jsou. Jakmile to zjisti, vydaji novou verzi, idealne s nejakym jednoduchym sifrovanim a nazdar.

To je snazsi ten nodered, je to dobre udrzovane, rozviji se to a da se to propojit s loxonem tisice zpusobama.

Stejne tak imho interpretace LoxConfigu je o nicem, nepujde delat nad tim nic dalsiho, to uz rovnou vlastni config. Ale to je zas priserne prace. Imho je nejlepsi cesta momentalne Loxone jako zaklad a vlastni extensiony ala Quido, nebo ala Msk-HW 😉


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

Tak můj smělý tip je že Loxbus je na fyzické RS485 rozdílové sběrnici s rychlostí cca 1,5 Mbit a protokolem podobným např. Profibusu. Nebo jestli je to a la CAN, taky může být. Ale jak už Milan nadhodil, nebylo by od věci zbastlit tady něco svého nového. Mozků je tu až až a potenciál velký. Jeden z důvodu, proč jsem se registroval 😉

Času málo, samozřejmě, ale stačí malá koordinace a krůček po krůčku něco stavět, já nějaké možnosti a zkušenosti můžu poskytnout 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Je to  CAN bus, niekde to bolo spominane alebo to spominali na skoleniach.

Klonovanie som myslel ako HW duplikaty modulov s rovnakym seriovym cislom. Ak sa napali prvy krat nasledne pojde aj auto update. Tomu sa da tazko zabranit.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Zdražujou všichni, to zdražení částečně i chápu. Nechápu ale ty vysoké ceny u spousty periferií.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ono je to dvojsecne. Naopak by meli zdrazit-> respektive aspon o 15-20 procent zvetsit marze a prestat prodavat koncakum. Podle Loxone se koncakum ma prodavat na okruhy, kategorie (zaluzie = 5K za okruh), vubec ne na extensiony. To koncaka vubec  nema zajimat. Bastliru se samozrejme chteji zbavit, z nich není žádný zisk, pouze kanibalizujou na miniserveru, zatezujou podporu s blbejma dotazama ohledne propojení s papouchem, arduinem, raspbery.... Ono jejich cílovka todle vubec nepotrebuje resit. Bud to delej, tak jak mi rikame- aktualne vse na tree, air a nebudes mit problem..


   
ReplyQuote
(@radek-km)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 

Tak s tím souhlasím.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja tym, ze mam 2/3 veci vlastny univerzalny hw, tak ma chovanie loxone moc netrapi. Sice by ma to mrzelo a stalo nejaky cas, ale aj keby som si mal vyvinut vlastny sw, tak by som proste rok neupgradoval a potom loxone vytrhol a vyhodil do kosa.

Inak som sa zamyslal, co tak objavne vlastne ten loxconfig prinasa a podla mna nic. Akurat je to prva implementacia takehoto systemu, kde bol prizvany clovek od UX. Ved to vlastne nie je nic zlozite. Krabicky, tie maju vstupy a vystupy a medzi nimi prudia data. Takze engine na mqtt a akurat k tomu nejaky graficky konfigurak. Otazkou je, ci na zelenej luke, alebo skusit znasilnit nodered, pripadne podobny projekt.


   
ReplyQuote
Page 2 / 9
Share: