Forum

Forum

Zapojení rozvaděče ...
 
Notifications
Clear all

Zapojení rozvaděče + vizualizace - KNX IO - MS 1gen. Client + MS 2gen. Gateway

20 Posts
5 Users
0 Likes
2,338 Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Ja len zo zvedavosti aky by bol rozdiel v odozve. Ked to mas na stole.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

na stole zrovna ne ale jsou vedle sebe jako dvojčata 🙂

dvojcata

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak jsem pročistil logiku a zdá se že už je to použitelné 🙂

Zkouším spínat KNX relé (klienta) přes vizualizaci (mastera) nebo z KNX vstupu (klienta) a zdá se že to chodí jak má. Uvidíme co to bude dělat při větším zatížení. Musím vytvořit nějakou simulaci více stisků v co nejkratším čase. Teď si nevzpomínám jaký je minimální impuls pro žaluzie.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Pro ilustraci screen z loxplanu.

loxplan 01
loxplan 02

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak dnes jsem vše ještě jednou vyzkoušel na bloku ovládání žaluzií a funguje to. Jen je prostě nutné pro komunikaci mezi Gateway a Client používat značky. V mém případě jsem na straně klienta použil dva KNX vstupy a přiřadil jim značky, které jsem pak použil u miniserveru označeného jako Gateway. Na straně brány jsem použil logiku - tedy blok ovládání žaluzií a na jeho výstupy jsem místo aktorů připojil značky, kterým jsem na straně klietna opět přidělil fyzické KNX výstupy. 

 

žaluzie značky

 

žaluzie

Takže závěr pro mne bude takový, že v rozvaděči by mohly být dva miniservery. MS 1 generace pro část ordinací (zde bude více potřeba KNX) a miniserver 2 generace pro ovládání logiky bytu. To vše bude provázané díky společným technologiím (topení, TUV atd...) Rekuperaci jsem se rozhodl zatím také rozdělit - zatím 2x Rekucofa.   

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: