X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

[Solved] NFC code touch

19 Posts
4 Users
0 Likes
2,243 Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Ahoj,

jdu si pro radu, jak v uzivatelskych uctech nastavenim, aby uzivatel 1, svym kodem sepl vystup Q1 na NFC code touch a uzivatel 2, sepl Q4? Momentalne vsichny uzivatel vzdy sepnou jen Q1.

Nedari se mi to asi za <> ....

Jde mi to jen primo v bloku, kde nastavim pristupove kody, ale melo by to jit i v uziv. uctech.

Predem dekuji za radu.


   
Quote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Tak si odpovim sam,nejde to...

Kua to je debilni...


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
 

dej kazdemu jiny kod dle opravneni uzivatek jedna bude mit kod 1111 a ten sepne vystup Q1 a uzivatel 2 bude mit kod 2222 a sepne s nim vystup Q2 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Joo,kdyby to bylo tak jednoduchy,bohuzel to tahle vůbec nefunguje...pokud chci pouzivat uzivatele,tak kazdy kdo ma povoleny NFC code touch,vzdy pouzije svych kodem jen Q1.

Jediny co kde, tak je nejdriv zmáčknout napr  2(pro Q2)potvrdit, pin,potvrdit.  Ale tohle muze udelat kazdy uzivatel co ma povoleny přístup do NFC code touch,tedy neni moznost jakychkoliv opravneni,coz je uplne idiotsky,ale bohuzel to tak je...

Co taky nechapu je "jen" tech 6 vystupu,je to je sw zalezitost,tak proč si nemuzu zvolit vic,vim jde dat az 9999,vystup je pak cislo na nejakem vystupu, ale to uz je zas pres : xx(vystup),potvrdit,pin,potvrdit... a tady mam pocit,ze opet nejde zvolit opravneni a muze to udelat jakykolik uzivatel...

Neni to nejlevnější aby to fungovalo tak debilne...

Naštěstí jde každý kod primo na NFC code vytahnout jako dig. Vystup,sice uz to neloguje,ale to se da udelat jinak. Nicmene pořád to je debilni...


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
 

tak kdyz das kod pro uzivatele tak kod ti rika co odemykas jaky vystup nechapu uplne myslenku toho co presne se s tim snazis udelat ze potrebujes vic jak 6 výstupu das mu svuj kod a reknes mu uzivateli 1 mas kod 1111 a 1112 a otevres si s tim tohle a tohle bez predvoleb. a to mu das na jednotlivy vystup dle toho co to ma delat ja nevidim duvod proc je nutno na to mit vic jak 6 vystupu ? 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Ale co říkáš ty,takhle vubec nefunguje,bavim se o uživatelích v lox configu,ne přístupových kod primo v bloku pristupovy system NFC nebo jak se to jmenuje.

U Samotných kodu v uživatelych v lox configu ,nikde neni možnost rict,ze tento muze jen Q3 a tento zas Q5 na NFC code touch.

Proc vic vystupu jak 6?? Tech moznosti je mraky,otvirani dveri,alarm se zonami,kdyz uz ma Lox i SIA-DC9 atd...


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
 

samozrejme ze je pokud nastavis takhle tak dany kod ovlada jen dany vystup, tudiz dany kod ktery reknes jen tomu zivateli ma jen na ten vystup. Ja teda udelal hodne instalaci a NFC je na kazde instalaci jak na alarma uvodni sceny odemykani bytovych domu atd, ale nikdy jsem nemel tady ten problem 🙂 

prikaldam jak postupuji ja v tabulce kdyz musim jine vystupy na jiny kod 

obrázek 2020 10 24 222459

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

No, ja opet zopakuju,ze ja se bavím o uživatelych v lox configu, co jsi postul ty,jsou pristupove kody primo v bloku....

A jak jsi vtomhle bloku,vyřešil zony u alarmu? Nebo jsi nikdy nemel vic jak 6 zon?

Protoze primo v tomhle bloku,vic jak 6 zon musis resit pres ten Q vystup,kde ze zobrazi cislo a tedy uz pres uzivatele v lox configu a zde BOHUZEL uz mohou,pri znalosti loxone,využít jakokolik vystup...Tohle me dost prudi...

Jedině co lze je,jak jsme psal, vyuzit u pristupoveho kodu dig.vystup(co vstup,to uzivatel),ale to pak neni mozne logovat(bez použití trackeru) a hlavne pridavat uzivatele pres APPku.


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
 

Ne vic jak 6 zon alarmu jsem nikdy nemel, pokud ano tak to uz mel kazdy byt svuj miniserver a byla hlavni klavensnice a dalsi pro jednotlive byty. co jsem resil byla 1 klavesnice pro 4 byty pro otevreni atd atd ..

pak zbyva jenom lepe to navrhnout a nebo napsat do rakouska


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Jasny,vse je ohnout,ale proc? Tohle mi proste prijde jako totální demence v Raichu...

ja to nakonec vyresil tak,ze vse kde je nejvice sance přidavat uzivatele,resim pres NFC blok a u vystupu >6 uz pres dig.vystup pristupoveho kodu,kde dalsi user je malo pravdepodobny,takze se prida pres lox config. Tzn do vystupu 6,je logovany+moznost privadat usery,od >6 hold tracker+ten dig vstup pristupoveho kodu.

Pritom by stalo napr rict,ze pin pro Q10 musi zacit 10,pak pin a je to....Popr možnost pro Q25 ,bude xx+pin+potvrdit. Tak by nebylo nic predvidatelne pro znale loxone a zaroven funkcni.

Realne to fakt musel navrhovat nekdo na velice Nekvalitnim,ale hodne uzivanym matrosu....

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: @david-pr

Jasny,vse je ohnout,ale proc? Tohle mi proste prijde jako totální demence v Raichu...

Občas je lepší při takovéto aplikaci jít do externího přístupového řešení, propojitelného s Loxone, např. Paradox.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@kobra23

Jj,nekdy ano. NFC code mi takhle prijde jako docela dobra vec,nebyt tech silenych BUGu,ale treba to jeste dodelaji.

Ja mel pozadavek,kde loxone byla jasna volba,proto se slo mimo klasicky EZS. Je pravda,ze jejich sia-dc9 jsem musel u bezpecnosti sluzby taky mirne ohybat,protoze standart neni zed a v Loxone si to delaji po svem.

Btw, nemas nekde lepsi dokumentaci pro BacNet v loxone? Zatim jsem teda vlastne nenašel zadnou 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Já jsem právě dával na vnější obvod domu antivandal klávesnice Paradox a tam se s tím dá dělat opravdu hodně věcí.

Mám různé kódy pro různé situace, kdy se např. otevře zámek levé branky, nebo garážové vrata, nebo pravá branka atd. a navíc je to pak vše v Loxone. 

Výhodou jsou i dálkové klíčenky, které Loxone zatím nemá.

 


   
ReplyQuote
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 

Ahoj, nesetkali jste se nekdo s tim, že klávesnice nereaguje vůbec na dotek? V loxonu ji vidím, dokonce se nainstalovala teď aktualizace, nehází to žádnou chybu, komunikuje po tree, ale žádné tlačítko nereaguje na dotyk, úplně mrtvé. Vše ostatní, vč. NFC normálně funguje, večerní osvětlení, vše... Při dotyku ani neťukne, ani neblikne dioda nic...

Díky


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  
Posted by: @net-work

Ahoj, nesetkali jste se nekdo s tim, že klávesnice nereaguje vůbec na dotek? V loxonu ji vidím, dokonce se nainstalovala teď aktualizace, nehází to žádnou chybu, komunikuje po tree, ale žádné tlačítko nereaguje na dotyk, úplně mrtvé. Vše ostatní, vč. NFC normálně funguje, večerní osvětlení, vše... Při dotyku ani neťukne, ani neblikne dioda nic...

Díky

nemas necim privedeno nebo trvale na vstupu R jednicku? 

image

   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: