X
Forum

Forum

Zálohování SW minis...
 
Notifications
Clear all

Zálohování SW miniserveru.

131 Posts
27 Users
5 Likes
25.8 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Taky jsem teď koupil dvě SLC karty, jednu myslím Kingston a druhou Transcend. Ale zatím nevyzkoušeno.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
 

Za kolik se Ti je podařilo sehnat a kde? Ten můj tip je SLC-Lite, což je MLC s firmwarem, kterej se k těm buňkám chová jako k SLC - ve výsledku je to tedy za málo peněz něco mezi SLC a MLC.


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Našel jsem tohle:

https://www.alza.cz/adata-micro-sd-karta-industrial-mlc-8gb-d1147724.htm#popis

Nakolik je to vhodný jako záložní karta do miniserveru?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Tak se mi popletly písmenka, už je to déle co jsme to objednával.

Jedna je:

Transcend 8GB microSDHC (Class 10) MLC průmyslová paměťová karta

za 155 bez DPH

Druhá:

Kingston 8GB microSDHC UHS-I Class 10 Industrial Temp Card

za 192 bez DPH

Popis u ní je:

Odolná konstrukce karty znamená, že karta je ideální pro zařízení s četným přístupem a vyjímáním z hostitelských zařízeních a paměťové čipy MLC NAND umožňují zapisování velkých objemů dat na kartu.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

btw kolik si tak uzmou dlouhodobe statistiky? Bral jsem kdysi 512mb SLC, tak aby to nebylo nakonec malo


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

víme jaká maximalní velikost se dá požít? ne že bych tam chtěl strčit 64 či 32gb ale válí semi tu pár 16gb


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Měly by být podporovány karty do 16GB...


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

tak jsem byl donucen zkusit 32 i 16GB z důvodu že na miniserver nejde zapisovat či ukladat, jakakoli změna se tvaří ze se uloží ale není tomu tak. A sd karty co mám doma jsem naformatoval, jdou ale po vlozeni se objeví hláška ze Projekt z miniserveru má závadný obsah. Tak ted nevím jakou kartu koupit. Kupoval jsem ted na rychlo dvě a nic první a druhá

formatoval jsem na V9

 


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

tak problém byl vyřešen až aktualizací loxone cfg a miniserveru na fw v9,3 jinak sem se nehnul z místa poté si konfig upravil program a jelo se dal, tak karta 16gb co jsem koupil fachá. Je zvláštní že to tak málo vydrží. Poučení mít v záloze jestě jednu a duplikovat.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Kartu si dal nějakou starou nebo si kupoval teď novou?

Pokud novou, zajímal by mě odkaz kde koupit - pokud je opravdu funkční.

Já jsem zrovna před 14 dny laboroval s různými kartami a jeden miniserver mi nechce běhat s ničím jiným, než s originální kartou od Loxone.  

 


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

je to ten druhý odkaz pač zrovna jsem to zjistil v pátek večer a v sobotu měli na obchodě tuto.

   Jak jsem psal format na v9.1 proběhl ok ale miniserver psal "Projekt z miniserveru má závadný obsah" až upgrade na v9,3 se vše dalo dohromady, už jsem myslel že je něco s MS.

  Dobré je si udělat taky ten test http://miniserver/dev/sys/sdtest ” tady vysvětlivky k testu co co znamená

zajímalo by mě zda jak tu kluci psali ohledě industrialek zda je někdo používá a jak dlouho je již mají v provozu a kolik logu a záznamu za den statistik v programu mají ?

 

 

 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Vsetky tieto karty su uplne nahovno pokial ma clovek pustene nejake statistiky a podobne. Jedine riesenie je kupit slc ale ta cena je uplne inde a clovek to nekupi v alze.

Mam dlhodobo z hladaciku swissbit s-46, pripadne daco od flexxonu, ale chcelo by to nejaku masovejsiu objednavku. Ja som to po smrti prvej karty vyriesil tak, ze som zrusil v loxone vsetky statistiky a tie si robim grafanou vedla na serveri s klasickym rotacnym diskom. Otazka ale je, o kolko som tej karte predlzil zivot. Moc velke cislo to nebude.

Inak aj to ze loxone do miniserveru za 10k nie je ani schopne dat nejaku normalnu emmc ale strka do toho (zo strany z ktorej potom nejde ani vybrat) sd kartu ako do nejakeho Rpi za 200 Kc len dokresluje diletantstvo celej firmy a totalnu pretvarku ako su "industrial" a podobne blaboly a pritom je to sracka cinska za par korun (vid. vedlajsi thread s rozobranym 1wire extension).


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Kartu do miniservru das uplne jednoduse - nejdriv ale musis sejmout ten zelenej bakelit (coz jde prekvapive snadno)  🙂

 

Jinak sd kartu mam odtud: https://www.tme.eu/cz/details/sdu4gdpgrb/pametove-karty/goodram/


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To ma nenapadlo ze budu mat na tme, diky.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Jen malá poznámka k odkazu na kartu na TME. Není to SLC karta, ale pSLC, tedy Pseudo SLC. Ale víc zápisů vydržet má.


   
ReplyQuote
Page 4 / 9
Share: