X
Forum

Forum

Zálohování SW minis...
 
Notifications
Clear all

Zálohování SW miniserveru.

131 Posts
27 Users
5 Likes
25.9 K Views
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Jsem to včera šel vyzkoušet, anžto mi minuly týden přišla nová záložní karta - objednal jsem na doporuceni industrial SLC kartu.

Po 5ti minutach marneho boje s odcvaknutim miniserveru z DIN jsem skoncil v poli porazenych a sel jsem na pivo. NECHAPU, ktera hovezi hlava vymyslela strkani CEHOKOLIV z boku zarizeni, ktere se instaluje na DIN. 
Chci udelat jednu zalozni SD, ktera bude trvale nekde pripnuta v rozvadeci aby, az odejde silikonoveho nebe, byla hned k dispozici na vymenu - aby to zvladala i manzelka. Ale tohle nedá... 
(ja vim, mel jsem dat miniserver na zacatek listy...)


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

aha 🙂 takze vsichni vesele zalohujete, ale obnovu nikdo nezkousel... to mi pripomina implementace ve velkych korporatech (vcetne toho kde delam sam) 🙂


   
MartinB reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

bud fklidu, ja o tomdle vedet a taky jsem to tak neudelal 🙂 protoze se mi to proste nehodilo... nicmene u svagra se mi podarilo docela v pohode sundat horni kryt, nasledna vymena SD karty je potom trosku vopruz no, ale pinzetou to slo 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

otazkou je, jestli by nebylo nejjednodussi pouzit SD card extender neco jako  https://www.amazon.com/48cm-Sd-micro-Card-Extender-Cable/dp/B007WYRO7O

a vyvest si kartu ven aby to pro "manzelku" bylo snazsi (myslim, ze to resi kazdej)


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Týjo ten extender je dobrej nápad, to by pak asi fakt zvládla i manželka 🙂

Zde na Ali za lepší peníz.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Super tip na extender diky. To vyndavani je fakt vopruz.

Akorát otazka jestli není 48cm moc? Aby to nedělalo bordel..


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

objednal jsem 24cm a uvidime 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Taky jsem si vzal kratší variantu 25cm.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

já používám ten extender, mám ho pro tetování, na barák jako finál bych to ale nedoporucoval, stalo se mi, že přestal zničeho nic po nějaké době fungovat


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Je fakt že je to +další věc co se může po..at, ale na druhou stranu je to mechanická věc ne? Žádná elektronika v tom není, jen prodloužení "kabelů".


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak s těmito udělátky mám hodně špatnou zkušenost 🙁 Zdánlivě nepokazitelná věc. Měl jsem několik redukcí miniSD-USB a všechny šly dopryč 🙁


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
 

K té obnově, že všichni zálohují a nikdo nezkoušel obnovu - já už jo. A to jsem neměl aktuální zálohu. Vše dopadlo dobře. Zkoušel jsem integrovat MQTT bridge a zajímalo mě, jestli to má vliv na využití CPU. Zapnul jsem Monitor, což záhadně způsobilo, že se Miniserver odmlčel, rebootnul a od té doby se na něj Loxone Configem nedalo přistoupit. Skončil v bootloopu. Zálohu jsem měl starou několik měsíců. Projekt samozřejme v Loxone Configu, tak o nastavení bych nepřišel, ale statistiky. Co teď.

Snažil se to vytáhnout z karty - je to FAT32 na které je 2GB .LoxoneF soubor. Vypadá to jako FAT16 image / virtuální disk. Neuspěl jsem ale s jeho namountováním. TestDisk v něm partition nenašel, PhotoRec vytáhl jen pár textových logů jako soubory, nic víc. Ničím jsem ho tedy nakonec nezvládnul otevřít. Na netu ani zmínka.

Podle e-mailu, který si odesílám jednorázovou vazbou po nastartování Loxone jsem zjistil, že Miniserver ale krátce naběhne a teprve až pak se rebootne. Dalo se po každým restartu po nějakém čase připojit na FTP a rychle, než se to restartne, vykopírovávat na části data. Těma (zejm. stats) jsem přepsal starou zálohu v \Users\<login\Documents\Loxone\Loxone Config\Backups. S takhle upravenou zálohou jsem pak naformátoval kartu. Vše naběhlo a obnovilo se. Dokonce i monitor šel zapnout. (a mimochodem MQTT bridge nemá měřitelný vliv na zatížení procesoru). Takže minimálně stačí ty soubory z FTP zálohy nakopírovat do zálohy a s tou naformátovat kartu.

Co jste kdo našel (a kde) za vhodný SLC-čko? Mimochodem ta jejich dodaná karta je docela pomalá, co?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ta karta je knicemu, nepouzivejte ji. Kupte si za 300 MLC kartu, ktera vydrzi mnohem vice. Loxone karta po nějaké době a ukládání logu umře.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
 

Přemýšlel jsem nad tímto kompromisem mezi SLC a MLC - https://www.unipi.technology/cs/industrial-microsdhc-4gb-slc-lite-p68?do=login-showModal

pokud ne přímo SLC, který jsem levněji než za 2k ale nenašel...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

https://www.alza.cz/adata-micro-sd-karta-industrial-mlc-8gb-d1147724.htm?o=7

tudle pouzivame.Jinak take jsem zkousel nejak rozklíčovat ten .Loxone soubor, řesil jsem to i s rakusakama a nikdo mi nepomohl. Na to by se taky mohl podivat tady nekdo, jestli na neco neprijde.


   
ReplyQuote
Page 2 / 9
Share: