X
Forum

Forum

Zálohování SW minis...
 
Notifications
Clear all

Zálohování SW miniserveru.

131 Posts
27 Users
5 Likes
25.6 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jak máte vyřešeno zálohování miniserveru (loxplan, statistiky atd...) ? Momentálně se to snažím vyřešit pomocí NAS serveru, kde předpokládám, že bych to udělal pomocí ftp připojení. Na NASu pak asi samostatnou složku, jen nevím jestli to řešit jako přírústky (pouze změny) nebo komplet? 

Mám QNAP tak jestli někdo něco už vymyslel nebo zná řešení, byl bych mu vděčný:-)


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

Pres linux script, zalohu se to do nejakeho adresare, ktery se pak spolu s dalsima datama zalohuje online.

#!/bin/sh

cd /backups

## http://stackoverflow.com/questions/113886/how-to-recursively-download-a-folder-via-ftp-on-linux
##mirror FTP to Loxone.dum folder
echo "Starting Loxone backup"
wget -r -N -l inf ftp://user:[email protected]

##compress backup
echo "compressing loxone.dum directory"
tar czf dump-$(date +"%Y%m%d_%H%M%S").tar.gz loxone.dum/

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

@L : díky - to je rychlost 🙂

Takže zálohuješ jen změny?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

ono se to stahuje stale do jednoho adresare, takze kdyz se neco zmeni, tak se to sosne, kdyz ne, tak se to nestahuje. A tenhle adresar se pak pokazde cely zabaly.

Takze v tom zipu je cely obraz loxone, ale stahuji se jen rozdilne soubory


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Aha tak to je daleko lepší než co mám v tom QNAPu. Tam je jen možnost kompletní zálohy do adresáře, který se tuším stále přepisuje. Není tam možnost vrátit se v čase. 

Asi to nikdy nebudu potřebovat ale ...

Jsem srab tak zálohuji - alespoň tak se to nějak v práci říká 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak protože mám teda ten NAS a v něm spouštěný docker, tak asi trošku postuduju a budu muset vytvořit vlastní kontejner na nějakém ořezaném linuxu nebo co.

Na všechno musím jít vždycky tak složitě 🙁


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

To je primitivní. Začni z ubuntu conaineru, do nej vloz backup.sh s tim co sem psal a script dej jako startup script.  Do containeru pak namapuj adresar na zálohu, treba do /backup. 

 

Container pak poustej 1x denne a mas to. Podobne (i kdyz o fous slozitejc) to presne tak mam nad vsema containerama co zálohuju (nodered, mysql,....) 


   
ReplyQuote
 wex
(@wex)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

A nestačilo by se do toho QNAPu přihlásit přes ssh a v cronu naplánovat spouštění toho skriptu? Do QNAPu se přes ssh může přihlásit pouze uživatel admin.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

ja resim spis tak, že cronuju php a ta se pripoji do loxonu, stahne a zabali a ulozi do slozky 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak nakonec jsem to spustil pomocí aplikace přímo v NASu, která podle mě využívá právě cron. No ale nemusím alespoň nic vytvářet.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak jsem to asi přechválil. Vypadá to že mi to zálohuje jen část souborů.

Nechápu proč to nepřečte všechno 🙁

Screenshot 2017 03 02 11.25.40

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

imho ti to neprecte otevrene soubory, to mi dela taky. Soubory se statistikama jsou otevrene a on se do nich nedostane. Jdou stahnout az kdyz zalozi dalsi soubor.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Aha, to mě nenapadlo. Díky.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

zkouseli jste obnovu na SD kartu? resp - v pripade obnovi zkopirujete zalohu z NASu do PC do nejake slozky se zalohou skrz LoxoneConfig a nasledne v LoxonConfigu vytvorite SDkartu se zalohou? Nebo by jste naformatovali SD kartu na prazdno a nasledne skrz FTP prepsali veskere soubory?

diky!

PS: nechapu, ze loxone nema auto-backup implementovat v loxonconfigu, kde by se jen nastavil destination pro zalohy a scheduler. o nastaveni jako takove nejde, ale statistiky jsou naprosto zasadni.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak já jsem to ještě nezkoušel. Mám v šuplíku ještě jeden miniserver, takže jak bude chvilka hned odzkouším. Podle mě je to jen otázka času, než to dají jako běžnou součást.


   
ReplyQuote
Page 1 / 9
Share: