Forum

Forum

Xiaomi Smart Home i...
 
Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home integrace do Loxonu

338 Posts
39 Users
28 Likes
76.6 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@jirin.sv co znamena ovladanie vypinacov?
U tej 1.0.2 by mala byt rychlejsia odozva alebo sa mi to len zda?


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Obávám se, že to bude jen zdání.

Podpora je pro tyto vypínače:

Slouží jako náhrada obyčejných vypínačů do „hloupých“ elektroinstalací.


   
ReplyQuote
(@jaant)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Musim potvrdit, ze zasuvky nereaguji, resp. zadny broadcast jsem nezaznamenal.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Můžeš poslat log toho, co to dělá? Do zásuvek se broadcasty / multicasty neposílají, jsou to běžné unicasty, jaký příkaz pro zaslání do zásuvky jsi použil?


   
ReplyQuote
(@jaant)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Prave, ze to na port neposila nic. Packetsniffer ani ESP nic nezaznamenaji. Zkousel jsem zasuvku poustet primo pres aplikaci i pres automatizaci (zapni tlacitkem), ale prikaz vidim (stisk tlacitka) ale jinak je tam ticho.

 


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Hoď sem prosím ten celý log z Arduina. Jde mi o to, jestli se hlásí jako "model": "plug" či nějak jinak. Příkaz pro zapnutí / vypnutí by měl být "plug SID status on" či "plug SID status off". Poslat to na ten port 44445 (či jiný pokud sis ho upravil).


   
ReplyQuote
(@jaant)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Nakonec se mi podarilo na 244.0.0.251 zachytit tuto:

angmi-plug-v1_miio915317.local................chuangmi-plug-v1_miio915317._miio._udp.local..!.......).....1.chuangmi-plug-v1_miio915317.local.._miio._udp.local............chuangmi-plug-v1_miio915317._miio._udp.local..chuangmi-plug-v1_miio915317._miio._udp.local...........epoch=0:mac=6409802bfee8..............chuangmi-plug-v1_miio915317.local................chuangmi-plug-v1_miio915317._miio._udp.local..!.......).....1.chuangmi-plug-v1_miio915317.local.._miio._udp.local............chuangmi-plug-v1_miio915317._miio._udp.local..chuangmi-plug-v1_miio915317._miio._udp.local...........epoch=0:mac=6409802bfee8..............chuangmi-plug-v1_miio915317.local................chuangmi-plug-


   
ReplyQuote
(@jaant)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

PS: Xiaomi reader ma v hlavicce napsano 1.0.2. Je na serveru aktualni nebo je jen spatna hlavicka?


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

To, co jsi sem dal, je absolutně nic neříkající a k ničemu. Potřebuji komplet to, co Wemos vypíše na svoji konzoli. Traffic na multicastu mě vůbec nezajímá a není potřeba (ve výsledku je obsažen i v tom Wemos logu).


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Mám potvrzenou funkčnost zásuvky, tak předpokládám, že budou fungovat i další věci (vypínače). Přidána verze 1.0.4, která umí i zásuvku do zdi:

Xiaomi Smart Home Aqara Smart Light Control ZiGBee Wall Switch Socket CN Plug Via Smartphone APP

Příkazy pro zásuvky:

plug SID status on
plug SID status off
86plug SID status on
86plug SID status off

a pro vypínače:

ctrl_neutral1 SID channel 0 on
ctrl_neutral1 SID channel 0 off
ctrl_neutral2 SID channel 0 on
ctrl_neutral2 SID channel 0 off
ctrl_neutral2 SID channel 1 on
ctrl_neutral2 SID channel 1 off

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Dnes dorazil vypinac. Odozva vyborna.

Viem nejak vynutit aby poslal stav baterky, alebo to posiela periodicky?
Predpokladam ze to je hodnota v mV.

Daju sa cez Gateway prehravat internetove radia?


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Baterka se posílá automaticky, můžeš si ale vynutit zaslání dat z jakéhokoliv zařízení pomocí příkazu:

MODEL CID read

Ale přiznám se, že jsem to netestoval, tak se na to podívám zítra.

Co se týká rádia, tak tam je to horší. Zatím jsem se nikde nedočetl, jak to přes UDP ovládat. On je tam docela i problém nanutit svoje stanice (musí se mu podstrčit jiný DNS záznam).


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Wemos D1 dnes vyzvednut z pošty a už to maká 😀

Dvoutlačítko mi také zatím nechce poslat stav baterky (resp poslalo, naučil jsem přikaz a od té doby zatím nic), jinak odezva okamžitá.

jirin.sv ještě jednou díky perfektní práce!

Vrchol bastlení ( zdravíme Ondřeje z facebooku) je když Xiaomi tlačítkem spínám relé od msk 🙂

EDIT:

na načtení stavu baterie v dvoutlačítku potvrzuji funkčnost příkazu:

86sw2 CID read

   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Pavel> Super, díky za report, že to funguje. Baterie se posílá vždy při startu Wemosu, kdy si vyžádá načtení všech zařízení a všech jejich parametrů. Případně si ho můžeš číst tím příkazem READ. Já spoléhám na automatické zasílání a bohatě to stačí ;-).


   
ReplyQuote
Page 6 / 23
Share: