X
Forum

Forum

Xiaomi Smart Home i...
 
Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home integrace do Loxonu

338 Posts
39 Users
28 Likes
77.7 K Views
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ahoj, kleknul mi starý vysávač takže jsem zakoupil nový ale rovnou "robota" Roborock Q7 max s dokovací stanicí za 10.125,- no a zatímco se nabíjí tak hledám integraci přes Node-RED a našel jsem jen tohle : https://flows.nodered.org/node/node-red-contrib-miio-roborock .

Jenže píše že je to odzkoušené jen pro Roborock s50 (gen2), Roborock s5 Max (gen3), :-(. 

Máte někdo tu integraci s Q7 odzkoušenou ? Už mám na Node toho tolik že nechci kvůli jedné "samochodné myši" instalovat další prostředí.. krabičky a tak .... 

 

Tož díkes ... a "čauky-mňauky " 🙂


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Na githube niekto v issues riesil Q7 a funguje mu to (neviem aky je rozdiel medzi Max). Ja som to inak integroval podla TomekWaw z loxforum. 

Clipboard01

Plus som spravil nejake zmeny, ktore som mu potom posielal: 

 

image

 

Ked dovysava vysavac, poslem ho rovno k smetnemu kosu v kuchyni.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@jereminius díky takže to máš přes LoxBerry ? pokud není možno přes Node tak se na to  .... nechci zavádět jen kvůli "vysávači" další rozhaní ... pošli mi aspoň odkaz na toho TomekWaw z loxforum  jestli můžeš ... díky 🙂


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

HA som pouzil len na vytiahnutie mapy z vysavaca, vsetk ostatne je cez Nodered. Ak nechces riesit to vyprazdnovanie vysavaca (co asi nechces kedze ti to robi vysavac sam) tak to nepotrebujes ani riesit. Bezi mi to inak na Debian servri, nemam LoxBerry. Tu je link na forum: https://www.loxforum.com/forum/faqs-tutorials-howto-s-aa/241279-integration-of-ecovacs-deebot-ozmo-950-robot-vacuum-cleaner-with-loxone-how-to

V predoslej sprave som ale poslal aj config co mi on poslal v sprave.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@jereminius díky, takže to jede přes Node a MQTT příkazy ? není na to přímo knihovna do Node ? v tom Loxplánu nejsou totiž ty příkazy 🙁 nebo jsem nějaký dnes večer už natvrdlý 

image

P.S. jinak jsem s "motorovou myší" po prvním vysávání velice spokojen, na jedno nabití poklidila a vytřela 167 m2 i mezi šesti židlema u stolu se provlékla ... super... na ta 10 litrů mi to přijde fakt dost dobrý... Mapování místností překvapivě dobré a navigace po namapování skvělá, ale to je asi normální nemám srovnání s jinými roboti 

image

Bavil jsem se s kočkou velmi dobře dneska...


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Cez virtualne vstupy to mam vyriesene, nie cez MQTT.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@jereminius a můžeš mi prosím poslat definice?

předpokládám, že to bude něco jako :

Adresa : http://192.168.39.175

Příkaz /cm?cmnd=Power%20On

díky moc


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Status takto:

image
image
image

 

A ovladanie z Loxone sa da s Control in, Webservice, je na to viac sposobov. Napriklad:

image
image
image

 

 


   
ReplyQuote
Page 23 / 23
Share: