Forum

Forum

Xiaomi Smart Home i...
 
Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home integrace do Loxonu

338 Posts
39 Users
28 Likes
77.3 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829

   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Když se podíváš na video, co je zde jako ukázkové, tak ti to bude jasné ;-):


   
czuw and L reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

🙂 dik

priznam se, ze mi to doma cele jede, ale todle video jsem fakt uplne minul :)) vyborne, jdu doobednat...

btw - co je to za funkcni blok co ukazuje historii prikazu? to neni uplne u vsech a automaticky ze?

uz jsem nad tim premyslel jak kde by se dalo podivat, kdy bylo naposledne aktivni cidlo alarmu nehlede na Armed/Disarmed a spustenej poplach


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Je to Tracker ve Zprávách miniserveru. Vytvoříš si ho a pak u jednotlivých položek přiřadíš tento vytvořený Tracker. Co se mi nelíbí, tak je to, že podporuje jen 100 položek, líbilo by se mi daleko více.

Používám to na logování různých věcí (třeba PIR čidla), stejně tak těch alarmů, poplachů a podobně.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

to je super! dik! njn 100 je neprijemnej limit, ale na druhou stranu je holt jen potreba rozdelit vice trackeru podle kategorii.

thx!


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

@jirin.sv nestalo se ti, že by si magnet dělal co chce? Už se mi 3x stalo, že se mi rozsvítilo v koupelně při otevřených dveří dokořán.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Nechej si zachytávat pakety a pak se na ně zpětně podívej.

Pokud se dobře pamatuju, tak magnet posílal notifikace v určitých intervalech po akci (třeba každou hodinu po tom, co to bylo naposledy použito). Ten paket byl trošku jiný než standard změna stavu a je potřeba Loxone ošetřit, aby toto ignoroval.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Inak mne sa stala zauimava vec. Tak 3 dni dozadu o 00:08 cinaka z Gateway nieco nahlas zamrmlala. Na druhy den nefungoval vypinac, musel som ho znovu pridat cez aplikaciu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Mate uz nekdo vyzkouseno, jak dlouho ty baterie v cidlech vydrzi? Je to otazka mesicu, nebo by mohla vydrzet rok+ ? 


   
ReplyQuote
(@jaant)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Sadu jsem kupoval 6/10/15 a stale kvoka.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Hele asi budu za blbce, ale kterou verzi wemos koupit?

v changelog.txt pášeš "Multicast changes, make sure to use ESP v2.1.0"

Na ALI na ofic shopu je v těch verzích nějaký hokej; mám koupit V.3.0.0 nebo V.1.1.0

https://www.aliexpress.com/store/group/D1%20&%20D1%20mini%20Boards/1331105_505460007.html?spm=2114.12010608.0.0.23060588pMKz4X

bohužel verzi 2.1.0. tam nevidím. Díky


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@jirin.sv  mám ještě takovou kacířskou myšlenku; nechci Loxone/domácí automatizaci obecně pouštět do wifi sítě, ani do interní, tak mě napadlo, že bych udělal sólo wifi síť jen pro Xiaomi GW; a teď, šlo by vymyslet nějakou platformu, třeba full size arduino, na kterém bych jedno rozhraní připojil do drátové sítě k loxone a druhé rozhraní wifi k Xiaomi GW?

mmj. smekám před tebou klobouk, seš fakt bedna ...


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Mira> Ta verze, co jsem udával je pro pro ESP SDK (verzi software) nikoliv samotného zařízení, to je vcelku jedno. Já mám různá (D1, D1 Mini, D1 Mini Pro, NodeMCU) a všechno to víceméně funguje. Kdybych si měl vybrat, tak beru D1 Mini Pro.

Jinak to co chceš jde řešit na síťové bázi, uděláš si druhý access point (byť jen softwarový) a pro něj uděláš separé VLAN, která bude oddělená od ostatních zařízení. Přes firewall si pak jen povolíš to, aby bylo možné přeposílat pakety do sítě, kde máš Loxone. Tento setup používám já, není to ale úplně triviální věc.

Pokud bys chtěl opravdu to, co popisuješ, tak by se to opravdu dalo realizovat. Je ale nutný návrat k té původní myšlence s Python řešením. To rozjet na nějaké desce typu RaspBerryPi / OrangePi / BananaPi / etc. a využít její WiFi jako access point a připojit Xiaomi na něj. Takto by se to realizovat dalo, ale je to zase něco jiného než tyto Arduino / ESP projekty.

Po pravdě teď zkouším jiné možnosti než ESP, které mě (hlavně po softwarové stránce) docela zklamalo. Při větším zatížení sítě není stabilní a padá – čekal jsem, že to bude odladěnější. Příští týden čekám doručení MEGA2560 a v ideálním případě chci tento projekt přemigrovat na něj a využít ho spolu s klasickým Ethernetem. Dalo by se teoreticky použít i UNO, ale odpadla by možnost posílat příkazy do zařízení.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@Jirin.sv akú vidíš výhodu MEGA a Eth Shield voči RB Pi?

Inak už je aj MEGA2560 pro mini,  len nanu nieje priamo ethshield.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Ve výsledku žádnou, bral jsem to jen tak, že je zde Arduino oblíběnější platforma. Technicky mluví vše pro XX Pi – já u něj stále zůstávám a používám původní Python skript. Pokud by byl zájem, tak to nachystám ve formě image, který by si každý musel donastavit.


   
ReplyQuote
Page 7 / 23
Share: