X
Forum

Forum

Xiaomi Smart Home i...
 
Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home integrace do Loxonu

338 Posts
39 Users
28 Likes
77.8 K Views
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Určitě můžeš tento shield použít, ale způsobů, jak ten Wemos napájet je daleko více.

Jinak jsem vydal novou verzi 1.0.1, která trošku optimalizuje posílání multicast packetů. Funguje to 100% i s NodeMCU. Problém je v ESP8266 knihovně ve verzích 2.3.0 a 2.2.0. Proto si prosím nainstalujte verzi 2.1.0 která funguje dobře.

V Arduino ID > Nástroje > Vývojová deska > Manažer desek. Zalistovat úplně dolů na ESP8266 a zvolit verzi 2.1.0:

WemosIDE

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

tak nevim kde je chyba, v loxon configure vidim komunikaci, vytvorim prikazy na click, double, atd... po ulozeni uz vidim v Monitoru spravne identifikovane (pojmenovane vstupy), ale kdyz vstup pouziju v programu tak to nic nedela. liveview taktez neukaze vstup jako aktivovany, ale v UDP monitoru to skace vsechno spravne...

mozna je to tim, ze uz je pozde... 🙂 ale spis ne... ?

tjx

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

tak nevim, po xtem preulozeni se to rozebehlo 🙂 divny... dokonce je OBCAS videt zluty problik v LiveView... ale ne pokazde.

jsem spokojen, vcetne firewallu a kompletniho oddeleni xiaomi od vseho krom Wemosu!

dekuji za skvelou praci!


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Super, jsem rád, že funguje :).

Už mám info, že je rozběháno i mimo CZ a SK. Docela dost přístupů mám na video tutoriály z Rakouska, tak si to asi už prohlédli i v Loxone :).


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Takže můžeme očekávat od Loxone házení klacků pod nohy 🙂

EDIT:

ale doufám, že na to nebudou mít čas a věnují tisíce hodin nové aktualizaci aby opravili ten v9 šmejd co vydali.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To radsej venuju tisice hodin generovaniu kvaziargumentov na facebook, preco je ta aplikacia lepsia a ze to len nevieme pouzivat.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Pavel> No stress, i kdyby nakonec časem omezili počet virtuální vstupů, tak už mám v záloze min 2 jiné možnosti, jak data z Xiaomi dostat do Loxonu. Vše je nějakým způsobem řešitelné ;-).

Já jim teď budu muset nahlásit jednu aritmetickou chybu – mohli by se pánové z Rakouska naučit počítat. Podle nich je –5 modulo 360 = –5, –120 modulo 360 = –120 :-D...

 


   
vlne reacted
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Dnes mi dorazily další pokusné desky, takže mohu potvrdit plnou funkčnost s Wemos D1, D1 Mini, D1 Mini Pro a NodeMCU v3 při použití ESP8266 v2.1.0.

WP 20171012 004

V ideálním případě bych chtěl použít Wemos D1 s ethernet shieldem W5100 / W5500, ale zatím se mi to nepodařilo rozběhat. Přecejenom bych kabelu věřil více než WiFi a hodil to přímo do rozvaděče.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

@jirin.sv taky by se mi víc líbil kabel než Wi-Fi, jsem zatím v oblasti Arduina zelenáč, ale lepším se 🙂 tak snad ta otázka nebude úplně mimo: fungoval by tvůj kód třeba i na Arduino UNO s ethernet shieldem (po nějaké úpravě asi ano?)


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Po hodně velkém osekání teoreticky ano – problém je paměť, která je u UNA i MEGA řádově X násobně menší v porovnání s ESP. Moc reálně tam nevidím rozchodit JSON i AES, které jsou potřebné pro posílání příkazů do gateway. Pokud bychom se bavili jen o přeposílání paketů do Loxone (jednosměrný provoz), tak by to mělo být teoreticky realizovatelné.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ved cenovo je jedno ci to je UNO alebo D1.
A tiez ma napadlo aky velky je kod....
Skoda ze nieje W5100 mini priamo pasujuca na D1 mini alebo D1 mini pro
Jedine je W5100 pre NANO.

 


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

Standard W5100 pasuje přesně na Wemos D1, musím se podívat, jestli pasují i vstupy apod. Z mého pohledu by to bylo nejlepší řešení, ale 99,9 % uživatelů ESP touží jen po WiFi, tak je podpora klasického ethernetu žalostná.

Právě vydána verze 1.0.2, která mění posílání Broadcastů do Loxone.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

tak uplne nejkrasnejsi by bylo ethernet vyuzij na PoE a vyhnout se adapteru


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

To mě vůbec nedošlo "nějaká" velikost kódu 🙂 v tom případě není co řešit a pokud se podaří rozchodit na wemosu ethernet bude to příjemný bonus.

Našel jsem toto, ale přiznávám že vůbec nevím jestli by to k něčemu bylo.

https://github.com/kissste/esp8266-enc28j60-UIP-Ethernet

https://www.youtube.com/watch?v=XKnyAYKP434&feature=youtu.be


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

802.3af se dá řešit i externě, napájím takto svoje OrangePi: https://www.aliexpress.com/item/Active-PoE-Splitter-Power-Over-Ethernet-48V-to-5V-2-4A-Micro-USB-4-Raspberry-Pi/32800364355.html . Funguje to bez problémů.

Wemos pro změnu teď už druhý týden provozuji na solární napájení a také to jede dobře :).

Mám momentálně na cestě Arduino Mega, tam si teoreticky dokážu, že by se to tam možná podařilo vměstnat, ale uvidím. Zatím je to použitelné s ESP.

Ke stažení verze 1.0.3, která přidává ovládání zásuvek a vypínačů, bohužel nemám zařízení k dispozici, takže absolutně netestováno.


   
ReplyQuote
Page 5 / 23
Share: