Forum

Forum

vymena relatek/vyst...
 
Notifications
Clear all

vymena relatek/vystupu na extension a relay extension

39 Posts
10 Users
0 Likes
2,676 Views
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Díky za tip, potrénuji to čtení příspěvků a dokumentace. JEn si taky dovolím pohrát s barvičkama:

menils jste nekdo relatko na Loxone Extension a Relay Extension?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

@kubrt_cz přesně. Protože mi relé odešlo na obou produktech.

Opět nevím jak to napsat lépe. 2 produkty. 2 relé. Logická spojka AND a 1 otázka 😇


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Už jsem to napsal, klidně to zopakuji, nestydím se to přiznat - je to moje chyba, nechal jsem se unést a psal jen o Relay Ext, neznajíce "starý" Ext. Veškerý tvůj text, kde píšeš o Ext. jsem považoval pouze za RelayExt. Nicméně info ohledně Relay Ext. byly relevantní, žádná fabulace. Tož asi tak...

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Po několika lekcích čtení 😉 jsem našel datový list relé v Loxone Extensionu - typ HF33F

Dělá se v x provedeních materiálů kontaktů a tím pádem i zatížitelnosti, pro přesnou identifikaci je třeba znát celé označení daného fyzického kusu. 

Rovněž zapojení kontaktů je odlišné od HF25F.

Pro výměnu je tedy třeba najít alternativu, která má stejné provedení pouzdra a vývodů a případně lepší parametry kontaktů (vyšší zatížitelnost).

Vše je v teoretické rovině, starý ext. bohužel nemám, ale snad Loxone dodržuje svou výrobní dokumentaci a nedává tam "co dům či Číňan dal".


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

HF33F je len zakladne oznacenie , kontakty su oznacene za tym trojcislie.
To co pouziva Loxone v katalogu nenajdes, je to zakazkove rele pre loxone.

This post was modified 2 years ago by smotek7

   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím, u loxone lze objednat náhradní relé za cca 3EUR + poštovné... S výměnou případně pomohu. Info přes SZ.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

dekuji vsem za pomoct!

@chucky diky za nabidku, kdyztak ozvu, pajim si sam jen led pasky/kabelaz, takze toto je mozna nad moje sily 🙂 micropajku mam heh


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravim nechci te podcenovat ale toto uz je na horkovzušku....


   
ReplyQuote
(@johny_mnemonic)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 58
 

@chucky ta náhradní relé jdou objednat u jakéhokoliv Loxone partnera? Mám tu jednoho za rohem...

Ideální by teda bylo najít provedení HF33F s odolnějšími kontakty, ale originálem taky nepohrdnu. 

Jinak už jsem teda dvě měnil a s mikropájkou práce na pár minut. Stačí mít odsávačku cínu a je to pohoda i bez horkovzušky;-)


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: