X
Forum

Forum

Unik vody - Lox con...
 
Notifications
Clear all

Unik vody - Lox config!

54 Posts
14 Users
2 Likes
6,702 Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 
Posted by: @zcheva

@koldavideo

Je to přímo napojené na loxone, ale poruchy loxone bych se asi nebál, čidlo je 99,9% času rozpojené, neboli jím neteče žádný proud. Pouze při sepnutí a to mám ošetřené, aby po detekci vody po 5s se odpojilo.

Zeptám se hloupě, ale v čem by vadil trvale protékající proud? Jde mi např. o bezpečnostní čidla v oknech/dveřích. Tam je kontakt spojený, když je zavřeno, což je většina času.


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

@zcheva

Dyt to tam je citac :)(druhy obrazek dole) musis si vymyslet nejakou logiku kdy zacnes pocitat tech 30 minut 🙂 ja to mam tak ze pokazde kdyz prestane tect voda tak se to vynuluje.... Takze kdyz nekdo napousti neco a zacnou blikat svetla tak vi ze musi na chvili zastavit vodu 

Muzes ale treba pouzit plovouci prumer z. A poslednich 30 minut a kazdou minutu ukladat kolik vyteklo a pokud je vysledek vetsi nez tak posilat hlaseni (VQ mailer, logger cokoliv) kroutit ventilem nebo cokoluv jineho 😉

Good luck


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@blaf nevýhody 

meria to jednosmerným prúdom cize vo vlhkom prostredí elektroliza kontaktov. LD12 meria impulzne.

je tam privezených 24V na jeden pól cize pri dotyku na niečo uzemnené môže vyhoret poistka ak ju tam máš.


   
blaf reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Já vidím výhodu zapojení do Paradox v tom, že je použit střídavý proud. Proto všude kde hrozí elektrolýza, používám ty Jablotron čidla zapojené do Paradoxu a přes RS232 to posílám do Loxone.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Paradox ale používá 12VDC. Pouze napájení je pomocí transformátoru 230VAC/16ACV


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Aha, tak to sorry za mylnou informaci. 


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Ja teraz cakam na dodavku Zigbee senzorov zatopenia. Uvidime, ako budu fungovat. 


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
 

@zcheva

ahoj, senzory fungujú zatial spoľahlivo? Uvažujem že ich tiež kúpim. Je nejaký technicky problém, pripájať ich na 24V loxone? Môže sa nieco pokaziť?

Ak mas, alebo niekto tu v loxconfigu nastavené ako to má byt, tak mozete odfotiť a poslat 🙂

staci aby mi to zdetekovslo , že nastal únik vody a tym pádom uzavriem el. Ventil na privode do domu.

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

1. Existuje nějaká méně nápadná verze záplavového čidla, např jen kontakty nějakého nekorodujícího materiálu trčící ze spár dlažby v koupelně? Nechci aby se mi v koupelně povaloval takovýto kus plastu...

2. Potřeboval bych ještě vymyslet nějaké vlhkostní čidlo na vodou v místě příčky za sprchou, kde mám přívod vody v alpex hadici a nalisovaném kolenu. Mám trochu paranoiu z toho že to po x letech začne kapat a já na to nepřijdu protože, je to za sádrokartonovou příčkou a ještě v zastříkané pěně. Něco pro připojení k loxone na tento způsob:

https://www.tme.eu/cz/details/seeed-101020008/cidla-environmentalnich-velicin/seeed-studio/moisture-sensor/

 


   
ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: