Forum

Forum

Unik vody - Lox con...
 
Notifications
Clear all

Unik vody - Lox config!

54 Posts
14 Users
2 Likes
6,620 Views
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

viz. dva obrázky. Dělal jsem to před dvěmi lety a mám problém si vzpomenout jak to vlastně funguje 🙂 

Ale třeba ti to pomůže 🙂

 fyzicky to funguje - bliká to při nastavených hodnotách a zastaví při překročení té nejvyšší. Ovládá se tím takový ten servomotorek nasazený na kulový ventil viz. předchozí posty tady na fóru.

Pokud si správně pamatuju tak vodoměr pulsuje co 0,3 l proto je tam někde konstanta 3,33333.

 

 14  jvascrshot 000884
 14  jvascrshot 000885

   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@kuba

Díky, ale tohle je na mě hrozně složitý, potřeboval bych něco jednodušího.

Nevím jaký blok použít, aby počítal množství spotřebované vody za 30min (nechci průměrnou spotřebu za 30min) ale aktuální spotřebu, po uplynutí těchto 30min se počítatlo vynuluje a zase začne počítat od nuly po dobu 30min, atd.

Např: po 10min bude spotřeba třeba 65l vody, po 20min 105l a po 30min 110l, poté se počítatlo vynuluje a začne zase od začátku počítat po dobu 30min.

Dále bych tam potřeboval zakomponovat hlášení, který by mě informovalo, že v průběhu 30min už vyteklo např. 200l vody. (např. po 16min vyteče už 200l vody, tak mě přijde hlášení)

Chci to jako ochranu, proti zaplavení. Dostal bych informaci, že v průběhu 30min vyteklo velké množství vody

Záplavové senzory mám z aliexpresu pod každým umyvadlem, pračkou,atd, ale chci mýt raději dva druhy jištění

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: @zcheva

Záplavové senzory mám z aliexpresu pod každým umyvadlem, pračkou,atd, ale chci mýt raději dva druhy jištění

Jaké? můžeš poslat odkaz?


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Hmm, to přesně jsem si myslel. Jenže tohle není senzor ale jen kontakty. Jak to máš zapojené? Funguje ti to? Podle mého názoru ti to nemůže fungovat!


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ved toto mal aj Loxone len kontakty. Pripajalo sa to na digitalny vstup.
Ked je dost tvrda voda tak to funguje :D.


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@smotek7

Ano jsou to jenom kontakty, špatně jsem se vyjádřil, uplně stejně by fungoval obyčejný drát. Mě to funguje dobře, je to napojeny na digitální vstup jak piše smotek7. Už párkrát mě kapala voda z pračky a info jsem dostal. Potom jednou za půl roku vsechny testuji. (Dám do misky vodu a otestuji všechny kontakty a signál dají) . Mám cca 3 roky a zatím v pohodě


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha, tak jestli funguje tak asi jo 🙂 

Já používám toto . Mám to připojené do Paradoxu ... 

Pokud je to napájené přímo a těch 24V je přímo z Loxone, tak to může být časem i zajímavé 🙂


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@koldavideo

Je to přímo napojené na loxone, ale poruchy loxone bych se asi nebál, čidlo je 99,9% času rozpojené, neboli jím neteče žádný proud. Pouze při sepnutí a to mám ošetřené, aby po detekci vody po 5s se odpojilo.


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Dřív něco podobného prodával aji loxone

http://www.loxhome.sk/produkt/zaplavovy-senzor/


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jak se odpojí? Přes relé? 

Co nastane když se kontakt propojí (vodou) s kovovou konstrukcí propojenou s uzemněním? 

Tím nechci nějak rýpat. Pokud to funguje a není s tím problém, tak proč ne. 


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@koldavideo

Ano, mám to pomocí relé a logiky v loxonu


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Tvoje řešení je lepší, ale bohužel dražší.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Pokud k tomu potřebuješ dig. výstup (loxone), tak to určitě levnější není. Pokud relé řešíš třetí stranou tak možná 🙂

No já to mám udělané do zabezpečovačky, včetně protipož. řešení. Odtud přes RS232 do Loxone.  

 


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Ano potřebuji digit. výstup (loxone) pro jedno čidlo se to nevyplatí, to přiznávám, ale já těch čidel mám 10. Všechny rozpojuje jedním. Jakmile jedno čidlo zahlásí únik vody, tak se všechny rozpojí po 5s.


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: