Forum

Forum

Unik vody - Lox con...
 
Notifications
Clear all

Unik vody - Lox config!

54 Posts
14 Users
2 Likes
6,621 Views
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

@smotek7

Taky jednu takovou baterii ještě nainstalovanou máme. Dnes už to ale nehrozí.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@kobra23 jake foto? Nic nevidim.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Včera tu ty fotky byly. Bude muset @L zjistit kde se ztrácejí.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já to mám zatím tak, že čidla záplavy mám celkem tři. V technické místnosti, kde je bojler, dále v garáži, kde je tepelné čerpadlo a poslední mám v technologické šachtě bazénu. všechny čidla jsou napojená do systému Paradox, takže i do Loxone. V době nepřítomnosti únik vody nehrozí, protože jakmile se dům zastřeží alarmem (nejsme doma), uzavře se hlavní ventil přívodu vody. Dodělat logiku na detekci průtoku vody by se tedy mohlo jevit jako zbytečné zbytečné. Samozřejmě mám ošetřené stavy, kdy odcházím z domu a zastřežím a současně ještě běží myčka nebo pračka. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@koldavideo

jo tak nejak jsem si to rikal taky, ze jakakoliv logika bude zbytecna. Bohuzel praxe ukazala opak 🙂

Zatim delam statistiku, jakej je prumernej denni odber, nicmene jsem zatim nastavil, ze pokud je staly odber delsi jak 20min = unik = uzavreni hl. ventilu. Pracka/mycka je napojena na elektromery, takze detekce je jednoducha.

Nejvetsi odber bude mit TUV resp napousteni vany a sprcha, tam nejak zakomponuju asi zapnute osvetleni, protoze 20min = porad hodne vody...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No ale tam mám ty čidla takže logiku nemusím řešit. Vanu napouštím když jsem doma 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

To sice ano, ale pokud jsi doma a praskne hadicka u umyvadla na WC v 23h  jako me a uz chrnis po narocnem dni, tak prave logiku co pocita stim, ze muzes napoustes vanu resit podle me je potreba.

Resp ta logiku by mela vedet, ze vana se pravdepodobne nenapousti,tzn=unik. Jako ted vidim jako nejkritictejsi mista vsude, kde jsou ty pitome hadicky. Jestli mas ten nerez svine za 600/ks, tak to neni samozrejme asi potreba resit.  

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@kobra23

prosimte, ta fotka ani podle databaze neexistuje, tzn byla zrejme nejak smazana.

Muzes ji zkusit postnout znovu? Zkousel sem ted pridat fotku a provest ten migracni script a foto zustava.

Zkusim pridat jeste jednu foto sem, jeslti fotka vydrzi:

2018 04 20 14.59.11

(klidne sem nahazejte testovaci posty, pak to promazu)


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Tuto poznam, ta je s Prometea....


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@smotek7 jojo 😉 

 


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Ad unik vody jako se vsim je to pouzitelnost vs. bezpecnost

Pro inspiraci mam to zatim (nejak jsem se nedostal k tomu to uplne dodelat :)) tak, ze

Po 100 litrech blikne svetlo v koupelnach, kuchyni, na terase pokud nekdo zastavi vodu a zase pusti zacne pocitat znovu pokud ne tak pri 150 litrech zacnou svetla blikat znova  pri 200 litrech to zastavi dej se co dej pokud se behem davky kdykoliv zastavi voda na myslim vice nez 5 nebo 10 s uz si nepamatuju zacina se pocitat znova

Neni to uplne neprustrelne ale dva roky to funguje jednou to zabranilo preteceni vany hadice zatim nepraskla nezpusobuje to zadne omezeni behem bezneho provozu krome tedy pokud se strika na zahrade z vodovodu ale to neni tak casto (da se to snadno prestavit v appce pres virtualni vstupy ktere nastavujou ty tri limity) . Pri prutoku 13-15l/min to odpovida 13-15 minutam tecici vody.

Jak jsem psal neresi to uplnevsechno ale vetsi katastrofy snad jo.

Nejbezpecnejsi je samozrejme nezavadet vodu do domu vubec 🙂 


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 
20191211 163344 result
20191210 194230 result

Byl jsem před Vánoci ve Finsku a řešení rozvodů vody je tam taky prováděno jinak. Na bezbariérovém WC vede normálně viditelně po zdi (jak k WC, tak k umyvadlu).

Druhá fotka je ze spodní strany umyvadla na hotelu - žádné hadičky.


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

Aspoň pro připojení klasického WC už existuje levnější varianta a doufám i spolehlivější:

https://www.hornbach.cz/shop/Hadice-vlnovec-FF1-2-50-cm-nerez/5523463/artikl.html

Podobný produkt, podobné ceny:

https://www.merabell.cz/pripojovaci-hadice


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Mohl by tu někdo uvést postup, nebo aspoň jaké bloky použít na nastavení této logiky:

vodoměr bude dávat impulsy (1 impuls = 1litr) a potřebuji nějaké počítadlo, které by např. při spotřebě vody nad 200l za 30min by mě poslalo zprávu a zavřelo ventil vody a zároveň se každých 30min vynulovalo a začlo počítat od začátku. Nevím si s tím rady.

Moc děkuji za nakopnutí


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Je to priemerne za 30 min? Co tak stepper, inkrementovat ho pulzom z vodomeru, a na jeho reset priviest generator impulzov nastaveny na 30 min? Za neho porovnanie (> nez pozadovana hodnota) a nasledne co si uz len prajes.


   
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: