X
Forum

Forum

TouchTree - vlhkost...
 
Notifications
Clear all

TouchTree - vlhkost vzduchu - jak je to přesné?

6 Posts
3 Users
0 Likes
752 Views
(@tormen)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 15
Topic starter  

Dobrý den,

mám TouchTree s integrovaným senzorem vlhkosti. Ale skoro ve všech místnostech mi to ukazuje 64-66% což je celkem dost.

Ale obyčejný teploměr i termostat k TČ mi ukazují 60-64% což je taky víc, ale je možné že ty od Loxone mají 5% odchylku? Nevím čemu věřit.

 

Máte s tím prosím někdo zkušenost?


   
Quote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Ahoj mne ukazuje tree tlačítka vlkost od nejakých 48 po 60. Stále rôzne. Nikdy som to ale s iným vlhkomerom neporovnaval ani nič.


   
ReplyQuote
(@tormen)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 15
Topic starter  

@jano Díky, já doufám, že se taky dostanu pod 60%. Říkají, že minimálně 2 roky po stavbě je vlhkost větší. Tak uvidíme.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Nevím, jestli se z toho dá udělat nějaký závěr a jestli ti to pomůže, ale popíšu dvě situace

 

Touch tree instalované ve zdi ukazuje 56% a Zigbee čidlo v prostoru, vzdálené cca 2 m od touch tree a v podobné výšce, ukazuje 45,7%. Druhé Zigbee v propojeném prostoru 45,1%.

 

Air senzor teploty pod stropem ukazuje 56% a dvě zigbee čidla ve stejném prostoru cca 50 cm nad zemí ukazují 60% a 62,8%.


   
ReplyQuote
(@tormen)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 15
Topic starter  

@_petr_

Díky, mně se taky ukázalo (malou přenosnou meteostanicí), že u zdi směrem do chodby (tam kde je většinou TouchTree) a u podlahy je cca o 5% více než třeba u okna.

Budu to ještě pozorovat dál, ale jsem rád, že takové rozdíly neměřím jen já. Díky @_petr_.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Pro zajímavost jsem dal zigbee čidlo k Air senzoru a rozdíl ve vlhkosti je necelé procento. I v teplotě je rozdíl minimální - 0,1st. Přiznám se, že jsem čekal větší rozdíl a odchylky jsem spíš přisuzoval toleranci čidel.


   
ReplyQuote
Share: