Forum

Forum

Ovládání ČOV
 
Notifications
Clear all

Ovládání ČOV

10 Posts
4 Users
0 Likes
1,004 Views
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

 Zdravím,

mám Loxone v RD od pondělí, takže se s ním seznamuji. Kamarád, co ho programuje nemá moc času, tak jsem začal vymýšlet.

 Potřebuji zprovoznit dmychadlo u ČOV, což jsem měl za to, že s Loxone nebude problém. V základu potřebuji aby 15 minut jelo a 15 minut stálo. Takže jsem chtěl vložit virtuální člen na relé s 15ti minutovým sepnutím každých 30 minut. To jsem však nenašel.

 Tak jsem to zkusil přes "Komfortní přepínač" a "Časovač", kde si mohu nastavit dobu sepnutí, ale pořád nemám vstupní impulz každých 30 minut a na to jsem nepřišel, kde vzít.

 Ideální nastavení:

 Dva módy - "standard" - dmychadlo běží 15 minut, pak 15 minut stojí a tak stále dokola ; plus tlačítko "dovolená" - změna času na řekněme spuštění jednou za hodinu až dvě (to budu muset teprve vypozorovat při provozu) a po návratu z dovolené by se po vypnutí "dovolené" opět vrátilo na standrard.

 Vidím na nějaký funkční blok, který dává povel relé dmychadla a je sepnuté 15 minut a do něho jde povel buď z nějakého virtuálního tlačítka každých 30 minut (standard) a nebo z tlačítka dovolená impulz každých X hodin a které blokuje impulzy z tlačítka standard.

 Neumíte poradit?

 Případně není někde seznam všech příkazů a bloků v Loxonu s popisem ideálně v češtině?

 Děkuji


   
Quote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Staci ti blok zdroj impulzov v kategorii casy, alebo F5 a napis zdroj.
Nastavis cas zopnuty , cas vypnuty, vystup bloku na aktor.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Já na to šel trochu jinak.Neboužívám časovače, ale údaje o aktuální hodině a minutě.

Hodinu mám rozdělenou na intervaly, ve tvém případě by byly půlhodinové a u nich říkám kolik minut dmychadlo poběží, zbytek bude vypnuté.

Screen Shot 08 22 20 at 04.29 PM

Přes radiobutton nastavuju režim, Status mi podle režimu a aktuální hodiny říká, kolik minut dmychadlo poběží a blok menší porovnává, jestli aktuální minuta z intervalu je menší než doba běhu, takže dmychadlo běří a nebo větší.

Dodavatel mi doporučoval, aby ČOV neběžela pravidelně, takže proto je to v různou dobu různě.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Ahoj

U Nás to vyzerá takto

D5207D97 DB92 42E4 8B77 F689C943AFFD

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@smotek7

díky za radu, zkusil jsem to nastavit a pak v LiveView testnout, ale výstup se nikdy neotevřel. přikládám scany

liveView
nastavení zdroj impulzů

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@_petr_

mě napsal dodavatel 15 minut běh X 15 minut stop. Já to teď potřebuji rozchodit, aby to běželo. Je to vlastně poslední věc, abych mohl v baráku přespat, když se mi nebude chtít jet domů. WC už mám namontované, ale posílat ..... do ČOV bez vzduchování není asi to pravé. 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@zoltan jj, to by bylo také dobré. jen jak je to naspané v Loxone config


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@kostalkarel na bloku vidis na vstupe 0 0 , asi si najskor zadal hodnoty a potom zobrazil TH TL.
Skus si este raz zadat alebo nieco prekliknut, aby si na vstupoch videl tie 900. A test si daj 5s.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

 Zdarec,

 jsem tatar. Jsem to měl nastavený dobře, ale myslel jsem, že LiveView mi udělá test bez nahrání na Miniserver. Pak jsem to nahrál do Miniserveru a jelo to v pohodě, tak jsem to nechal a ČOVka si bublá.

 Zítra akce Tree - senzory přítomnosti a RGBW dimmer externí. Přidání do loxonu a možná nějaké funkce, ale mám teď práci spíše na baráku a díky funkční čističce bude zítra první noc "v novém". Dneska jsem zprovoznil koupelnu se studenou vodou, tak to bude trochu jako na puťáku.

 Díkes za první radu (asi z mnoha).


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

Pánové jsem debil. Myslel jse, že Live View my nasimuluje funkci, ale on zobrazuje aktuální živý hodnoty. Poslal jsem nastavení od Smotka7 natvrdo do Miniserveru a běhá to. Děkuji


   
ReplyQuote
Share: