Forum

Forum

Modbus TCP/IP - pře...
 
Notifications
Clear all

Modbus TCP/IP - překročení časového limitu

1 Posts
1 Users
0 Likes
547 Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
Topic starter  

Ahoj, mohl by mi někdo popsat fungování nastavení "překročení časového limitu"? Možná k tomu i navíc závislost počtu zařízení a intervalu dotazování.

Parametr "překročení časového limitu" jsem si předtavoval tak, že tím určím, jak dlouho má čekat Loxone na odpověď na dotaz. Když jsem zkoušel číst data z elektroměru, tak odpovídal v podstatě okamžitě. U teleplného čerpadla uvádějí, že odpověď přijde do 2s, tam jsem při připojení k PC skutečně prodlevy zaregistroval. To byl i jeden z důvodů, proč jsem TČ připojil na samostatnou sběrnici.

Když si nastavím například interval dotazování na 30s tak jsem myslel, že hodnota "překročení časového limitu" vyšší než 30s je nesmyslná. Často se mi stává, že i při nastavení 30s Loxone ukazuje chybu komunikace, která za chvíli zase zmizí, takže jsem došel k tomu, že naopak má smysl hodnota v násobku intervalu dotazování. Tedy určit, kolik odpovědí se může ztratit.

Existují nějaká doporučení pro nastavení od Loxone nebo případně máte někdo prakticky vyzkoušené, jak parametry nastavovat?

Jěště poznámka. Chci ke sběrnici připojit analyzátor a podívat se, co se vlastně děje, ale zatím jsem k tomu nenašel čas.

Díky


   
Quote
Share: